שתף קטע נבחר

הרצוג: מערכת הבריאות קורסת, ושר הבריאות נתניהו לא ערך אפילו דיון אחד

ראשי המחנה הציוני קיימו מסיבת עיתונאים בבית החולים סורוקה. "הוא שר הבריאות בפועל, וזה אפילו לא בסדר העדיפויות שלו", אמר הרצוג. "אלפים מתים וחולים ואני אומר לנתניהו - אתה לא יכול להסיט את הדיון"

ראש הממשלה נחת בישראל לאחר נאומו בקונגרס, וראשי המחנה הציוני ממשיכים בסיורים בדרום. לאחר שאתמול נאם יצחק הרצוג במושב בעוטף עזה, היום (ד') יו"ר המחנה הציוני וסגניתו ציפי לבני ערכו סיור ומסיבת עיתונאים בבית החולים סורוקה בבאר שבע, לאחר הפרסומים ב-ynet על קריסת מערכת הבריאות ומצוקת המטופלים והמטפלים.

 

קריסת מערכת הבריאות - כתבות נוספות:

עומס בשיבא: "כמו קרב מרובה נפגעים"

הרופאה שעקצה את נתניהו: "כואב הלב על החולים"

 

"הבריאות קורסת". הרצוג ולבני בבית החולים סורוקה (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
"הבריאות קורסת". הרצוג ולבני בבית החולים סורוקה(צילום: הרצל יוסף)

"אלפי בני אדם נאנקים בחדרי המיון, משפחות מחכות שעות על שעות לקליטת יקיריהן ולקבלת טיפול והן אומרות לעצמן - מדוע מערכת הבריאות נמצאת במצב הזה, על סף קריסה", אמר הרצוג

במסיבת העיתונאים בסורוקה. "התשובה היא בין היתר שאצל ראש הממשלה נתניהו זה לא נמצא בכלל בסדר העדיפויות. הוא שר הבריאות בפועל כבר חודשים, ולא שמענו על דיון אחד שקיים על המצב הזה".

 

הרצוג, שאחר כך המשיך למאהל המחאה של מפוטרי כיל, אמר כי מפלגתו תציג תוכנית מקיפה לחיזוק מערכת הבריאות, ובככל זאת תקצוב במיליארד וחצי שקל בשנה, כולל 300 מיליון שקל לקיצור תורים. "נחזק את התשתיות האנושית, כך שאת הלחץ, התסכול, הזקנה במסדרון והאדם החולה בכל מקום לא נראה יותר".

 

 

לדברי הרצוג יש מקום לבית חולים נוסף בנגב: "העומס על סורוקה, כפי שראינו בצוק איתן, גדול מדי. יש אפליה וקיפוח בכל מה שקשור לרפואה בנגב. באנו להסתכל לאנשים בעיניים. הם מורטים שערות ושואלים מדוע סדר העדיפויות הלאומי שונה כאן". הרצוג פנה לנתניהו ואמר: "אלפים מתים וחולים ואני אומר לנתניהו - אתה לא יכול להסיט את הדיון ולשכוח שאלפי אנשים במיון ושואלים את עצמם מה קרה למערכת הבריאות תחת אחריותך מזה שש שנים". 

 

מספר 2 במחנה הציוני, ציפי לבני, תקפה את נתניהו ואמרה כי "אזרחי ישראל והחולים שנמצאים כאן לא צריכים ראש ממשלה שיספר להם מה מפחיד אותו, אלא כזה שיקשיב להם, ישמע

 מה מפחיד אותה ומה המצוקות שלהם. אנשים בנגב ובפריפריה חיים פחות מאשר במרכז. זה קשור למה שהם מקבלים באזור כאן, מחוץ לכותלי בית החולים, וליכולת של בית החולים".

 

"לצערי, במקום לטפל באמת באיום האיראני, נתניהו מטפל בקמפיין של עצמו", הוסיפה לבני בהתייחס לנאום אתמול בקונגרס. "אנשים קמו הבוקר כשהאיום האיראני נעלם? לא. לכן הנאום לא עזר ואפילו פגע ביכולת להתנהל מול האיום האיראני". היא הזכירה גם את תקיפת חנין זועבי אתמול על ידי פעיל של ברוך מרזל ואמרה: "אלו השותפים העתידיים בממשלת נתניהו".

 

"פורום בריאות דרום" ו"רופאים לזכויות אדם" הגיבו לדברים של הרצוג ולבני ואמרו: "אנו מברכים על כך שהמשבר במערכת הבריאות בדרום עולה לכותרות בתקופה זו שלפני הבחירות. עם זאת, מצב מערכת הבריאות בפריפריה בכלל, ובדרום באופן ספציפי, אינו חדש לנו ולמשפחותינו. כתושבי הדרום אנו חווים את כשלי המערכת על בשרינו כבר שנים רבות. אנו מקווים כי גם לאחר הבחירות, בין אם מהקואליציה ובין אם מספסלי האופוזיציה, הצהרות אלו יהפכו למעשים ולא יישארו כאמירות לצורך הון פוליטי. על הכנסת הבאה לפעול במיידי לסגירת פערי הבריאות בין הפריפריה הדרומית למרכז וליישום מסקנות ועדת אפק להרחבת שירותי הבריאות בדרום".

 

 

 

ירון קלנר השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים