שתף קטע נבחר

"קלינטון השתמשה במייל פרטי בניגוד לחוק"

בעת ששימשה כמזכירת המדינה, קלינטון השתמשה בכתובתה המייל האישית שלה כדי לנהל את ענייניה, דבר המהווה הפרת חוקים פדרליים ומחדל אבטחה חמור. "קלינטון שומרת חוק", נמסר מלשכתה

תסבוכת חדשה עבור מי שנחשבת למועמדת הבכירה לרוץ מטעם הדמוקרטים לנשיאות 2016: העיתון "ניו יורק טיימס" מדווח הלילה (ג') כי הילרי קלינטון עברה על חוקים פדרליים לאחר שהשתמשה בכתובת מייל אישית במהלך כהונתה במקום כתובת מייל ממשלתית.

 

עוד חדשות בעולם :

המנהלת היהודייה של "ג'ון הג'יהאדיסט"

איפה ג'וליאני? עלייה במקרי רצח בניו יורק

רגע לפני הוצאה להורג: רוצחת מבקשת רחמים

 

על פי העיתון, קלינטון ניהלה את ענייניה דרך הכתובת האישית, דבר המהווה הפרה של החוק הפדרלי. החוק קובע כי ההתכתבויות צריכות להתבצע דרך כתובת מייל ממשלתית כחלק ממדיניות מעקב של מחלקת המדינה ושמירה לארכיון של מסמכים.

 

בעיתון דווח מפי גורמים במחלקת המדינה כי עוזריה של קלינטון במהלך ארבע שנות כהונתה כמזכירת המדינה לא שמרו את ההתכתבויות של קלינטון בשרתים של מחלקת המדינה מהכתובת האישית שלה כפי שמחייב החוק.

 

לפני חודשיים פנתה מחלקת המדינה ללשכתה של קלינטון כדי להשיג את כל המידע שאבד ויועציה עברו על עשרות אלפי דפים שנלקחו מהמייל האישי והעבירו 55 אלף דפים למחלקת המדינה. למרות המחדל החמור, הסיכוי שקלינטון תועמד לדין הוא אפסי. 

הסיכוי שתועמד לדין כמעט אפסי, אך עדיין לא נעים. הילרי קלינטון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הסיכוי שתועמד לדין כמעט אפסי, אך עדיין לא נעים. הילרי קלינטון(צילום: רויטרס)

גורמי ממשל כינו את ההתנהלות של קלינטון כמחדל אבטחת מידע חמור. "זה מאוד קשה לקבל אפשרות כזאת שאישיות בכירה כמו קלינטון ניהלה את קשריה וענייניה דרך המייל האישי שלה".

 

תחת החוק הפדרלי, מכתבים והודעות דואר אלקטרוני שנכתבו על-ידי עובדי מדינה נחשבים למסמכי ממשל ונשמרים כדי שוועדות בקונגרס, היסטוריונים וכלי התקשורת יוכלו למצוא אותם. רק מסמכים מסווגים נשארים מחוץ לתחום.

 

ג'ייסון בארון, בכיר לשעבר בארכיון הלאומי, אמר כי קלינטון היא לא פקידת הממשל הראשונה שמשתמשת במייל הפרטי שלה בניגוד לחוק. "היה עוד בכיר בממשל שהשתמש בכתובת האישית שלו כדי לנהל את עסקיו", אמר בארון שעבד בארכיון הלאומי במשך 13 שנה.

 

יש גם מומחים שחושבים שצריך למנוע מבכירי ממשל להשתמש בכלל בתיבת דואר אישית. "זה לא בטוח", הסביר תומס בלנטון, מנהל הארכיון לביטחון לאומי באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון. "זו בושה גדולה שהמיילים האלה לא נשמרו אוטומטית ואף אחד לא שם לב למה שקרה".

 

בניו יורק טיימס דווח כי מחליפה של קלינטון בתפקיד, ג'ון קרי, כן משתמש בכתובת מייל ממשלתית. קלינטון עצמה לא הגיבה, אך הדובר שלה מסר כי "מזכירת המדינה לשעבר מודעת לחוק ושומרת עליו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים