שתף קטע נבחר

עמוד של חמאס עם 2.7 מיליון לייקים הוסר מפייסבוק

סטודנטים ישראלים שנלחמים באנטישמיות התלוננו, ופייסבוק הסירה את עמוד סוכנות החדשות של החמאס שהעלתה קריקטורות שמעודדות רצח ישראלים בנימוק של "אלימות גרפית"

פייסבוק הסירה אתמול (ג') בערב את עמוד סוכנות החדשות של החמאס, שיהאב ניוז שהיו לו 2.7 מיליון לייקים. פעילים בתוכנית התאחדות הסטודנטים למאבק באנטישמיות דיווחו על העמוד, ויתכן שגולשים נוספים גם דיווחו עליו. הסטודנטים קיבלו הודעה כי העמוד הוסר, כי הכיל אלימות גרפית שאסורה לפי תנאי השימוש של פייסבוק.

 

 

בשנה האחרונה הגישו הסטודנטים מספר תלונות לפייסבוק, כולל פניה רשמית, לבחינת הפעילות של עמוד החדשות, המשוייך אידאולוגית לחמאס.מדובר בעמוד שהוא אחד הפופולריים בעולם הערבי.

 

הפצת תעמולה

עידו דניאל, מנהל פרויקט התאחדות הסטודנטים למאבק באנטישמיות אמר: "העמוד ידוע בשיוכו לחמאס. לעמוד היה חלק בלתי נפרד בליבוי היצרים וההסתה בקרב הפלסטינים, עידוד טרור ופיגועי דריסה, והפצת תעמולה אנטישמית קשה וקריאות לרצח ישראלים. הקריקטורות הפלסטיניות המפורסמות מהחודשים האחרונים הן למעשה מפורסמות מפני שהן פורסמו כל הזמן, על בסיס יומי, בעמוד הפייסבוק הזה".

 

 

בעקבות הפעילות הישראלית נלקח בתחילה מהעמוד מעמד הרשמיות שלו (Verified) על ידי פייסבוק, מעמד שניתן רק לעמודים רשמיים של גופים רשמיים, כמו ידוענים, משרדי ממשלה, פוליטיקאים וחברות מסחריות.

 

גדעון בכר מנהל המחלקה למאבק באנטישמיות במשרד החוץ מסר: "ישראל מברכת על ההחלטה של חב' פייסבוק להסיר את עמוד החדשות האנטישמי של החמא"ס, ששימש אכסניה להסתה לרצח ואלימות כלפי יהודים ואזרחי מדינת ישראל. מדובר בצעד חשוב שכן האינטרנט והרשתות החברתיות בפרט מהווים פלטפורמה מרכזית כיום בה מקודמים רעיונות של אלימות כלפי יהודים ואנטישמיות. אנו מקווים שגם רשתות חברתיות נוספות, מנועי חיפוש וערוצי תקשורת אינטרנטיים אחרים ילכו בדרך זו ויפעלו באופן שיטתי כדי להסיר תכנים של שיח שנאה, אנטישמיות וגזענות, בכלל זה תכנים הקוראים להסתה ואף אלימות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים