שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

איך נדע איפה להצביע? האתר קרס הבוקר

אתר ממשל זמין שבאמצעותו יכול כל אזרח לאתר את מיקום הקלפי שלו שב לפעילות לאחר שעות של קריסה. גם אתר ועדת הבחירות המרכזית קרס. דובר ועדת הבחירות: "אנשים מחכים לרגע האחרון. אפשר לבדוק גם ב-SMS"

ברגע האמת - השירות לאזרח קורס: האתר שבאמצעותו אמורים הבוחרים לבדוק היכן הם מצביעים לא פעל במשך שעות ארוכות הבוקר (יום ג'). בהמשך שב לפעילות. אתר ועדת הבחירות המרכזית קרס אף הוא.

 

מי שהשתמש בשירות איתור הקלפי של משרד הפנים שאליו מפנה אתר ועדת הבחירות המרכזית מצא הודעת "אירעה שגיאה" בחיפוש קלפי לפי מספר זהות. במשרד הפנים ציינו כי המשרד מודע לתקלה ושהיא נמצאת בבירור ובטיפול. כאמור, בהמשך שב האתר לפעילות.

 

הודעת השגיאה ()
הודעת השגיאה

 

אודי מירושלים, שניסה להיעזר בשירות, אמר: "אני מנסה כבר שעה וזה לא עובד. עברתי דירה ואני מנסה לאתר איפה הקלפי שלי, אבל אני לא היחיד שמנסה להיכנס. זה לא ימנע ממני מלהגיע לקלפי, פשוט המדינה כרגע נותנת שירות שלא עובד, ומי שעדיין מתלבט ימצא תירוץ למה לא להצביע".

 

דובר ועדת הבחירות המרכזית, גיורא פורדס, הסביר שהנתונים של איתור ועדת הקלפי נמצאים בידי ממשל זמין, שקרס תחת עומס עצום של משתמשים. לדבריו, אנשי ממשל זמין הרחיבו את השרתים ואת הזיכרון. "הקישור עמוס אבל הוא לא קרס. אני מניח שייקח זמן קצר עד שהכול יתוגבר ויפעל כראוי. אנשים מחכים לרגע האחרון לחפש, אבל אפשר בינתיים לבצע את החיפוש באמצעות האפליקציה של ועדת הבחירות המרכזית בסמארטפון באמצעות שליחת SMS למספר 052-9999555".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
קלפי בירושלים, הבוקר
צילום: גיל יוחנן
צילום: עידו ארז
שר הפנים גלעד ארדן. בשעת אמת, האתר לא פעל
צילום: עידו ארז
מומלצים