שתף קטע נבחר

אכזבה בשמאל: הערבים סירבו להסכם עודפים

מפלגות הגוש קיוו שהירתמות של הרשימה הערבית המשותפת להסכמי העודפים בתוך הגוש תוכל להבטיח יותר מנדטים, אבל הערבים סירבו לכל הסכם עודפים - אפילו עם מרצ

תם המועד להגשת הסכמי עודפים לקראת הבחירות, ובגוש המרכז-שמאל לא צלחו הניסיונות לשנות את ההסכמים כדי להבטיח יותר מנדטים בגוש. בימים האחרונים נעשו לא מעט ניסיונות לשכנע את אנשי הרשימה הערבית המאוחדת לחתום על הסכם עודפים עם מרצ כדי שהמחנה הציוני יוכל לחתום על הסכם עם מפלגת יש עתיד ובכך להבטיח שלא "יתבזבזו" קולות של גוש המרכז שמאל לאחר הבחירות.

 

למרות הניסיונות העקשים, ברשימה הערבית סירבו לחתום על הסכם עם מפלגה כלשהי מהמרכז-שמאל, כולל מרצ, ובכך כשלו המאמצים לזכות במנדטים נוספים.

הרצוג ולבני. כל מנדט חשוב להם (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
הרצוג ולבני. כל מנדט חשוב להם(צילום: הרצל יוסף)

עם היציאה למערכת הבחירות חתמה מרצ על הסכם עודפים עם מפלגת העבודה, כפי שכבר נעשה בעבר, אולם האיחוד בין העבודה ו"התנועה" של ציפי לבני והפיכתן לרשימת "המחנה הציוני", הצריך חתימה מחודשת על הסכם עודפים, דבר שפתח מחדש את האפשרויות ובעקבותיו ניסו במחנה הציוני להוביל מהלך אחר.

לפיד. נשאר בלי הסכם עודפים ()
לפיד. נשאר בלי הסכם עודפים

אלא שהבוקר (יום ו') הודיעה הרשימה המשותפת סופית כי היא אינה מוכנה לחתום על הסכם עודפים, ובשל כך הוגש לוועדת הבחירות המרכזית ההסכם החדש

שנחתם בין מרצ למחנה הציוני. ההסכם הזה השאיר את מפלגת יש עתיד ללא הסכם עודפים וכך גם את הרשימה הערבית המאוחדת.

 

בימין לעומת זאת נחתם כבר לפני זמן רב הסכם עודפים בין הליכוד והבית היהודי, שמראש הגדירו עצמם כשותפים טבעיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ראש המחנה הציוני הרצוג. חתם מחדש עם מרצ
צילום: עידו ארז
מומלצים