שתף קטע נבחר

גרסת נתניהו: "שרה אספה את הבקבוקים ולכן הכסף שלה"

ערוץ 2 מדווח כי בתשובת עורך הדין יעקב וינרוט שמונה להגן על בני הזוג נתניהו בעקבות דו"ח המבקר ליועץ המשפטי לממשלה נאמר כי "לפי חוק המיחזור, בעל הבקבוקים או מי שאסף אותם רשאי לקבל את הפיקדון, אין חולק כי שרה נתניהו היא שאספה אותם". בפרשת העסקת החשמלאי גלגל נתניהו את האחריות לעזרא סיידוף

אחרי דו"ח מבקר המדינה מגיעה הערב (שבת) תשובת בני הזוג נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. בתגובה שהעביר עו"ד יעקב וינרוט, שמונה להגן על הזוג נתניהו בעקבות ממצאי הדו"ח, התייחס בין השאר לפרשת מיחזור הבקבוקים והטענות ששרה נתניהו לקחה את הכספים לכיסה. בערוץ 2 דווח כי וינרוט טען ש"לפי חוק המיחזור, בעל הבקבוקים או מי שאסף אותם רשאי לקבל את הפיקדון, אין חולק כי שרה נתניהו היא שאספה אותם".

 

עוד כתב עו"ד וינרוט בחוות הדעת שלו: "בהינתן והעובדות שמופיעות בדו"ח מבקר המדינה ובתשובת נתניהו לדו"ח הן נכונות, לא מדובר בעבירות פליליות". גורמים המעורים בפרשה אמרו עם זאת, כי הבעיה בפרשת הבקבוקים נעוצה בין היתר בהפעלת עובדים ממשרד ראש הממשלה לצורך איסוף שיטתי של הבקבוקים.

 

עוד על דו"ח המבקר המיוחד:

החשמלאי-החבר שהועסק תוך "מצג מטעה" והוזמן ביום כיפור

נתניהו התערב, והמדינה שילמה מס בצורת על הבית בקיסריה

 

בעניין העסקת החשמלאי אבי פחימה המקורב לבני הזוג נתניהו שהוזעק בסופי שבוע, כולל ביום כיפור, גולגלה האחריות לעזרא סיידוף. וינרוט טען כי "אין כל הוכחה שנתניהו ידע או היה מעורב בבקשות לוועדת המכרזים לאשר את העסקתו של פחימה. את הבקשות הגיש סמנכ"ל במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף".

בני הזוג נתניהו ומבקר המדינה (צילום: אבישג שאר-ישוב, גיל יוחנן) (צילום: אבישג שאר-ישוב, גיל יוחנן)
בני הזוג נתניהו ומבקר המדינה(צילום: אבישג שאר-ישוב, גיל יוחנן)

 

 

בפרשת רהיטי הגן שלפי החשד נרכש למעון ראש הממשלה בירושלים והועבר לביתם הפרטי בקיסריה, כתב עו"ד וינרוט: "על פי הנוהל, המדינה מממנת כל ריהוט שראש ממשלה משתמש בו ועליו להחזירו בתום כהונתו שטרם הגיעה".

 

לשכת ראש הממשלה מסרה בתגובה לפרסום כי "הציטוטים שיוחסו למכתבו של עו"ד וינרוט אינם מדוייקים ולא היתה התייחסות ביקורתית כלשהי במכתב לעזרא סיידוף. אין צל צלו של חשש למעשה פלילי בכל הקשור להוצאות המעונות ואין שום מקום לפתוח בבדיקה או בחקירה".

 

דו"ח המבקר שפורסם השבוע שרטט התנהלות בזבזנית של הוצאות ציבוריות במשפחת נתניהו: גידול דרמטי בהוצאות המזון, הניקיון והביגוד - הוצאות שמגיעות בסך הכול למיליוני שקלים מחשבון הציבור.

מהדו"ח עלה שעובדים במשרד ראש הממשלה שילמו מכיסם הפרטי הוצאות אישיות של בנימין נתניהו - ולא קיבלו על כך החזר תמורת קבלות.

 

לגבי החשמלאי נכתב כי ההתקשרות עמו בוצעה תוך "מצג מטעה". עוד צוין שראש הממשלה פעל והצליח להשיב לעצמו כספי מס בצורת על חריגה אישית מחשבונות מים. מבקר המדינה מוצא חשש לפלילים בשלוש פרשיות שונות: הבקבוקים, החשמלאי וריהוט הגן.

 

בתגובה הראשונית אחרי הפרסום ניסו נתניהו והליכוד להטיל לפחות חלק מהאחריות להוצאות על אב הבית לשעבר מני נפתלי, שנמצא לא רק בסכסוך עבודה מול ראש הממשלה ורעייתו, אלא החל מהשבוע מסר עדות במשטרה על אודות אירועים מתקופת העסקתו. נפתלי הגיב בשבוע שעבר: "תתביישו לכם. אני פגוע ולא מאמין שהגעתי למצב הזה. כל עובדי ראש הממשלה יודעים מי אני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים