שתף קטע נבחר

ההרעלה בתחרות הכלבים: עוד שניים חלו

"ג'אגר-גייט", "סיפור בלשים", "רצח מסתורי": צהובוני בריטניה עוסקים כולם בשאלה אחת - מי הרעיל למוות את הכלב היוקרתי ג'אגר בתחרות בבירמינגהאם? עוד שני כלבים חלו, וכיווני החקירה מפתיעים. בגופת ג'אגר נמצאו 3 רעלים שונים

החשד להרעלה בתחרות הכלבים היוקרתית בעולם, שעלתה בחייו של הכלב ג'אגר, התגבר היום (ב') עם דיווחים בכלי התקשורת בבריטניה שלפיהם שני כלבים נוספים חלו, ולהערכת בעליהם - הורעלו. השערורייה החלה כשהכלב ג'אג'ר בן ה-3, כלב מסוג סטר אירי, מת ביום שישי האחרון עם שובו לביתו בבלגיה, אחרי שזכה במקום השני בתחרות הכלבים העולמית המפורסמת "קראפטס" בבירמינגהאם. הווטרינר שערך לו נתיחה שלאחר המוות מעריך כי הוא הורעל.

 

עוד חדשות בעולם :

 

ה"דיילי טלגרף" דיווח היום כי אחת השופטת בתחרות, שביקשה להישאר בעילום שם, סיפרה כי שתי נשים נוספות טענו שכלביהן שהשתתפו בתחרות הורעלו. היא אף אישרה כי ראתה את אחד משני הכלבים, והוא נראה לה חולה.

הצהובון "הסאן", היום (צילום: מתוך טוויטר) (צילום: מתוך טוויטר)
הצהובון "הסאן", היום(צילום: מתוך טוויטר)

הכלב ג'אגר. שלושה רעלים שונים ()
הכלב ג'אגר. שלושה רעלים שונים
"האישה שבבעלותה נמצא הכלב הייתה כעוסה מאוד, הוא כלב ברמה גבוהה מאוד", סיפרה השופטת, "העיניים שלו התגלגלו והיא נאלצה לקחת אותו לווטרינר. לדעתה מישהו הרעיל אותו, אף שאין לה הוכחה. הייתה גברת נוספה שהכלבה שלה חלתה בבוקר, ואחר כך כשהיא הופיעה בתחרות היא הייתה בסדר - אבל כששבה הביתה היא שלשלה דם. שתי הנשים חושבות שהכלבים שלהן הורעלו".

 

די מיליגן-בוט, שהחזיקה בבעלותה חלקית את הכלב ג'אגר שמת ומגדלת כלבים תחרותיים זה 30 שנה, סיפרה היום על שעותיו האחרונות: "הוא חזר הביתה בשישי בערב והחל להרגיש לא טוב. עד שהווטרינר הגיע הוא כבר מת. אנחנו רק יכולים לקוות שלא מדובר במעשה של קנאה מצד אחד המתחרים. אני שבורת לב. הכלב הזה היה בראש ובראשונה חיית מחמד, וזה שובר את הלב".

 

מיליגן-בוט סיפרה כי הווטרינר שערך לכלב ניתוח שלאחר המוות ביצע זאת בשל החשד שעורר המוות, ומצא בגופו חתיכות בשר מורעלות ובהן לא רעל מסוג אחד - אלא שלושה רעלים שונים. היא טענה כי היום היחיד שבו הכלב הושאר לבדו במשך כל שבוע התחרות היה כאשר הוא הושאר על ספסל בתחרות בזמן שהשופטים בחנו כלבים אחרים. מיליגן-בוט אמרה שהווטרינר מניח כי ההרעלה התרחשה בזמן התחרות.

הבעלים של ג'אגר נזהרים מאוד מהפניית אצבע מאשימה כלפי מתמודדים אחרים בתחרות. "אני בהחלט לא רוצה שתחרויות הכלבים שלנו, המעמד שאנחנו עובדים קשה כל כך להגיע אליו, יהפכו מקום להאשמות וחשדות", אמרה מיליגן-בוט, "לכן אני רוצה שכולכם תדעו שאיננו יכולים לחשוב - ואכן לא נחשוב - שהיה זה מעשה של מתמודד אחר".

 

היא עצמה חושדת שהמרעיל הוא אדם שונא כלבים או מישהו שמתנגד לקיומה של התחרות בבירמינגהאם. סיפור ההרעלה כבש את הכותרות הראשיות בצהובוני בריטניה, והוא כבר זוכה לכינויים "ג'אגר-גייט" ומתואר כתעלומה שמתאימה יותר לספרי אגטה כריסטי.

עולם תחרויות הכלבים כבר ידע יריבויות מרות, שערוריות (ב-1996 נאסר על בעלים של כלב לתת לכלבו כדור "ואליום" לפני הופעה בתחרות בבריטניה) וניסיונות

פגיעה בכלבים יריבים, אבל לא זכור מקרה מוות במסגרת היריבויות האלה.

 

תחרות הכלבים העולמית שבמהלכה הורעל לפי החשד הכלב ג'אגר, נערכת זה יותר ממאה שנה, מאז 1891, ימי המלכה ויקטוריה, ושערורייה שכזו היא לא הולידה בכל שנותיה. התחרות נוסדה על-ידי צ'רלס קראפט, שעבד עבור יצרן מזון לכלבים, והיא מתקיימת מדי שנה. הזוכים בשלל הקטגוריות מתהדרים בדרך כלל בשמות צבעוניים ולעתים יומרניים, והשנה הגיעו לתחרות יותר מ-21 אלף מתמודדים מ-43 מדינות שונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך טוויטר
"הסאן" הבריטי, היום. "זה לא אחד המתחרים"
צילום: מתוך טוויטר
מומלצים