שתף קטע נבחר

כחלון: הממשלה חוששת מהבנקים

בעקבות דיווחי הבנקים על רווחי העתק מבטיח משה כחלון לפרק את המונופול הבנקאי ולעודד תחרות: "הממשלה חששה מתחרות והמשיכה לפגוע באזרח שעל גבו התעשרו הבנקים באופן חזירי"

פרסום הדו"חות השנתיים של הבנקים מוביל הבוקר (יום ג') לתגובה חריפה מצד יו"ר כולנו משה כחלון המכוון לתפקיד שר האוצר הבא: "ממשלת לפיד-נתניהו נמנעה בכוונה מטיפול במונופול הבנקאי. הממשלה חששה מהבנקים, חששה מתחרות והמשיכה לפגוע באזרח שעל גבו התעשרו הבנקים באופן חזירי", כתב בהודעה שפרסם.

  

 

על בנק הפועלים אומר כחלון: "קשה שלא לחוש זעם על הסתירה שבין רווחי עתק של הבנק הגדול בישראל, אחד מהבנקים בדואופול הבנקאי, לבין הכוונה של הבנק לפטר 600 עובדים: לא מדובר בהתייעלות. מדובר בחזירות. בנק שמרוויח בשנה 2.74 מיליארד שקלים על גב הציבור, מוטב שלכל הפחות ישמור על עובדיו שהם הנכס החשוב ביותר שלו. בכוונתי לטפל בתופעה המכוערת הזו עם היכנסי למשרד האוצר. חשוב מאוד שבנק ירוויח, אבל לא על גב הציבור ולא על חשבון העובדים".

 

מוקדם יותר פורסם כי סך העמלות שגבה בנק הפועלים בשנה שחלפה, הסתכם ב-5.2 מיליארד שקל. עלות שכרו של מנכ"ל הבנק ציון קינן: 8.5 מיליון שקל. הבנק הפריש 196 מיליון שקל בשנה שעברה על רקע החשדות בגין סיוע להעלמות מס מהרשויות האמריקניות.

 

הרווח הנקי של בנק מזרחי טפחות לשנת 2014 הסתכם ב-1.08 מיליארד שקל, בדומה לשנה הקודמת. סך העמלות שגבה הבנק במהלך שנת 2014 הסתכמו ב-1.4 מיליארד שקל. עלות שכרו של מנכ"ל הבנק, אלדד פרשר: 9 מיליון שקל ועלות שכרו של יו"ר דירקטוריון הבנק, משה וידמן הסתכמה ב-4.9 מיליון שקל.

 

כחלון תקף כאמור את ממשלת לפיד-נתניהו ש"סיכלה במזיד את הקמת הבנק החברתי וכל אחת ואחד מאיתנו יודע למה. מפלגת כולנו בראשותי תפרק את המונופול הבנקאי, תעודד תחרות, תוזיל את נטל העמלות הבנקאיות על משק הבית ותחזיר את השפיות לבנקאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
משה כחלון
צילום: ירון ברנר
מומלצים