שתף קטע נבחר

המס של ש"ס: לקחת מהעשירים בשביל העניים

שבועיים לפני הבחירות הציג יו"ר ש"ס בדרום ת"א את תוכנית "מס העשירים". התוכנית קוראת לעדכון קצבאות הילדים לפי הכנסות משקי הבית, לבטל את תאגידי המים ולמסות את ענף היהלומים. "לחלק את העוגה מחדש"

אחרי השקופים, יש גם תוכנית כלכלית: יו"ר ש"ס אריה דרעי הציג הערב (יום ב') בדרום תל אביב את התוכנית שלראייתו תוביל לכך שמשקי בית עשירים ישלמו מס גבוה יותר. תוכנית "מס העשירים" של ש"ס, כך מקווה דרעי, תגרום להקלה על משקי בית עניים. "מס העשירים בא לתקן עוולה רבת שנים, חייבים לחלק את העוגה מחדש לטובת אלה שאין להם", אמר דרעי. "לא ניכנס לממשלה שלא תעמוד בתנאים שלנו, הגיע הזמן לחלוקה צודקת ושוויונית".

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

לפי התוכנית, יחול שינוי בשיטת נקודות הזיכוי במס תוך כדי לקיחת נקודת הזיכוי הבסיסית ממשקי בית עשירים והעברתה לטובת משקי בית עניים. כמו כן יעודכנו קצבאות ילדים לפי מדרגות הכנסה ולא כפי שהן ניתנות כיום. עוד צוין בתוכנית כי מדרגת המס על מיסוי רכבי יוקרה תרד מ-300 אלף שקל ל-150 אלף שקל.

משתעשע בכדורגל לפני הצגת התוכנית. דרעי בדרום תל אביב, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
משתעשע בכדורגל לפני הצגת התוכנית. דרעי בדרום תל אביב, היום(צילום: מוטי קמחי)

התוכנית קוראת לביטול תאגידי מים שלטענת ש"ס "עולים מאות מיליוני שקלים בשנה לציבור", וכן להקמת מחלקות מים וביוב בתוך הרשות המקומית תוך מה שהוגדר כ"צמצום הוצאות

עתק על ניהול מערכות על חשבון הציבור".

 

דרעי הציג במסיבת העיתונאים קבוצה של כלכלנים שיהיו מעתה "המועצה החברתית" של ש"ס, ומנה דרישות נוספות לקראת המשא ומתן הקואליציוני: מיסוי ענף היהלומים, להקצות 7.5% לדיור ציבורי והגדלת הפרשות הקרקעות לבנייה, לבטל את המע"מ על מוצרי צריכה בסיסיים על מנת להקל על השכבות החלשות ולהעלות את שכר המינימום ל-30 שקלים לשעה.

 

ש"ס הציגה באירוע חוברת שהוציאה לאור ובה מפורטת תוכניתה הכלכלית על גבי עשרות עמודים. בדברי ההקדמה נכתב: "מטרת התוכנית היא מציאת פתרונות ברי יישום, אשר משתמשים בתקציבים קיימים, ניצול גיבוש וייעול מדיניות כלכלית (נוכחית) אפקטיבית, ביצוע שינויים במערכת המס בכדי שיתאפשר צמצום משמעותי של העוני בישראל, בדגש על ילדים, תוך המשך הצמיחה במשק וגידול בתוצר אשר יוביל בצורה רוחבית להעלאת רמת החיים במדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
"לחלק את העוגה מחדש". דרעי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים