שתף קטע נבחר

נתניהו הופיע בסרטון "העובדים-מחבלים", אך יעלון טוען: הוא לא ידע

שר הביטחון אמר כי ראש הממשלה לא ראה את הסרטון שבו מושווים עובדי מדינה למחבלים, למרות שהוא הופיע בו בעצמו. ח"כ שמולי בתגובה: "ביבי בעצמו משתתף בסרטון, הם חושבים שכולם מטומטמים?"

הוא לא ידע, ביבי לא ידע. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמנם מופיע בסרטון הליכוד שבו מושווים עובדי מדינה למחבלים, אך לדברי שר הביטחון משה יעלון נתניהו לא ידע על הסרטון. "ראש הממשלה לא ראה את הסרטון", אמר יעלון בראיון ברשת ב'. "זה סרטון חסר טעם ומיותר. חבל בכלל שהוא יצא לאור", הוסיף יעלון.

 

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) אמר בתגובה: "איך אפשר להגיד שביבי לא ידע מסרטון ההסתה אם הוא בעצמו משתתף בו? או שמישהו בליכוד חושב שכולנו עד כדי כך מטומטמים, או שהליכוד איבד כבר כל קשר למציאות ואז ברור לגמרי למה מחירי הדיור ממשיכים לעלות, הפערים גדלים ונחרבים היחסים עם אמריקה".

 

 

שר הביטחון אמר עוד כי "מישהו התכוון להומור וזה כנראה הומור רע, אבל ראש הממשלה לא ישב על הסרטון, הם מדביקים את החלק של ראש הממשלה. יש חלק שבו ראש הממשלה אומר אחרי כל סרטון - אז מי שערך את זה הדביק את החלק הזה לסרטון".

 

הסרטון עורר סערה גדולה לקראת סוף השבוע. יו"ר ועד עובדי נמל חיפה, מאיר תורג'מן, אמר: "נחשף פרצופו האמיתי של הליכוד. כיצד אפשר להשוות עובדים במדינת ישראל למחבלי חמאס יימח שמם? יש בקרבנו הורים ומשפחות שכולות, כמעט כל עובד שני הוא וחם ועושה מילואים. איפה הרגש? האם בשביל הכיסא תעשו הכול? אין לכם כבוד, איבדתם אותו מזמן. אם זה מה שאתם חושבים עלינו יגיע 17 בחודש ואנחנו נגיד לכם מה אנחנו חושבים עליכם".

 

 

עיתונאי קול ישראל בתל אביב מחו גם הם על ההשוואה בין עובדי רשות השידור ועובדי הנמל לבין מחבלי חמאס: "אין אלא להביע תמיהה קשה על שיקול הדעת בפרסום סרטון הסתה שכזה נגד עובדים שבתוך כמה חודשים יאבדו את מקור פרנסתם על לא עוול בכפם". גם עיתונאי רשות השידור הוותיק, חתן פרס ישראל יעקב אחימאיר, מחה וצייץ בטוויטר: "והליכוד עוד מעז לבקש את קולות עובדי רשות השידור שאני אחד מהם".

 

גם תושבים בעוטף עזה מתחו ביקורת חריפה על המסר שעולה מהסרטון כאילו נתניהו חיסל את חמאס.

 

יפעת בן שושן, תושבת נתיב העשרה, תהתה בשיחה עם ynet: "נתניהו ניצח את חמאס? זה פשוט לצחוק לנו בפרצוף. כשראיתי את ה'מחבל' בסרטון חשבתי שצוחקים איתי, אבל אחרי כמה דקות הבנתי שצוחקים עליי. זה סרטון עלוב ותלוש מהמציאות. נתניהו ואנשיו לא בוחלים באמצעים כדי לעוות עוד יותר את המציאות. זה סרטון שלועג לכל תושבי עוטף עזה ולמי שסבל בימי מבצע 'צוק איתן'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים