שתף קטע נבחר

הגננת האהובה פוטרה בגלל הקביים, ההורים יצאו למאבק

הורים ברמת השרון נאבקים נגד החלטת ועדה רפואית לפטר גננת בשל מוגבלות פיזית. אם לילד בגן: "משרד החינוך סובל מלקות קשה יותר ממנה". משרד החינוך: "מחויבים להנחיות הוועדה". משרד הבריאות: "הנושא ייבדק"

עיריית רמת השרון והורים בגן חובה בעיר יצאו למאבק נגד החלטת משרד החינוך לפטר גננת רק משום שהיא סובלת ממוגבלות פיזית ומסתייעת בקביים.

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

הגננת עובדת בגן חובה בעיר ברמת השרון ונחשבת לגננת טובה המשקיעה בילדים שאוהבים אותה. גם ההורים אוהבים אותה ומעריכים את השקעתה בעבודה בכלל ובילדים בפרט. להורים נודע כי הוחלט לפטר את הגננת מעבודתה מהגן לאחר שוועדה רפואית פסקה שמכיוון שהיא לא יכולה לשבת על הרצפה, היא לא כשירה להיות גננת.

לאחר הגילוי יצאו ההורים למאבק שהתחיל ברשתות החברתיות נגד פיטורי הגננת האהובה עליהם. "היא אשת חינוך בחסד עליון", מספרת אם לאחד הילדים בגן. "משרד החינוך סובל מלקות קשה ממנה. זו אפליה שלא מסכימים להעסיק אותה על אף שהיא גננת מופלאה, שאין רבות כמוה ושלגן שלה יש רשימת המתנה. אנחנו נאבקים בשביל הגננת לא רק בשם הצדק ובשם האנשים עם מוגבלות אלא גם בשביל הילדים בגן".

 

למאבק הצטרפה גם עיריית רמת השרון שפועלת לבטל את ההחלטה. "זה חמור שמפטרים גננת בגלל מוגבלות במקום לאפשר לה להשתלב בעבודה ובקהילה", אומרת ראשת העיר שירה אבין. "היא גננת מעולה ומוערכת שעושה את עבודתה מעל ומעבר".

 

לדברי אבין, העירייה תעשה הכול כדי שלא יפטרו את הגננת. "אנחנו מחנכים לקבל את אנשים עם מוגבלויות ולא לפטר אותם. הפיטורים שלה הם בגדר עוול כפול: למי שמפוטרת בגלל מוגבלות וגם לילדים שילמדו שלמוגבלים אין מקום בחברה".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "עניינה של הגננת נידון בוועדה רפואית סטטוטורית הפועלת בלשכת הבריאות המחוזית. המשרד מחויב לפעול בהתאם להנחיות הוועדה. מפאת צנעת הפרט, לא נוכל להתייחס למצבה הרפואי של הגננת".

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "מדובר בוועדות שמבוצעות על-ידי משרד הבריאות עבור נציבות שירות המדינה. מטרתן להגן על העובד ולאפשר לו פנסיה מוקדמת על רקע בריאותי כשהעבודה עלולה להחמיר את מצבו הרפואי. על החלטות הוועדה ניתן להגיש ערר. המקרה של הגננת ייבדק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים