שתף קטע נבחר

דני דנקנר ישתחרר מהכלא בחודש הבא

דנקנר הורשע בפרשת הבנק הטורקי פוזיטיף ונידון במחוזי לשנת מאסר ולקנס של מיליון שקל. העליון קיצר את עונשו ל-8 חודשים אותם החל לרצות בנובמבר

ועדת השחרורים של השב"ס קיבלה את בקשתו של דני דנקנר לשחרור מוקדם.

 

לכתבות נוספות בערוץ כלכלה בארץ:

 

>>>רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כיתבו לנו בטוויטר 

 

דנקנר נשפט לשמונה חודשי מאסר בפועל והחל לרצות את עונשו בחודש נובמבר 2014. הוא כלוא בכלא חרמון שבצפון הארץ, ומשם הגיש לוועדת השחרורים של השב"ס בקשה לשחרור מוקדם באמצעות עורכי הדין שני אילוז, עמית חדד ואושר רובינגר.

 

היום התקיים דיון בוועדה בבקשתו של דנקנר התנהגותו בכלא נחשבת התנהגות טובה. בדיון, נציג הפרקליטות טען כי הפרקליטות מסכימה לשחרור מוקדם של דנקנר, וזאת לאור התרשמות חיובית של גורמי הטיפול, ולאור העובדה שדנקנר שילם את הקנס אשר חוייב לשלם. כמו כן הוצגה בפני הוועדה תוכנית של הרשות לשיקום האסיר, במסגרתה הוצג הליך שיקומי שיעבור דנקנר לאחר שחרורו.  

עו"ד יעקב וינרוט (מימין) ועמית חדד ()
עו"ד יעקב וינרוט (מימין) ועמית חדד
  

פרקליטיו של דנקנר טענו בדיון כנגד מעצר הבית הלילי שביקשו להטיל על דנקנר בזמן תקופת שחרורו המוקדם, וטענו כי העבירות שדנקנר הורשע בהן הן עבירות של הפרת אמונים בתאגיד, וכי אין דבר שמצדיק בעבירה זו שהות במעצר בית לילי. כמו כן, הדגישו פרקליטיו כי ואין מסוכנות הנובעת מדנקנר עצמו.

 

בהחלטה קבעה הוועדה שהיא מקבלת את הבקשה לשחרור מוקדם - בין היתר, עקב הסכמת הצדדים - וקבעה שדנקנר ישתחרר בתנאים של התייצבות פעמיים בחודש בתחנת משטרה, יעמוד בתנאים שנקבעו בתוכנית השיקום, יעבוד בחברת טימנט בע"מ, ישהה במעצר בית בביתו בכל יום מחצות וחצי עד שש בבוקר, יוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ והוא ישלם את יתרת הקנס שנגזר עליו כפי שנקבע על ידי בית המשפט.

 

בעקבות החלטת הוועדה צפוי דנקנר להשתחרר מהכלא בשבועות הקרובים.

  

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בקרוב חופשי. דני דנקנר
צילום: גיל יוחנן
עו"ד שני אילוז
מומלצים