שתף קטע נבחר

ערבים הפגינו נגד הרצוג ולבני: 'דם על ידיכם'

מנהיגי המחנה הציוני באו לביקור בוואדי ערה, עשרות הפגינו נגדם: "מחנה ציוני - ימין קיצוני, אתם אויבים". עימות, יריקות ושישה עצורים

עשרות מפגינים קיבלו בצהריים (שבת) את פניהם של מנהיגי המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג וציפי לבני בכפר ערה שבוואדי ערה. המפגינים, אנשי תנועות "בני הכפר" ו"קפאח", השמיעו קריאות נגד השניים והניפו דגלי פלסטין וכרזות שעליהן נכתב "אנשים עם דם על הידיים - לא בכפרינו".

 

בין הקריאות האחרות שהושמעו ונכתבו נגד הרצוג ולבני: "מחנה ציוני - ימין קיצוני" ו"אתם אויבי העם הפלסטיני". המפגינים קראו להרצוג ולבני להסתלק, ובמהלך ההפגנה התפתח עימות שכלל יריקות בין המפגינים נגד הביקור לבין תומכי המחנה הציוני הערבים.

 

מפגינים נגד לבני והרצוג, היום בצהריים (צילום: מוחמד שינאווי ) (צילום: מוחמד שינאווי )
מפגינים נגד לבני והרצוג, היום בצהריים(צילום: מוחמד שינאווי )

 (צילום: מוחמד שינאווי ) (צילום: מוחמד שינאווי )
(צילום: מוחמד שינאווי )

 (צילום: מוחמד שינאווי ) (צילום: מוחמד שינאווי )
(צילום: מוחמד שינאווי )

לבני והרצוג, היום בוואדי ערה (צילום: מוחמד שינוואי) (צילום: מוחמד שינוואי)
לבני והרצוג, היום בוואדי ערה(צילום: מוחמד שינוואי)

כוחות משטרה מתחנת עירון שנכחו במקום הפרידו בין הצדדים ועצרו שישה מפגינים, בהם מנהיג תנועת "בני הכפר", רג'א אגברייה. מהמשטרה נמסר כי העצורים חשודים שתקפו את השוטרים במקום. אחד השוטרים נפצע באורח קל ונזקק לטיפול רפואי. כמה שוטרים נוספים נפגעו באורח קל וטופלו במקום.

 

"הפעילות היא נגד הערבים והציונים, שהם קבלני קולות למפלגות אלה ולא מעבר לזה. הם באים להכפיש את המגזר הערבי", טען אגברייה. "מחצית מאיתנו מחרימים את הבחירות בצורה מודעת והמחצית השנייה מצביעה לרשימה המשותפת שבינינו. אנחנו לא עובדים נגדם אבל בהחלט פועלים נגד המפלגות הציוניות. לא ניתן להם ליהנות מכניסה נוספת חוזרת למגזר הערבי".

  

מפגין שהשתתף במחאה נגד הרצוג ולבני אמר ל-ynet: "אנחנו לא רוצה שאף אחד מהמחנה הציוני ייכנס לכאן. הם שותפים למעשי רצח נגד העם הפלסטיני. לצערנו אנחנו רואים אנשים מהמגזר הערבי שתומכים במחנה גזעני שיפעל בהמשך נגד העם הפלסטיני והמגזר הערבי. אנחנו קוראים לכל מי שתומך בהם לעזוב אותם ולחשוב על דרך פוליטית אחרת שיכולה לתרום לנו".

 

בכנס שנערך לאחר מכן אמרה לבני: "היחידים שיביאו שוויון והתקדמות במשא ומתן הם אלה שמאמינים שכל בני האדם שווים. יש לנו היכולת לקיים את מדינת ישראל כמדינת העם היהודי בה כל האזרחים שווי זכויות. זו לא טובה שאנחנו עושים לערביי ישראל, אלא ערך שאנחנו מאמינים בו. הילדים של כולנו הם ילדים שווים וכשרת משפטים נלחמתי בגזענות ובאפליה. חוק הלאום הוא חקיקה רעה ואני גאה שהצלחתי לעצור אותו. הציונות על פי הבנתנו כוללת לא רק את המילה שוויון אלא גם את הערכים והתכנים שלו".

 

הרצוג אמר בנאומו בוואדי ערה שנתניהו חי רק מספינים. "מי שרוצה להחליף את נתניהו חייב להצביע עבורנו. כל קול למפלגות אחרות יביא את נתניהו לשלטון", טען ראש המחנה הציוני. "ב-100 הימים הראשונים כראש ממשלה אביא לשינוי חברתי וכלכלי. אהדק את היחסים עם ארה"ב. אני אסע לרמאללה לדבר עם בני העם הפלסטיני כדי להבהיר שצריך שיהיה שינוי באזור כולו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוחמד שינאווי
"הם שותפים לרצח פלסטינים". חלק מהמפגינים
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים