שתף קטע נבחר

"בן לאדן פיקד על אל-קאעידה עד יום חיסולו"

מסמכי בית משפט בניו יורק חושפים כי אוסמה בן לאדן קיבל את ההחלטות המבצעיות החשובות ביותר של ארגונו עד שחוסל ב-2011 על ידי ארה"ב

היה ארכי-טרוריסט עד יומו האחרון: מסמכי בית משפט בניו יורק חושפים כי אוסמה בן לאדן היה אחראי על אל-קאעידה, וקיבל את ההחלטות החשובות של הארגון עד ליום חיסולו בפקיסטן במאי 2011 על ידי יחידת קומנדו אמריקנית.

 

עוד חדשות בעולם :

יום הולדת 91 לרודן: אכלו פילים וקינחו בעוגה

השבוע בעולם: החייל שראה את בתו לראשונה

ואיך יגיב הממשל אם נתניהו ישכנע בקונגרס?

 

במשפט שמתנהל בברוקלין נגד עאביד נאסיר בן ה-28, אזרח פקיסטני שנאשם בתכנון פיגוע טרור ברכבת התחתית של ניו יורק, עלה כי בן לאדן התבקש על ידי אנשיו לאשר החלטות מבצעיות.

 

קיבל עדכונים על תנועות טרוריסטים של ארגונו בעולם. בן לאדן (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
קיבל עדכונים על תנועות טרוריסטים של ארגונו בעולם. בן לאדן(צילום: רויטרס)
בין המסמכים שהוצגו במשפטו של נאסיר, ושחלקם הגיעו לידי העיתון "ניו יורק פוסט", היו חילופי מכתבים שנמצאו באחוזת המסתור שבה חוסל בן לאדן באבוטבאד בפקיסטן. באחד מהם ביקש מפקד באל-קאעידה רשות מבן לאדן להעביר תא טרור של הארגון לאיראן לצורך אימונים והתארגנות מחדש. "שייח יוניס מוכן לנסוע ולטייל. היעד הוא איראן, והוא בחר לקחת שישה עד שמונה אחים", נכתב. "אמרתי לו שאנחנו מחכים לאישור סופי ממך למעבר ולהסכמה לגבי היעד הזה".

 

אחוזת המסתור של בן לאדן באבוטבאד, פקיסטן, בעת הריסתה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אחוזת המסתור של בן לאדן באבוטבאד, פקיסטן, בעת הריסתה(צילום: AFP)

"התוכנית שלו (של יוניס) היא להישאר בסביבה כשלושה חודשים ואז להתחיל להעביר אותם ולהפיץ אותם בעולם לצורך משימותיהם והמומחיות שלהם. הוא הסביר לך את זה בדו"ח ובתוכנית".

 

על פי העיתון "ניו יורק פוסט", מטרת המעבר לאיראן הייתה לתכנן התקפות טרור באירופה.

 

כמה מסמכים חשפו פנייה של אנשי אל-קאעידה לבן לאדן ובה ביקשו ממנו עצה לגבי הדרך הטובה ביותר לצאת למלחמת ג'יהאד נגד ממשלת פקיסטן. במסמכים אחרים קיבל בן לאדן עדכון לגבי תנועות של טרוריסטים מאל-קאעידה בבריטניה, גרמניה, טורקיה, דנמרק ובמדינות נוספות בעולם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים