שתף קטע נבחר

אלקין ל-ynet: "חשש שתעלה ממשלת שמאל"

הח"כ מהליכוד העריך שהמפלגה איבדה את המנדטים לבנט ולש"ס. הוא הזהיר: "אם אנחנו לא נרכיב ממשלה, גם בנט יישאר בחוץ"

"אנחנו לא בפאניקה, אבל הסקרים מראים את מה שאנחנו אומרים לציבור כל הזמן: יש חשש גדול שממשלת שמאל תעלה לשלטון. טוב שזה בא בסקר ולא בתוצאות הבחירות. כל אחד היום יוכל לשאול את עצמו האם הוא רוצה את מפלגת עבודה בשלטון", כך אומר ח"כ זאב אלקין מהליכוד בעקבות הסקרים האחרונים שמצביעים על קושי גובר להקמת ממשלת ימין יציבה. צפו:

 

 

 

על הסיכוי לממשלת אחדות אמר אלקין: "ראש הממשלה אמר לא פעם ולא פעמיים: אנחנו לא מתכוונים לממשלת אחדות. אם נצליח לקבל על עצמנו את האחריות להרכבת ממשלה, יש ממשלה טבעית עם מפלגות של גוש הימין. אין שום צורך לשבת עם חברי כנסת פוסט-ציונים של מפלגת העבודה".

 

- כבר לא מדברים במושגים של ניצחון מוחץ אצלכם.

"אף פעם לא דיברנו על ניצחון מוחץ. אמרנו לציבור במשך כל החודשים האלה: יש פה קרב צמוד".

 

- למה נדמה שהקמפיין שלכם לא מתרומם?

"אני לא יודע אם קמפיין של מישהו פה מתרומם. הרי אין תנודות גדולות. התנודות הן יחסית קטנות. מפלגת העבודה נמצאת באותו מקום, עם 25-23 מנדטים, כבר הרבה זמן. אנחנו ירדנו בשני מנדטים. הפסדנו לדעתי מנדט לש"ס ברגע שאריה דרעי התייצב ואמר שהוא יתמוך בנתניהו - הרי הוא אמר את זה לא בשבילנו אלא בשביל עצמו. והייתה מתקפה של הבית היהודי עלינו ועבר מנדט אחד מאיתנו אליהם. גם הם צריכים להיות מודאגים. אם אנחנו לא נרכיב את הממשלה, הם לא יהיו בה. לכן אולי הם יקבלו מנדט אחד נוסף אבל שנינו ביחד נפסיד את הבחירות".

 

- מה יקרה ביום שאחרי?

"צריך לראות את התוצאות הסופיות, אבל בסך הכול יש חשש שהרצוג יצליח להרכיב ממשלת שמאל. לא במקרה אמר הרצוג שטיבי יכול להיות חבר ועדת חוץ וביטחון, לא במקרה בכנס שהיה בבר אילן החרימו אנשי מפלגת העבודה דווקא את ברוך מרזל, ולא הייתה להם בעיה עם הנציג של הרשימה הערבית שאמר שציונות זה כמו דאעש. מתרקם כאן שיתוף פעולה בין הרשימה הערבית המשותפת וכניסתה לקודש הקודשים של מערכת השלטון הישראלית - רק כדי להביא את הרצוג לשלטון. אני מקווה שאזרחי ישראל יחשבו אם זה מה שהם רוצים לראות למחרת - ממשלה שהיא בת ערובה של אחמד טיבי וחנין זועבי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
זאב אלקין
צילום: ירון ברנר
מומלצים