שתף קטע נבחר

דקירות בגב, בבטן, ברגליים וביד - אך לא רצח

שי אזולאי לקח סכין מטבח ארוכה, דקר למוות את ולדיסלב (ולדיק) קולוסוב, ונמלט. שנתיים אחרי הומרה העבירה מרצח להריגה, ואזולאי נשלח ל-20 שנות מאסר בהסדר טיעון. אחות הקורבן הביעה תרעומת על מערכת המשפט: "התנגדנו להסדר, אלכוהול וחיים קשים זה לא תירוץ לאבד צלם אנוש ולרצוח"

"זה מעציב אותי שבמקרי רצח ממהרים לעשות עסקאות טיעון ולא לעשות צדק אמיתי ולשפוט את הבן אדם". נאדיה קולוסובה, אחותו של ולדיסלב (ולדיק) קולוסוב שנדקר לפני כשנתיים למוות, ישבה בתחילת השבוע בבית המשפט המחוזי בבאר שבע ונדהמה לשמוע כיצד אושר הסדר טיעון בעניינו של הדוקר. סעיף הרצח הומר והדוקר הורשע בסופו של דבר בהריגה ונשלח ל-20 שנות מאסר. אחות הקורבן זועמת ואומרת: "התנגדנו לעסקת הטיעון".

 

בכתב האישום המקורי שהוגש נגד שי אזולאי (22) צוין כי בפברואר 2013 הוא התווכח עם קולוסוב בקריית גת ואמר לו שהוא "יותר גבר" ממנו. זמן קצר לאחר מכן אזולאי הבחין בקולוסוב, עלה לדירתו, לקח סכין מטבח ארוכה וחדה ודקר אותו בגב. אזולאי לא הפסיק שם. לאחר שקולוסוב התמוטט, אזולאי המשיך לדקור אותו בבטן, ברגליים וביד. לאחר מכן אזולאי נמלט מהזירה והותיר את קולוסוב שותת דם מבלי להזעיק עזרה.

 

בפרקליטות התקשו להוכיח את כוונת הרצח, וסנגוריו של אזולאי טענו שמרשם היה נתון להשפעת אלכוהול. בית המשפט אישר את הסדר הטיעון וגזר כאמור על אזולאי 20 שנות מאסר בפועל. אחות הקורבן נדיה הביעה תרעומת על בית המשפט ועל הפרקליטות שהסכימה להגיע להסדר: "אנחנו מתמודדים עם האובדן כל יום, ולדיק תמיד שם איפשהו, מבחינתנו זה רצח".

ולדיסלב קולוסוב ()
ולדיסלב קולוסוב

"הרגשנו לחץ". נאדיה עם אחיה ולדיסלב ()
"הרגשנו לחץ". נאדיה עם אחיה ולדיסלב

נדיה אמרה עוד כי "היו הרבה גורמים שניסו לשכנע אותנו להסכים לעסקה. הרגשנו לחץ, שכולם רוצים לסיים את זה בעסקה. הרגשתי שגם השופטים לוחצים, בכל פעם היו דוחים את הדיונים כדי שהצדדים יוכלו ללכת לגישור. עד עכשיו זה מכעיס אותי שאמרו בפרקליטות שקשה להוכיח שזה רצח. הסבירו לנו שזה ככה כי הוא לא דקר את אח שלי באזורים כמו הצוואר או בחזה, אלא בבטן ובגב. אמרו שהוא היה שתוי, אבל זה לא תירוץ".

 

האחות הוסיפה בהתייחסותה לאכזבתה: "קיבלתי רושם שלילי ממערכת המשפט, האווירה שם לא רצינית, כשהגיע הזמן לגזור את דינו של הדוקר לא קמנו ואמרנו את דברנו בבית המשפט. הייתי רוצה להעביר מסר למערכת בית המשפט והפרקליטות: ההגנה טענה שלדוקר היו חיים קשים, שהוא היה תחת השפעת אלכוהול וחווה אלימות במשפחה, אבל אלכוהול וחיים קשים זה לא תירוץ לאבד צלם אנוש ולרצוח אדם אחר. אח שלי היה אדם מיוחד ושמח, רצה לטייל, להקים משפחה, הוא היה בן 23, חלק ממני מת יחד איתו".

 

עו"ד סאני שייקיס, שייצגה את אזולאי בתיק יחד עם עו"ד גיל פרידמן, אמרה בתגובה כי "הסדר הטיעון התקבל כמוסכם על שני הצדדים לאחר הליך גישור. מדובר בבחור שהיה בן 20 ביום ביצוע העבירה והיה תחת השפעת אלכוהול. הוא לקח אחריות מלאה על מעשיו, כפי שהתבטא בקבלתו את העונש המקסימלי

על עבירת הריגה. אנו מברכים את הפרקליטות שבחנה את התיק, ועל אף הסממנים לביצוע עבירת רצח, הסכימה בסופו של דבר לתיקון כתב האישום תוך ראייה כוללת של נסיבות ביצוע העבירה והראיות בתיק".

 

מפרקליטות מחוז דרום נמסר: "בתיק התנהל הליך גישור בפני נשיא בית המשפט המחוזי. לאור המלצת בית המשפט, וכן לאחר שקילת כל השיקולים הרלוונטיים לרבות עניין הוכחת הכוונה להמית והיסוד הנפשי שבעבירת הרצח לעומת הריגה, החליטה הפרקליטות להגיע להסדר טיעון בתיק במסגרתו נגזרו על הנאשם 20 שנות מאסר בפועל. הפרקליטות ביקשה להטיל על הנאשם פיצוי בסך 250 אלף שקל, בית המשפט לא קיבל את עמדת הפרקליטות והטיל על הנאשם פיצוי למשפחת הקורבן בסך 180 אלף שקל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הריגה, לא רצח. ולדיסלב קולוסוב
צילום: אלי גיטלמן
"מרשי לקח אחריות". עו"ד שייקיס
צילום: אלי גיטלמן
צילום: אלי גיטלמן
עו"ד פרידמן
צילום: אלי גיטלמן
מומלצים