שתף קטע נבחר

טיבי: "לא נשב בקואליציה". שקד: "להרצוג אין קואליציה"

עימות סוער באולפן ynet: חברת הכנסת מהבית היהודי נגד בכיר הרשימה הערבית. צפו

יום לפני הבחירות התעמתו באולפן ynet חברי הכנסת אחמד טיבי ואיילת שקד. ח"כ טיבי אמר כי סיעתו לא תצטרף לקואליציה שיקים יצחק הרצוג. מנגד, ח"כ שקד טענה כי הרצוג כלל לא יהיה זה שירכיב את הממשלה. 

 

 

"לגבי הצטרפות לקואליציה - התשובה היא לא", אמר טיבי. "אמרתי בעבר ואני חוזר, יש מה שקרוי אחריות קולקטיבית. אני לא יכול בתנאים הנוכחיים של המציאות כאן עם הכיבוש וההדרה. גוש חוסם זה משהו אחר".

 

על כך הגיבה שקד: "הם לא יהיו חלק מהקואליציה ולכן לא יהיה שום תרחיש שלבוז'י הרצוג יש ממשלה. תרחיש כזה לא קיים. ראש הממשלה יהיה בנימין נתניהו".

 

במהלך העימות, שבשלבים מסוימים עלה לטונים גבוהים, שאלה חברת הכנסת מהבית היהודי הוסיפה את טיבי: "האם כסף קטארי גדול, שאומרים שמנותב על ידי עזאמי באשרה, מוזרם למערכת הבחירות כדי להוציא ולהגדיל את אחוז ההצבעה במגזר הערבי".

 

על כך השיב טיבי: "מדובר בשקר גס ומגוחך. לא היה ולא נברא. אנחנו כורעים תחת נטל ההוצאות. אבל לא זה מה שחשוב. מה שחשוב זה שאנחנו לקראת ניצחון היסטורי".

 

 

שקד הזכירה כי ראשות האופוזיציה לא נקבעת לפי מספר המנדטים, אלא על פי מספר הממליצים. "עד לפני שלושה שבועות היינו הרשימה השלישית בגודלה, אבל לצערי כרגע בסקרים זה נראה שהם יהיו", הודתה חברת הכנסת מהבית היהודי.

 

חברת הכנסת שקד שאלה את טיבי: "האם אתה קודם כל ישראלי או קודם כל פלסטיני?". על כך השיב חבר הכנסת הערבי: "אנחנו חלק מהעם הפלסטיני ומצד שני אנחנו אזרחים במדינת ישראל. אני פלסטיני במהות הלאומית, בלאום, ואני אזרח ישראלי. אני רוצה לפתח את שני המרכיבים, גם להיות אזרח שווה וגם להיות גאה בשייכות הלאומית והתרבותית שלי".

 

שקד הביעה חשש כי טיבי יהיה חבר בוועדת החוץ והביטחון. "אני רוצה להרגיע אותך", ענה לה טיבי. "אני לא מעוניין בוועדת חוץ וביטחון. אני מעוניין בוועדת הכספים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מי תהיה הרשימה השלישית בגודלה?
מומלצים