שתף קטע נבחר

תכננו את הלו"ז: שידורי התעמולה החלו

הגרלה ממוחשבת הכריעה את סדר הופעת המפלגות בתשדירים, והמחנה הציוני זוכה לזמן המסך הגדול ביותר עקב מספר הח"כים הגדול. כחלון דורש לעצור את השידורים עקב טעות באות. צפו: תשדיר הקאלט של מפלגת כלכלה

שידורי התעמולה ברדיו ובטלוויזיה החלו היום (ג'). סדר השידורים נקבע בהגרלה ממוחשבת, ולפיה המחנה הציוני הוא שיפתח את השידורים. בשידורי התעמולה ברדיו כבר נשמע התשדיר של מפלגת כלכלה, שבמהלכו מוזכרים במשך כחצי דקה רק שמותיהם של ראש המפלגה ואחיו. צפו בתשדיר שעשוי להפוך לקאלט.  

 

במקביל דורשת מפלגת כולנו לעצור מיידית את תשדירי תעמולת הבחירות ברדיו, כיוון שלדבריהם ועדת הבחירות המרכזית הביאה לפגיעה קשה במפלגה כיוון ששייכה אותיות שגויות למפלגה. מכולנו נמסר כי למרות הבחירה באות כ' בפתקי ההצבעה, ועדת הבחירות התרשלה ולא שייכה אותה כראוי בתשדירים. לפיכך אנשיה דורשים לקבל פיצוי בזמן ובכמות, ו"בוחנים גם דרישה לפיצוי נזקי מיידי, הן מצד מי שאחראים במישרין והן מצד ועדת הבחירות המרכזית. נפגע עיקרון השוויון ובוצעה הטעיית בחירות חמורה", מסרו.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

על פי התקנות, כל מפלגה מקבלת שבע דקות שידור בטלוויזיה ו-15 דקות ברדיו. כל מפלגה שהייתה בכנסת היוצאת מקבלת בנוסף שתי דקות טלוויזיה וארבע דקות רדיו על כל ח"כ מכהן. המפלגות רשאיות לחלק לבקשתן את זמני השידור ליחידות שונות בהתאם למגבלות הקבועות מראש. 

 

הליכוד וישראל ביתנו יקבלו נוכח התפלגותן תוספת רק עבור חברי הכנסת ממפלגתם, ולפיכך המחנה הציוני תוביל במספר דקות השידור, אחריה יש עתיד ורק אחר כך תגיע מפלגת השלטון - הליכוד. 

 

כאמור, בהגרלה נקבע כי המחנה הציוני תפתח את השידורים, ותסגור אותם מפלגת התקווה לשינוי. ביום השידורים האחרון בטלוויזיה, 15 במרס, תפתח מפלגת נצ – פרח, שפע, ברכה, חיים ושלום, ותסגור אותו רשימת ש"ס. מיקום כל שאר התשדירים נקבע גם הוא בהגרלה.  

 

השידורים בעברית יועברו בערוץ 10 בשעה 18:00 בימים א'-ה' ובמוצאי שבת בשעה 18:30. בערוץ 1 בשעה 22:30 (למעט בכמה מועדים בהם ישודרו משחקי כדורגל וכדורסל) בימים א'-ה' ובמוצ"ש. בערוץ 2 ישדרו בימים א'-ה' ובמוצ"ש בשעה 23:00.  

 

השידורים בערבית יועברו בימים א'-ה': בערוץ 10 בשעה 14:30, בערוץ 2 בשעה 15:00 ובערוץ 33 בשעה 18:30.  

 

שידורי הרדיו בעברית יועברו ברשת ב' בתום מהדורות הבוקר והערב של השעה 9 בימים א'-ה', וביום ו' רק לאחר מהדורת הבוקר. בגלי צה"ל בשעה 10:30 בימים א' עד ו', וב-20:30 בימים א'-ה'.

 

השידורים בערבית יועברו ברדיו ברשת ד' בימים א'-ו' בתום מהדורות החדשות של 9:30, ובערב בתום מהדורות החדשות של השעה 18:30.

 

השידורים בשפה הרוסית יועברו ברשת רק"ע בימים א'-ה' בתום מהדורות החדשות של השעה 8:00 ושל השעה 17:00. השידורים בשפה האמהרית ישודרו גם הם בתחנה זו בימים א'-ה' בתום מהדורת החדשות של השעה 21:00.

  

שידורי התעמולה האחרונים יועברו עד לשעה 19:00 ביום שלפני הבחירות. 

 

נועם (דבול) דביר השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים