שתף קטע נבחר

להט"בים: לא מתנצלים ולא נצביע לבנט

העמדות של חברי הבית היהודי כלפי הקהילה ההומו-לסבית וצירופו של בצלאל סמוטריץ' עלולים להרחיק ממנה אנשים שהצביעו עבורה ב-2013, גם של אלה המגדירים עצמם כסטרייטים. צפו

פעם נוספת וכפי שקרה כבר במהלך מערכת הבחירות, חברי הקהילה הגאה הפריעו לנאומו של יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט. במפגש עם סטודנטים במכללת תל חי בצפון, קמו מהשורות הראשונות סטודנטיות עם דגלי גאווה ושלטים עליהם היה כתוב "מילים יכולות להרוג", "יש בנו אהבה והיא תנצח", "גם דוד אהב את יונתן, והם לא התנצלו". הקהל הריע ושרק. ההפגנה בתל חי הייתה עוד אבן דרך במחאה הגאה. מה חושבים אלו שהצביעו לבנט ומי שתכננו להצביע? צפו:  

 

נעה אברמסון הייתה בין אלו שהתייצבו מול בנט עם חולצה ועליה הכיתוב "אני לסבית ואני לא מתנצלת". אברמסון אמרה ל-ynet: "מאז הפיגוע בברנוער התעוררה בקהילה הלהט"בית הבנה שצריך לקחת אחריות, שאנחנו מוכרחים לפעול באופן אקטיבי כדי להפסיק את התרת דמו של נוער להט"בי, להפסיק לשתוק מול התבטאויות הומופוביות של פוליטיקאים שעומדים בראש המדינה ואמורים לשמש לדוגמה".

 

העמדות וההתבטאויות של מפלגת הבית היהודי כלפי הקהילה ההומו-לסבית, והצטרפותו (מקום 9 ברשימה) של בצלאל סמוטריץ', שארגן ב-2006 את "מצעד הבהמות" במהלך מצעד הגאווה שנערך בירושלים, מרחיקים מהמפלגה גם אנשים שהצביעו עבורה ב-2013. 

 

נירו קורן, שפית לסבית המגדירה עצמה ימנית: "בבחירות הקודמות הצבעתי לבנט. עכשיו, בגלל ההתבטאויות הקיצוניות של חברי הבית היהודי שמשווים אותנו לבהמות, הלב שלי נפגע. לא אצביע בפעם השנייה לבית היהודי". חן עטיה מנתניה: "בנט זה מסכה. אנחנו רואים אותו כאדם

מאוד נחמד וחייכן, אבל בסופו של דבר מי שקובע בבית היהודי זו חבורה של רבנים. לא אכפת להם מהציבור הרחב. אכפת להם מהקהילה הדתית בלבד".

 

נתן שרגאי (19): "אני סטרייט, אבל הנטייה מינית לא קשורה בהכרח לדעות פוליטיות. ההורים והסבים שלי גדלו בתקופה שבה הומואים ולסביות לא היו דבר מקובל. אבל אנחנו גדלנו בתקופה חדשה. בנט הוא כנראה מהדור הישן שלא מקבל את זה. חוץ מזה שהוא גם בן אדם דתי ומאמין שזה אסור".

 

כזכור, במהלך מערכת הבחירות הגיע בנט לתיכון בליך וזכה לתגובה לא צפויה מתלמיד, בן לשתי אמהות, ובתיכון אורט גבעתיים מבן לשני אבות. סמוטריץ' התייחס לטענות כלפיו ואחריותו ל"מצעד הבהמות", אחרי שפורסם על הצטרפותו למפלגת הבית היהודי. "ארגנתי את זה כשהייתי צעיר וטיפש. כעת אני מתחרט על כך", אמר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג "ידיעות אחרונות"
נפתלי בנט
צילום: אוהד צויגנברג "ידיעות אחרונות"
מומלצים