שתף קטע נבחר

בנט נגד יעלון: "תושבי הדרום היו בסכנה, ילדים פחדו לישון, ואתה סירבת לפעול"

אחרי ששר הביטחון אמר על בנט "מי שעושה פוליטיקה ממלחמה - מוקצה", חושף יו"ר הבית היהודי לראשונה את שנעשה מאחורי הקלעים במבצע צוק איתן: "בוגי, הצבעת נגד פעולת המנהרות - מזל שחמאס הפרו את הפסקת האש". הוא דורש מיעלון: "תן הוראה לפרסם את תוצאות חקירת צוק איתן"

מחריף העימות בין שר הביטחון לאחד המועמדים להחליפו: לאחר ששר הביטחון משה (בוגי) יעלון תקף בחריפות בראיון בגלי צה"ל את יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ואמר כי "מבחינתי מי שעושה פוליטיקה ממלחמה - מוקצה", בנט מגיב באופן חריף.

 

בנט פרסם בעמוד הפייסבוק שלו את הדברים הבאים: "בוגי, תן הוראה לפרסם את תוצאות חקירת צוק איתן. התעוררתי הבוקר בוושינגטון למתקפה רעשנית של השר בוגי יעלון נגדי. 'פוליטיקה בזמן מלחמה' אתה קורא לזה שירדתי לשטח, נפגשתי עם קצינים, והבאתי לקבינט שוב ושוב את הפעולה להשמדת המנהרות שהצילה את תושבי הדרום. למה היום? מה קרה? דווקא כשאני בשליחות מדינית בנושא איראן? לבוגי הפתרונים.

 

"אז ככה, שיהיה ברור: במשך שלושה שבועות מ-30 ביוני ועד 18 ביולי, עשרה קבינטים במהלך המלחמה, דרשתי לצאת לפעולת המנהרות. אתה סירבת בוגי. סירבת. תושבי הדרום היו בסכנה, ואתה סירבת. וב-15 ביולי הצבעת נגד היציאה לפעולת המנהרות ובעד קבלת הסכם הפסקת האש עם חמאס (!) כשמנהרות היו מוכנות לפעולה. מזל שחמאס הפרו את הפסקת האש.

 

"עוד ישיבה ועוד ישיבה נמשכה, ואתה סירבת להסיר את איום המנהרות. הסיבות היו מחרידות בעיניי. לגיטימיות, אבל מוטעות, בוגי. תושבי הדרום עזבו את בתיהם, ילדים פחדו בדרום ללכת לישון, ואתה סירבת לצאת לפעולה. יצאנו לפעולה מאוחר מדי, שילמנו מחיר כבד מדי. אתה יודע את האמת בוגי, אתה יודע אותה מצוין.

 

"גם ועדת חוץ וביטחון שביצעה חקירה מקיפה בנושא יודעת את האמת. במקום להמשיך לירות בנגמ"ש, אני מבקש שהוועדה תפרסם את תוצאותיה באופן מיידי. שיתפרסמו הפרוטוקולים הרלוונטיים של המלחמה. זה חשוב לעתיד שלנו, זה חשוב לאזרחי ישראל. אנחנו רק בסבב אחד מתוך סבבים רבים. אתה יודע את זה. הסכנה יכולה לחזור על עצמה. אני מסכים כאן ועכשיו לפרסם את תוצאות החקירה. אני ממשיך מכאן ל-CNN, ולמאבק נגד התגרענות איראן. חוזר לעבודה". 

בנט ויעלון. "ילדים בדרום פחדו לישון ואתה סירבת לפעול" (צילום: AFP, אלכס קולומויסקי) (צילום: AFP, אלכס קולומויסקי)
בנט ויעלון. "ילדים בדרום פחדו לישון ואתה סירבת לפעול"(צילום: AFP, אלכס קולומויסקי)

נתניהו ויעלון בצוק איתן. "מזל שחמאס הפרו את הפסקת האש" (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
נתניהו ויעלון בצוק איתן. "מזל שחמאס הפרו את הפסקת האש"(צילום: חיים צח, לע"מ)

 

 

הבוקר, בראיון לגל"צ, התייחס יעלון להתנהלות בנט בצוק איתן ואמר: "גם ראש הממשלה וגם אנוכי נאלצנו לצאת פומבית בביקורת על התנהלותם של חלק משרי הקבינט תוך כדי ניהול המבצע. מי שמנסה לעשות פוליטיקה ממלחמה מוקצה מבחינתי". אין זו הפעם הראשונה ששר הביטחון תוקף את שר הכלכלה במהלך מערכת הבחירות הנוכחית. כבר לפני כחודשיים הפר יעלון את הסכם האי-מתקפה בין הליכוד לבית היהודי, ואמר על בנט: "יש צעירים שיודעים שהם יהיו ראש ממשלה. יש בזה איזושהי יהירות חסרת אחריות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, אלכס קולומויסקי
יעלון ובנט. שר הביטחון והמועמד להחליפו
צילום: AFP, אלכס קולומויסקי
מומלצים