שתף קטע נבחר

תושבים בדרום על סרטון "העובדים המחבלים": נתניהו צוחק עלינו, חמאס רק התחזק

בעוטף עזה נדהמו מסרטון "קבוצת התמיכה" שבו התפארו הליכוד ונתניהו בניצחון על חמאס. יפעת מנתיב העשרה: "שיבוא לעשות פה לילה וישמע את חמאס חופר, בונה ומתעצם". בתיה מכפר עזה: "חמאס ניהל לנו את החיים בקיץ ומנהל אותם גם עכשיו"

גם תושבים בדרום קיבלו היום (ו') בהלם את סרטון התעמולה של הליכוד, שבו התפאר ראש הממשלה בנימין נתניהו בניצחון לכאורה על חמאס במבצע צוק איתן. דווקא כשנתניהו טוען כי חמאס הובס, בימים האחרונים נשמעים עוד ועוד רעשים ופיצוצים בעוטף עזה, בכל שעות היממה - תוצאה של אימוני חמאס במתקנים חדשים שבנה הארגון, אפילו במרחק של כמה מאות מטרים מבתי התושבים הסמוכים לרצועה.

 

בסרטון התעמולה שפרסם אתמול הליכוד ושבסיומו מופיע גם נתניהו, נראית "קבוצת תמיכה" ובה משתתפים "עובד בנמלים", "עובדת ברשות השידור", "בעלי חברת סלולר לשעבר" ו-"מחבל בחמאס". הם מוזכרים ככאלה שניזוקו מהישגי נתניהו.

 

יפעת בן שושן, תושבת נתיב העשרה, תוהה: "נתניהו ניצח את חמאס? זה פשוט לצחוק לנו בפרצוף. כשראיתי את ה'מחבל' בסרטון חשבתי שצוחקים איתי, אבל אחרי כמה דקות הבנתי שצוחקים עליי. זה סרטון עלוב ותלוש מהמציאות. נתניהו ואנשיו לא בוחלים באמצעים כדי לעוות עוד יותר את המציאות. זה סרטון שלועג לכל תושבי עוטף עזה ולמי שסבל בימי מבצע 'צוק איתן'".

 

לדבריה, "אם נתניהו חושב שהוא ניצח את חמאס אני מזמינה אותו לעשות לילה בעוטף עזה ולשמוע איך חמאס מתעצם שוב. חמאס לא הוריד את הראש מעולם וגם לא יוריד. את זה לא אני אומרת, אלא אומרים גורמי הצבא שנמצאים איתנו בקשר. נכון, חמאס הוחלש, אבל מאז הוא רק משתקם. דברים שלא קרו לפני צוק איתן, קורים ממש עכשיו. בונים לנו מוצבים מתת לבתים, עורכים אימונים בכל שעות היממה. חמאס לא צריך קבוצת תמיכה. נתניהו שוב מוכיח שהוא מנותק מהמציאות. כנראה מזמן הוא לא קיבלת דיווח מהמתרחש בשטח".

 

בתיה הולין, מקיבוץ כפר עזה מדגישה שאף אחד לא ניצח את חמאס: "זאת בכלל לא שאלה. אני חושבת שהדיבור בסגנון של מי מנצח ולמה, צריך לצאת מהלכסיקון. אין כאן עניין של מנצחים, יש כאן עניין של איך חיים. איך נתניהו יכול להגיד שהבסנו את חמאס? חמאס היה זה שניהל לנו את החיים בקיץ האחרון והוא זה שמנהל אותם גם עכשיו. הוא קבע מתי תהיה הפסקת אש, הוא קבע הכול, הממשלה לא קבעה שום דבר. גם בדקה הזאת אם החמאס רוצה הוא יירה עלינו וישלוט בנו. זה רק עניין של החלטה שלו. חמאס קבע את המציאות ולא ביבי, זה פשוט עיוות של המציאות. שש שנים נתניהו לא עשה כלום. חכמים מאתנו כבר אמרו - אם אתה משהו שוב ושוב ונכשל, למה אתה חושב שאם תמשיך אז תצליח?".

"בונים לנו מוצבים מתחת לבתים". מנהרת חמאס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"בונים לנו מוצבים מתחת לבתים". מנהרת חמאס(צילום: רויטרס)

עמית כספי, מקיבוץ כרם שלום, טוען כי הדבר היחידי שמשותף לכל המקרים המוצגים בסרטון הוא שביבי לא עשה לגביהם שום דבר. "לגבי חמאס - הוא לא עשה כלום. חמאס על הרגליים, חי וקיים, בועט ונושם, עדיין חופר, עדיין יוצק ועדיין מתקרב. הייתה פעולה, נכון, אבל היא הייתה לעיכוב זמני. דה פקטו, זה בטח לא עצר את החמאס, ואני חושב שבגלל ביבי חמאס יכול לחגוג ולא לבכות. אני חושב שבדרך שבה הסתיים מבצע 'צוק איתן', חמאס בטח ובטח התחזק.

 

"הוא התחזק בעיקר בקרב בני עמו ובעלי בריתו. מבחינתנו, אני לא חושב שצעדנו קדימה, אלא דווקא הלכנו אחורה, כלומר ביחס של המדינה כלפי אזרחים. אם זה ביחס שאחרי המבצע, כשהוציאו את החיילים מהיישובים, אם זה בפינוי התושבים וכן הלאה. המלחמה הייתה טראומה עבור כולנו, אבל חמאס לא הפסיד, אנחנו הפסדנו".

"השקט שקרי", אומרים תושבים בדרום (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"השקט שקרי", אומרים תושבים בדרום(צילום: רויטרס)

ניצה נקן, תושבת שדרות החברה בתנועה לעתיד הנגב המערבי, אומרת שלא רק את חמאס נתניהו לא ניצח, אלא גם את הוועדים הגדולים. "גם אגרה אנחנו עדיין משלמים. אם ביבי חושב שאנחנו מטומטמים אז הוא טועה. הקטע עם חמאס פשוט עלוב. ביבי ואנשיו רוכבים על איזה גל פופוליסטי שלא מחובר למציאות. הוא מגביר שנאה בעם, אין כאן שום

דבר שמחבר, אלא רק מתלהם. אם הוא חושב שזה ישכנע אנשים להצביע בעדו הוא טועה".

 

ניצה בטוחה שסבב הלחימה הבא בדרך: "העניין עם חמאס פשוט פאטתי, כולנו יודעים שהסיבוב הבא הוא רק עניין של זמן. חמאס נמצא כעת בהתארגנות מחדש. הוא אולי חטף מכה, אבל הוא מתאושש ממנה. במקום לחזק, להגיע להסדרים ולערב את מדינות העולם, הוא נותן לחמאס להתחזק. ביבי משאיר את חמאס על אש קטנה, והאש הזאת עוד תגבר. השקט הזה הוא שקרי".

 

גם ח"כ איתן כבל מרשימת המחנה הציוני התייחס היום לסרטון של נתניהו והליכוד ואמר: "ראש ממשלה שמשווה עובדים במשק למחבלי חמאס חייב להתפטר לאלתר ולהיעלם מהחיים הפוליטיים. בפעם המי יודע כמה ביבי יורק בפרצופם של הבוחרים מתוך אמונה שמדובר בעדר של פראיירים, אבל הפעם הזאת שום התנצלות כבר לא תעזור - פרצופו האמיתי נחשף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך "סרטון המחבל" של הליכוד
מומלצים