שתף קטע נבחר

לפיד בכנס פעילים אחרון: הרחובות בוערים, נהיה הפתעה גדולה מהפעם הקודמת

יו"ר יש עתיד הופיע בפני כ-2,000 פעילים בחולון וקרא להם לשלוח את נתניהו הביתה ביום שלישי הקרוב: "כבר עברנו את זה פעם אחת, אז אנחנו יודעים לזהות את זה גם הפעם, הרחובות בוערים"

חמישה ימים לבחירות, ערך יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כנס פעילים אחרון, הגדול ביותר שערך בקמפיין: "ביבי צריך ללכת הביתה. יום שלישי הקרוב צריך להיות יומו האחרון של בנימין נתניהו כראש ממשלת ישראל", אמר בפני כ-2,000 פעילים בחולון.

 

 

לפיד בכנס בחולון, הערב. "שום דבר לא יעצור אותנו" (צילום: אלעד גוטמן) (צילום: אלעד גוטמן)
לפיד בכנס בחולון, הערב. "שום דבר לא יעצור אותנו"(צילום: אלעד גוטמן)

בפתח הכנס עלו לבמה כ-12 אזרחים, תומכים לשעבר של הליכוד, הבית-היהודי, ש"ס והמחנה הציוני, והכריזו על תמיכתם ביש עתיד. "כדי שיהיה פה עתיד, צריך לקרות דבר אחד חשוב ביום שלישי הקרוב", אמר לפיד לקהל הנלהב. "יום שלישי הקרוב צריך להיות יומו האחרון של בנימין נתניהו כראש ממשלת ישראל. לא בגלל שהוא ימני, לא בגלל שהוא מהליכוד, אלא מפני שלא אכפת לו. כל מה שמעניין אותו זה התפקיד, ושיירת המכוניות".

 

"לא אכפת לו שלאזרחי ישרא קשה לגמור את החודש", הוסיף לפיד. "לא אכפת לו שלילדים שלהם לא תהיה דירה, לא אכפת לו שתושבי עוטף עזה לא ישנים בלילות כי הם שואלים את עצמם מתי יתחיל הסבב הבא. ובגלל שלא אכפת לו, וכולם יודעים שלא אכפת לו, הוא צריך ללכת הביתה. צריך לבחור בתקווה. אנחנו לא באנו הנה בשביל ג'וב, או בשביל לקבל משהו, באנו לשנות. ואנחנו לא לקראת הסוף, אנחנו רק התחלנו. יש לנו עוד הרבה מאוד עבודה, אבל אנחנו פה, אנחנו גדולים, אנחנו גדלים, ושום דבר לא יעצור אותנו".

 

לפי הסביר לנוכחים מדוע חשוב שיש עתיד תהיה פלגה גדולה. "מה שאתם רואים פה זה לא קמפיין, זו מלחמה על דמותה של מדינת ישראל. אם יש עתיד לא תהיה גדולה וחזקה, בשביל להקים קואליציה ביבי ובוז'י יעשו פה מכירת חיסול – כל אחד מהשניים האלה כבר מוכן למכור הכל בשביל להקים קואליציה: לבטל את השוויון בנטל, להחזיר את התקציבים לישיבות, להגדיל את הממשלה ל-30 שרים. בלי יש עתיד גדולה וחזקה, בלי מרכז חזק וגדול, תקום פה ממשלה קיצונית שתמכור את מעמד הביניים הישראלי".

 

בתום דבריו העריך לפיד כי מפלגתו תהיה הפתעת הבחירות גם הפעם: "אני לא עוסק בתחזיות ובהערכות פוליטיות, אבל אני מכיר את הרחוב של יש עתיד. אנחנו כבר עברנו את זה פעם אחת, אז אנחנו יודעים לזהות את זה גם הפעם, הרחובות בוערים. זה אפילו יותר חזק ממה שהיה בפעם הקודמת. זה שוב קורה מתחת לרדאר, ושוב, בדיוק ברגע הנכון זה פורץ החוצה בעוצמה שאף אחד לא יכול היה לצפות. אנחנו המרכז הישראלי. המקום השפוי, ההגיוני, שבו נמצאים רוב אזרחי ישראל. ואנחנו לא הלוויין של אף אחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גוטמן
יאיר לפיד, הערב
צילום: אלעד גוטמן
מומלצים