שתף קטע נבחר

דיסקין: "הליכוד הפך את דגן לשמאלן כפוי טובה"

ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין יצא להגנת ראש המוסד לשעבר, שהותקף בעקבות נאומו בעצרת. "תגובה עלובה של הליכוד", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "מי שמשווה עובדי נמל לטרוריסטים יכול לעשות מדגן עוכר ישראל"

"מי שיכול להשוות בין עובדי נמל לטרוריסטים יכול לעשות ממאיר דגן כפוי טובה ועוכר ישראל". כך כתב היום (ב') ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין בסטטוס שהעלה לדף הפייסבוק שלו, ובו הגיב על המתקפה של הליכוד נגד ראש המוסד לשעבר מאיר דגן, שנאם בעצרת להחלפת השלטון בכיכר רבין במוצאי שבת.

 

בפתח דבריו רמז דיסקין לסרטון הבחירות של הליכוד שעורר סערה וכתב: "מי שיכול להשוות בין עובדי נמל ורשות השידור, ביניהם לוחמים במלחמות ישראל, לבין טרוריסטים ואנשי חמאס - יכול לעשות ממאיר דגן, שנפצע פעמיים במלחמות ובמבצעים, שזכה בעיטור העוז ושהוביל מבצעים נועזים בצה"ל ובמוסד - שמאלן כפוי טובה וכמעט עוכר ישראל".

דיסקין (מימין) עם דגן. מי כפוי טובה? (צילום: תקשורת שב"כ) (צילום: תקשורת שב
דיסקין (מימין) עם דגן. מי כפוי טובה?(צילום: תקשורת שב"כ)

 

דיסקין הוסיף: "ראיתי את התגובה העלובה של הליכוד לנאום של דגן שהוגדר כ'איש שמאל מתוסכל' שביקש להאריך את כהונתו תחת נתניהו שסרב לכך. מידע אישי קרוב אני יכול לומר לכם שאם דגן 'איש שמאל' מטבעו, אז כנראה נתניהו ודוברי הליכוד מחזיקים בסתר תעודת חבר ברשימה המשותפת. קראתי גם את דברי אופיר אקוניס, חבר של כבוד בלהקת הטראש טוק של הליכוד, שתקף את כפיות הטובה של דגן לנתניהו 'שהציל את חייו'. לרגע בדקתי שמא איני זוכר נכון ונתניהו תרם דגן את הכבד הפרטי שלו".

 

דיסקין הדגיש כי הוא חבר מאוד קרוב של מאיר דגן ואוהב אותו אהבת נפש, והוסיף: "האהבה והאמון בינינו נוצרו ועמדו במבחן במשך שנים רבות של פעילות משותפת בשלל נושאים מבצעיים ואחרים שלא אפרט כאן. מעדות אישית קרובה אומר כי דגן עשה בנושא האיראני ובעוד כמה נושאים ביטחוניים יותר מנתניהו ומכל דוברי הליכוד האחרים גם יחד. בניגוד לנתניהו, מה שהוא עשה לא היה רק בדיבורים באו"ם או בקונגרס, שאיני מזלזל בחשיבותם. כשיגיע היום - עם ישראל יידע ויבין על מה מדובר".

 

 

דיסקין הוסיף: "דגן לא מתמחה בנאומים, אבל כפי שראיתם בעצרת הוא אדם אמיתי, אותנטי ופטריוט ענק, שחרד כמו עוד רבים וטובים ואני ביניהם - אפילו מקורבו של נתניהו זה לא מכבר אהוד ברק,

לעתיד החלום הציוני. כנראה שזה מספיק על מנת להכפיש אותו בצורה מכוערת. מאיר דגן, שנפצע פעמיים בשירותו הצבאי וסובל שנים מפציעותיו אלו, הוא גם איש אמיץ בצורה יוצאת דופן".

 

דיסקין פירט את תיאור התקרית ברצועת עזה ב-1973 שעליה זכה דגן, אז קצין בדרגת סרן, בעיטור העוז, אחרי שהסתער על מחבל עם רימון, הצליח להוציא מידו את הרימון ולהכניעו.

 

"דגן הוא איש של ביצוע ואיש של מבצעים ששירת 9 שנים (!) כראש המוסד, מהן שנתיים תחת נתניהו שיכול היה להחליפו בכל עת, משום שאין חוק שבו נקבעת כהונת ראש המוסד. אני יכול לומר לכם מעדות אישית כי אם דגן רצה להמשיך לשמש ראש מוסד, זה היה רק מתוך תחושות השליחות והמחויבות העמוקות שחש, בעיקר בנושא הגרעין איראני. זה תחום שאותו הוא הוביל במידה רבה בשנותיו כראש המוסד וללא קשר למי ראש הממשלה. אפשר להסכים או לא להסכים עם דגן. אפשר לתקוף את דעותיו ולנסות לקעקע אותן. אבל לרדת לרמה העלובה הזו? כאמור זה לא מפתיע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות"
ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין
צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות"
מומלצים