שתף קטע נבחר

הנתבעים לבית המשפט: שנפתלי יגלה מאיפה קיבל המסמך

הנתבעים בפרשת אב הבית פנו לבית המשפט בדרישה שמני נפתלי יסביר כיצד קיבל את טיוטת התצהיר של שרה נתניהו. במקביל, יממה לאחר שהפרקליטות התעלמה מההוראה ולא הגישה תצהיר מטעם רעיית ראש הממשלה, הורתה נשיאת בית הדין למדינה להגיש תצהיר עד יום א'

נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, השופטת דיתה פרוז'נין, נזפה היום (ד') בפרקליטות המדינה והורתה לה להגיש עד יום ראשון הקרוב את התצהיר של שרה נתניהו במשפט שבו מתבררת תביעתו של אב הבית לשעבר מני נפתלי. השופטת נזפה בפרקליטות שהחליטה שלא להגיש את תצהירה של נתניהו, למרות הוראת בית הדין. מאוחר יותר חלה התפתחות נוספת כשהנתבעים בתיק ביקשו מבית הדין האזורי לעבודה להורות לנפתלי להגיש לאלתר ועוד היום תצהיר מטעמו, "שבו יפורטו ויבוארו העובדות שצוינו ב'הודעה על הגשת ראיה' מטעמו ובכללן: כיצד הגיעה טיוטת התצהיר שהוגשה לתיק בית הדין לידיו של התובע, באילו נסיבות, ממי ומתי".

 

 
מבקשת הנתבעים, שהוגשה על-ידי נציגת הפרקליטות, עולה כי היום הוגשה לבית הדין "הודעה על הגשת ראיה" מטעם נפתלי אליה צורפה טיוטת תצהיר, לא חתומה ולא מאושרת של שרה נתניהו. "בהודעה נטען, ללא גיבוי לכך וללא כל תימוכין, כי הטיוטה הועברה לידי התובע על-ידי עובדת ממשרדו של עו"ד כהן", נטען בפנייה לבית הדין.  
 
בעניין אי הגשת התצהיר השופטת כתבה כי "החלטות בית הדין אינן בגדר המלצה ויש לקיימן, במיוחד אמורים הדברים לגבי טענות שכבר הועלו ונדחו. לפיכך טענת המדינה כי אינה סבורה שאין צורך בעדותה של גברת נתניהו מוטב היה לולא נטענה".

פרקליט המדינה שי ניצן. נזיפה מבית הדין (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פרקליט המדינה שי ניצן. נזיפה מבית הדין(צילום: מוטי קמחי)

בני הזוג נתניהו ומני נפתלי (צילום: יובל חן, אבי אוחיון/ לע"מ) (צילום: יובל חן, אבי אוחיון/ לע
בני הזוג נתניהו ומני נפתלי(צילום: יובל חן, אבי אוחיון/ לע"מ)

השופטת כתבה עוד כי "על כן, אם סברה המדינה כי מטעם כלשהו, אשר לא פורט בהודעתה, היא מבקשת להימנע מהגשת תצהיר על ידי גב' נתניהו,

 היה עליה לבקשת את רשות בית הדין לעשות כן, ולנמק את בקשתה, ולא להחליט באופן חד צדדי וכראות עיניה לגבי אופן ניהול ההליך".

 

אתמול העבירה הפרקליטות לבית הדין תשעה תצהירים של עובדים במשרד ראש הממשלה, אך התצהיר מטעמה של שרה נתניהו לא הוגש.

 

בין היתר נמסר בתצהירים כי נפתלי היה עובד אלים. "הוא דחף עובדים, היכה אותם באגרופים וזרק חפצים בבית", נטען. נפתלי אמר אמש: "אני נלחם בשיניי מול כל ההכפשות". היום הוא ביקש עזרה מהציבור ותרומות ברשת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי
ראש הממשלה נתניהו ומני נפתלי
צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי
מומלצים