שתף קטע נבחר

האוצר מדווח: כך מנוהל התקציב בזמן הבחירות

אגף החשב הכללי במשרד האוצר פרסם היום את החלטותיהם של ועדות החריגים שמאשרות חלק ניכר מוצאות משרדי הממשלה במהלך הבחירות. בשל היעדר תקציב מאושר, רשאי כל משרד להוציא אחד חלקי 12 מתקציבו בשנת 2014

החשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, פרסמה היום (ד') את היקף ההוצאות שאישרו ועדות החריגים שמינתה, כדי לנהל את תקציב המדינה במהלך תקופת המעבר בין ממשלות. על פי חוק, כאשר מתחילה שנה אזרחית מבלי שהכנסת אישרה תקציב, עוברת הממשלה להתנהל בתקציב מעבר. במסגרת תקציב זה, מקצה החשבת הכללית לכל משרד אחד חלקי 12 מתקציבו בשנה שעברה, והמשרדים אינם מקבלים את התוספת שהם אמורים לקבל מדי שנה.

 

לכתבות נוספות בערוץ כלכלה בארץ :

 

 (צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות") (צילום: עמית שאבי,
(צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות")
  

כדי לאפשר לממשלה לעמוד בהתחייבויותיה על אף שהתוספת לתקציב לא ניתנת, מנהלת החשבת הכללית את תקציב המדינה על פי סדר עדיפויות, שבו עומדת המדינה קודם כל בהתחייבויות החוזיות והחוקיות שלה, ודואגת להפעלת שירותים חיוניים. רק לאחר מכן נשקלות הוצאות אחרות.

 

מיליונים על נסיעות לחו"ל

כמו כן, הוצאות שאינן שוטפות ואינן חוזרות על עצמן מדי שנה, עולות לדיון במסגרת אחת מארבע ועדות חריגים: ועדת חריגים לענייני התקשרויות, ועדת חריגים לענייני כוח אדם ורווחה, ועדת חריגים לעניינים ביטחוניים - וועדת חריגים לענייני תמיכות.

 

יש לציין כי הוצאות אלו אינן מהוות אישור למשרדי הממשלה לחרוג מהמסגרת החודשית של אחד חלקי 12 מהתקציב של השנה שעברה, אלא נועדו לאפשר להם להמשיך לקדם פרויקטים חשובים. הסכומים שאושרו אינם מיועדים להוצאה במהלך חודש אחד, אלא מייצגים את היקף ההתחייבות לביצוע הפרויקט כולו או חלקים ממנו.

 

על פי הדיווח שתקבל היום, אישרה ועדת החריגים לנושאים ביטחוניים הוצאות בהיקף של 2.4 מיליארד שקל. הוצאות שאישרו ועדות חריגים אחרות כוללות 1.6 מיליארד שקל לבינוי גני ילדים ובתי ספר, כחצי מיליארד שקל עבור אישור הסכמי שכירות למשרדי ממשלה, 2.4 מיליארד שקל עבור הפעילות השוטפת של מינהל מקרקעי ישראל, 6.8 מיליון שקל על נסיעות לחו"ל של כל משרדי הממשלה, למעט משרד החוץ.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים