שתף קטע נבחר

אלו תנאי ליברמן לכניסה לממשלה הבאה

עונש מוות למחבלים, חובת חתימה על מסמך נאמנות בגיל 16, מע"מ 0% על מוצרי יסוד. אלה הם רק חלק מקווי היסוד של ישראל ביתנו, שנחשפים ב-ynet. מחקיקה, דרך הסכמי ביטחון ועד מדינות חברתית-כלכלית: זו רשימת קווי היסוד המלאה

שמונה ימים לפני הבחירות מתפרסמת לראשונה רשימת קווי היסוד של ישראל ביתנו עם נימוקים והסברים לכל סעיף. הרשימה תשמש בסיס למשא ומתן הקואליציוני ליום שאחרי הבחירות. המפלגה הודיעה כי "הצעות אלו יועלו במסגרת המו"מ הקואליציוני שתנהל ישראל ביתנו ואנו נדרוש לכלול אותן בקווי היסוד של הממשלה הבאה".

 

חקיקה 

עונש מוות למחבלים: ייקבע בחוק שעונש מוות יוטל ויחול על כל מחבל שרצח ישראלי באופן אולטימטיבי ולא יחייב פה אחד, אלא רוב מקולות השופטים.

 

נאמנות לסמלי הלאום של המדינה: כל צעיר/ה המגיעים לגיל 16 ומבקשים לקבל תעודת זהות, יחויבו לחתום על מסמך נאמנות לסמלי הלאום של המדינה (המנון, דגל הלאום ומגילת העצמאות). אם יסרבו לא יהיו זכאים לבחור ולהיבחר לכנסת.

התנאים של ישראל ביתנו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
התנאים של ישראל ביתנו(צילום: מוטי קמחי)
 

העדפה מתקנת: העדפה מתקנת בקבלה לאוניברסיטאות, לעבודה ובשיבוץ בדירקטוריונים של חברות ממשלתיות תחול רק על אנשים ששירתו בצבא ובשירות לאומי.

 

שוויון בנטל: ישראל ביתנו תמשיך לפעול לכך שכל צעיר המגיע לגיל 18 יתגייס לשירות צבאי או לשירות לאומי-אזרחי.

 

הפרדת רשויות: נגיש הצעת חוק אשר תמנע מבג"ץ להתערב בהחלטות הכנסת ווועדת הבחירות המרכזית ויוקם בית משפט לחוקה אשר יפסוק בכל נושא בו מתעוררת שאלה חוקתית הטעונה הכרעה.

 

ביטול מע"מ על מוצרי יסוד והכנסתם לפיקוח: ייקבע סל בסיסי של 50 מוצרים אשר המחירים עליהם יוגבלו ויהיו בפיקוח, על מנת שאזרחים הנמצאים במצוקה כלכלית לא יאלצו לוותר על מזון בסיסי.

 

דמי אבטלה לעצמאים: החוק הקיים ישונה כך שעובדים עצמאים המשלמים דמי ביטוח לאומי יהיו זכאים לדמי אבטלה להם זכאים היום רק עובדים שכירים.

 

90% משכנתא: ישראל ביתנו תבקש להחיל דין רציפות על הצעת החוק שכבר העברנו בקריאה ראשונה בכנסת היוצאת הקובעת שבני זוג ששניהם שירתו בצבא ושניהם עובדים לפחות 125% משרה, יקבלו משכנתא בסך 90% לרכישת דירה ראשונה.

 

מדיניות וביטחון 

הסכם אזורי: הסכסוך הישראלי-פלסטיני אינו רק סכסוך טריטוריאלי עם שכנינו הפלסטינים, אלא סכסוך תלת-מימדי משולב – מדינות ערב-פלסטינים-ערביי ישראל. לכן, שני תנאים הכרחיים בכל מו"מ עתידי הם דיון על הסדר אזורי כולל וחילופי שטחים ואוכלוסיות. ישראל ביתנו תדרוש שסוגיות ההסדר האזורי הכולל וחילופי שטחים ואוכלוסיות יכללו בקווי היסוד של הממשלה הבאה.

 

מיגור שלטון חמאס: ישראל ביתנו תדרוש שהממשלה שתקום תפעל למיגור שלטון החמאס בעזה. ישראל ביתנו תעמוד על כך שממשלת ישראל לא תחזור על שגיאת הנסיגות החד-צדדיות דוגמת לבנון וחבל עזה, שדרדרו את כושר ההרתעה של ישראל. כל פעולה צבאית חייבת להסתיים בהכרעה שתוביל למהלך מדיני מתוך עוצמה.

 

חברה וכלכלה

עובדי קבלן: ישראל ביתנו תפעל לצמצום הדרגתי של היקף המועסקים באמצעות חברות קבלן בשירות המדינה ובשלטון המקומי והם יהפכו לעובדים מן המניין.

 

פנסיות: ניזום דיון מקיף בכל נושא הפנסיות ורפורמה במערכת הפנסיונית שהולכת ומסתבכת משנה לשנה. המצב האקטוארי שבו חלק ניכר מהקופות נשחקות עקב קפיצה משמעותית בתוחלת החיים בנוסף לכל העיוותים שנוצרו עקב קיומם של סוגי פנסיה שונים (פנסיה תקציבית ופנסיה צוברת) והקיזוזים שנעשים למי שחי אך ורק מקצבת ביטוח לאומי יצרו מערכת מעוותת ולא יציבה לטווח ארוך ויש לשנותה ולהתאימה למציאות הנוכחית.

 

עלייה: נמשיך לפעול להגברת העלייה ולרווחתם של העולים בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך.

נפעל להכרה בתארים אקדמיים של מדינות האיחוד האירופי על ידי המערכת האקדמית בישראל.

 

בריאות

תכנית לאומית להגדלת היקף הצוותים הרפואיים: ישראל ביתנו תוביל תוכנית להגדלת מספר הרופאים והאחיות במערכת הבריאות. במסגרת זו תבחן מערכת ההשכלה הגבוהה שנועדה להכשיר סגלים רפואיים וייפתחו מסלולי הכשרה נוספים על הקיימים. כן תגובש תכנית להבאת צוותים רפואיים במסגרת תכניות לעלייה לישראל.

 

חינוך

הכשרת מורים בתחום המדעים: נפעל לגיבוש תוכנית לאומית להכשרת מורים בתחום, מחטיבת הביניים ועד כיתה י"ב.

 

מימון גני ילדים מגיל חצי שנה עד גיל 6: ישראל ביתנו תפעל ליצירת תוכנית לאומית שתבטיח מימון בגני ילדים מגיל חצי שנה עד גיל 6 לזוגות ששני בני הזוג שירתו בצבא או בשירות לאומי-אזרחי ושכושר השתכרותם 125%, קרי אחד מבני הזוג עובד במשרה מלאה והשני לפחות ברבע משרה.

 

 

צהרונים לילדים בגילאי 10-3: תוחל תוכנית לקיום צהרונים בכלל הישובים ובהשתתפות כספית דיפרנציאלית. צהרונים לילדי הגן גילאי 6-3, ויום לימודים ארוך לילדי כיתות א'-ד' גילאי 10-6, במהלכו יעסקו הילדים בספורט, הכנת שיעורים מודרכת וחוגי העשרה כמו שחמט, משחקי חשיבה, מוסיקה, אמנות ויצירה.

 

סבסוד קייטנות בחודשי החופש הגדול לילדים בגילאי 10-3 ובהתאם לשעות יום לימודים ארוך.

 

הרחבת החינוך הטכנולוגי לצד הלימודים העיוניים כבר משלב חטיבות הביניים ובתיאום עם צרכי המשק.

 

החלת חובה על לימוד שחמט בבתי הספר היסודיים: מחקרים מוכיחים כי שילוב ענף השחמט בתכנית הלימודים בבית הספר הוביל לשיפור החשיבה הרציונלית והבגרות האינטלקטואלית, לשיפור היצירתיות, הריכוז והזיכרון, פיתוח החשיבה והיכולת לקרוא את המפה ולתכנן כמה צעדים קדימה ולהעלאת הביטחון והערך העצמי של המשתתפים.

 

הרשימה נכתבה בסיוע צוות שעבד עם יו"ר המפלגה שר החוץ אביגדור ליברמן. הצוות כלל את פרופסור גדעון ביגר, סמדר בת אדם, נשיא לשכת רו"ח דודי גולדברג ואיש משרד החוץ לשעבר אלי אבידר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יו"ר ישראל ביתנו שר החוץ ליברמן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים