שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "לא חשבתי שיוצר שובר שורות יהמר עליי"

  בוב אודנקירק לא האמין שהדמות שלו תזכה לספין אוף, וגם עכשיו הוא מתקשה לחגוג את ההצלחה ש"סמוך על סול" זוכה לה - הוא מעדיף להמשיך לעבוד ומקווה לפגוש את כל הפושעים של "שובר שורות". ומה יקרה בהמשך? "סול גודמן לא מת, רק מבפנים", הוא אומר בראיון

  "שבת שלום!", בוב אודנקירק לוקח את טייפ המנהלים שלי וצועק לתוכו לאחר שמתברר לו שאני מישראל. "שבת שלום!, זה מה שסול גודמן היה אומר לך. למרות ששנינו יודעים שהוא יהודי מזויף, אפילו יותר מזויף ממדונה".

   

  אודנקירק הוא האנטי גיבור הכי מדובר בטלוויזיה שלכם עכשיו - האיש שמגלם את דמותו של עו"ד סול גודמן (או ליתר דיוק - ג'ימי מקגיל) ב"סמוך על סול" (המשודרת ב-HOT, yes וסלקום TV), סדרת הבת של "שובר שורות" שכבר משכה מיליוני צופים מסביבי לעולם, קצרה תשואות מהמבקרים והסעירה את הרשתות החברתיות.

    

  "אני לא מחשיב את עצמי כשחקן מוביל", הוא אומר בראיון בלונדון, "אני פשוט שחקן שיש לו יותר שורות לזכור ולהגיד עכשיו. הרבה יותר מבדרך כלל". כשאודנקירק מדבר, דמותו של עורך הדין מתגלה, אבל השחקן בן ה-52, שהתחיל את דרכו כקומיקאי, הוא גרסה קצת שקטה יותר מהדמות על המסך.

   

  "אנשים צחקו על הסט של 'שובר שורות' שחייב להיות ספין אוף על סול", הוא מגלה. "זה התחיל כבדיחה בין אנשי הצוות והשחקנים בגלל שהדמות היתה כל כך גדולה ומוחצנת. כל פעם שעלה איזה רעיון, אמרנו שכדאי לשמור אותו לספין אוף. אבל אף פעם לא חשבתי שווינס גיליגן (היוצר של "שובר שורות" ו"סמוך על סול", ש.ג.) באמת ישים את כל הצ'יפים שלו עליי".

   

  בוב אודנקירק ב"סמוך על סול" ()
  בוב אודנקירק ב"סמוך על סול"
   

  בעונה השלישית של "שובר שורות", סדרה שסיפרה את סיפורו של מורה לכימיה שהופך לסוחר סמים, פנה גיליגן לאודנקירק בעניין לראשונה. "אמרתי לווינס שאם הוא יכתוב, אז אני אשחק. אבל בגלל שאני כבר בשואו ביזנס כל כך הרבה זמן, חשבתי לעצמי או.קיי, נראה אם זה בכלל יקרה. אחר כך, כשכבר צילמנו את הסדרה, חשבתי - נראה אם זה בכלל ילך. רק כששמעתי שהסדרה קיבלה רייטינג עצום, אמרתי בסדר, אולי זה יעבוד. אתה הופך להיות כל כך סקפטי בתעשייה הזאת, ולמרות שאני ממש אוהב את וינס ואני יודע שהוא בן אדם מאוד רציני, עדיין לא האמנתי שזה יקרה".

   

  גם עכשיו הספקנות הזו לא עוזבת אותו, ונראה שאודנקירק מסרב להיסחף בהצלחה ולהשתתף בחגיגות. "זה נהדר, אבל אני חייב להתרכז בעבודה. רק כשהשלטים של התוכנית עלו, הבנתי באמת לראשונה שאנשים יצפו בזה. בחיים לא חשבתי שתהיה צפייה כה רחבה. חשבתי שזו תהיה תוכנית רגילה, שכמה אנשים יצפו בה ויספרו לחברים שלהם. או שאני מנותק מהצלחה, או שאני מנותק מהצלחה פופולרית".

   

  "סמוך על סול". לא צפה את ההצלחה ()
  "סמוך על סול". לא צפה את ההצלחה
   

  אודנקירק, שהתחיל את הקריירה שלו ככותב לתוכניות כמו "סטרדיי נייט לייב", תוכנית הלילה של קונן אובראיין ו"התוכנית של בן סטילר", לא זר להצלחה. מלבד הכתיבה הוא הופיע בלא מעט סדרות, בהן "רוזאן", "סיינפלד", "כולם אוהבים את ריימונד" "הפמליה" ו"המשרד".

   

  "זה לא שלא הצלחתי בהוליווד. הצלחתי יפה לאורך כל הקריירה שלי עם פרויקטים קטנים שאני אוהב. יש לי בית יפה, ילדים נהדרים שהולכים לבית הספר 'טמפל יזרעאל' יחד עם הילדים של החבר שלי ג'ק בלאק, אז לא רע לי. רציתי להצליח ושאנשים יאהבו את מה שאני עושה, אבל בנקודה מסוימת מפסיקים לרדוף אחר הקהל הגדול, אחרת אפשר להשתגע. פשוט הלכתי עם הקהל שלי, ולמזלי, יש לי מספיק קהל. אבל רמה כזאת של תשומת לב זה דבר שמאוד חדש לי".

   

  וזה מפחיד אותך?

   

  "זו שאלה טובה, אבל למה לי בעצם לפחד? אני חי בהוליווד כבר הרבה זמן, אנשים שם לא מתייחסים לשחקנים בצורה יוצאת דופן. אז כשאני אלך הביתה, זה לא יהיה שונה מלפני שנה. זה יהיה בדיוק אותו הדבר. אותו מספר של אנשים יגיד לי שלום. זה לא דבר רע, זה בסדר מבחינתי. החיים שלי, לדעתי, לא עומדים להשתנות".

   

  געגועיי לג'סי פינקמן

  "סמוך על סול" הוא פריקוול שמתחיל שבע שנים לפני נקודת הפתיחה של "שובר שורות", ומתאר את חייו הלא פשוטים של ג'ימי מקגיל - עורך דין שמתקשה למצוא פרנסה ונאלץ לקחת תיקים שאחרים לא מוכנים לגעת בהם, ובמקביל גם סועד את אחיו צ'אק (מייקל מקין), שסובל ממחלה מסתורית המזכירה רגישות יתר לקרינה.

   

  "שובר שורות". וולט וג'סי לא חוזרים. בינתיים (צילום: Ursula Coyote/AMC) (צילום: Ursula Coyote/AMC)
  "שובר שורות". וולט וג'סי לא חוזרים. בינתיים (צילום: Ursula Coyote/AMC)
   

  כבר בפרק הראשון קיבלו הצופים בחזרה את דמותו הקשוחה של טוקו מ"שובר שורות", וגם מייק (ג'ונתן בנקס) משתתף, אבל מפגש עם כוכביה וולטר ווייט (בריאן קרנסטון) וג'סי פינקמן (אהרון פול) לא צפוי בזמן הקרוב. "את ג'סי ווולטר לא תקבלו בסדרה. לפחות לא בעונה הראשונה שלה", אומר אודינקירק. "מבחינה כרונולוגית עם וולט בשלבים האלה זה לא מסתדר. בנוגע לג'סי, שאני ממש אוהב את הדמות שלו, לדעתי יש סיכוי שהוא יעשה גיחה קצת יותר מאוחר".

   

  ישנן דמויות נוספות שאודנקירק ישמח לפגוש בסדרה. "מאוד ארצה לפגוש את האנק שריידר. הוא כבר יודע מי זה סול כשאנחנו נפגשים ב'שובר שורות', אז הדבר אפשרי. ארצה לפגוש כל אחד מהפושעים שהופיעו בסדרה. אולי פרט לגאס. אפילו סול היה נמנע מגאס".

   

  פוחד מגאס ()
  פוחד מגאס
   

  סול גודמן היה דמות גדולה מהחיים ב"שובר שורות", במיוחד לעומת הגלגול הקודם שלו כג'ימי מקגיל ב"סמוך על סול", אך אודנקירק לא התקשה עם המעבר בין שניהם. לטענתו, הדמות של מקגיל היתה שם מההתחלה: "במפגש הראשון בין וולטר לסול, הוא הציג את עצמו כג'יימס. היו לו תסרוקת מוזרה, עמידה מסוימת ועמודים מצחיקים במשרד - אבל זה הכל תפאורה, הוא חי כדמות מזויפת. ב'שובר שורות' רואים רק את הדמות הציבורית, חוץ כמה הבלחות קצרות לדמותו של ג'ימי, בעיקר כשאקדח מכוון לו לרקה".

   

  מה היה לך חשוב להביא לתוך דמותו של ג'ימי?

   

  "את העובדה שהוא דמות בלתי ניתנת לעצירה. הוא אף פעם לא יפרוש, מה שהופך אותו למנצח. הוא נחוש, ואני חושב שמה שהופך אותו למצחיק זה שהוא נסחף עם הרעיונות שלו ועם הכישרון שלו, ויש לו כישרון, אבל הוא לוקח את זה לנקודת האל חזור. לדוגמה הסצנה שלו במדבר בפרק השני, עם טוקו - אפילו סול עצמו הופתע לגלות שהוא מצליח לשכנע אותו, אפשר לראות את זה על הפנים שלו, וזה קורע מצחוק".

   

  נסחף עם הכישרון שלו. ג'ימי מקגיל ()
  נסחף עם הכישרון שלו. ג'ימי מקגיל
   

  אודנקירק מספר שלא ניסה להפוך את דמותו ב"סמוך על סול" לקומית - הוא שיחק בצורה רצינית אדם מורכב עם המון שכבות. "רק כשצפיתי בזה, ראיתי את הקומדיה שבסדרה, אבל בשעה ששיחקתי את הדמות לא ראיתי את הצד הקומי בכלל. היו תקופות שאפילו חשבתי שזה יותר מדי רציני, ושכחתי כמה זה מצחיק לצפות בדמות שנכנסת לצרות".

   

  הסדרה התחילה שבע שנים לפני "שובר שורות". כמה עונות לדעתך יכולות להיות לה?

   

  "אני יודע שהיא כביכול מוגבלת בזמן, אבל אף אחד לא אמר שאי אפשר לעבור את נקודת הזמן הזו. כבר הראו לצופים בפתיחת הפרק הראשון שלסול יש זהות בדויה בהווה והוא עובד בסינבון, יהיה מאוד מעניין לראות איך הוא הופך מג'ימי לסול, ואחרי 'שובר שורות' הופך לאדם חדש. סול הרי לא מת, יכול להיות שהוא מת מבפנים, אבל לחלוטין יש פה מקום לקאמבק". 

   

  את כישרון הדיבור והאילתור של סול אי אפשר לקחת ממנו. היית שוכר את שירותיו כעורך דין?

   

  "אם הייתי מתמודד עם מצב פלילי או עם אדם מלוכלך או מפחיד, אז כן. אז הייתי מרגיש בטוח לפנות לסול. אתה צריך מישהו שיהיה מוכן להתלכלך למענך במצבים כאלה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בוב אודנקירק. "מנותק מהצלחה"
  לאתר ההטבות
  מומלצים