שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

הליכוד הודה ב"תרגיל המסריח": "זייפנו קלטת של כחלון"

הליכוד הודה כי הפיץ קלטת מפוברקת של משה כחלון שבו הוא נשמע תומך בנתניהו. המטרה: להטעות בוחרים. ועדת הבחירות המרכזית קנסה את הליכוד. כחלון: "זאת לא דרך, זאת לא דמוקרטיה"

הודאה בתרגיל המסריח: הליכוד הודה הבוקר (יום ג') בתשובה לעתירת משה כחלון לוועדת הבחירות כי הוא עומד מאחורי הקלטת של כחלון שבה נשמע יו"ר כולנו תומך בבנימין נתניהו. ועדת הבחירות גם חייבה את הליכוד לשלם לכולנו הוצאות בסך 20 אלף שקלים. כולנו פנתה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט סלים ג'ובראן בבקשה "לפתוח בחקירה פלילית נגד העומדים מאחורי זיוף ההקלטה, עריכתה והפצתה".

 

האזינו: הקלטת כחלון שנשלחה למאות אלפי בני אדם

 
 
נתניהו ורעייתו מצביעים הבוקר. הקלטת של כחלון פוברקה (צילום:  EPA) (צילום:  EPA)
נתניהו ורעייתו מצביעים הבוקר. הקלטת של כחלון פוברקה(צילום: EPA)

 

הקלטת הליכוד נשמעה כך: "שלום, מדבר משה כחלון. 'מחל' זו המפלגה היחידה שבראשה עומד אדם שיכול לתת לנו מענה באמת לכל הבעיות הגדולות. בעיות קטנות כל אחד יכול לפתור, ואני אומר לך שאם אני רוצה לישון בשקט, ואני רוצה שילדיי יישנו בשקט, ומשפחתי וחבריי ובני יישנו בשקט, נתניהו צריך להיות שם בשעות האלה באופן מיוחד". בכולנו טענו כי מדובר בהטעיה האסורה לפי חוק.

 

השופט ג'ובראן נתן כבר אמש צו ארעי שאסר על הליכוד להפיץ את ההקלטה. הליכוד טען בתגובתו כי "בוחר סביר שישמע את ההקלטה יודע היטב שהדברים הנאמרים בה נאמרו על ידי מר כחלון בעבר, כשהיה חבר בתנועת הליכוד, ולא לקראת ההצבעה בבחירות לכנסת ה-20, שכן אין זה סביר שהעומד בראש רשימה אחת בבחירות לכנסת, יקרא להצביע בעד רשימה אחרת שמתחרה ברשימתו".

 

יו"ר ועדת הבחירות קבע כי יש לדחות את טענת הליכוד בהקשר זה. "לא יכול להיות עוררין כי קיימת ודאות קרובה ששליחת ההודעה המוקלטת, יום לפני הבחירות, תטעה את

הבוחרים לחשוב שמדובר בפנייה אליהם מאת מר כחלון לתמיכה במפלגת הליכוד. ודוק; אני מתקשה למצוא תכלית כלשהי למשלוח הודעה זו - בעת זו - מלבד ניסיון ליצור מצג מעין זה בדיוק. בהודעה המוקלטת לא צוין, בשום אופן, שמדובר בהודעה מלפני כשנתיים, שעה שמר כחלון היה שר מטעם מפלגת הליכוד".

 

אחרי שכחלון האשים את הליכוד באובדן הדרך החברתית וסירב להתחייב שימליץ לנשיא להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על נתניהו, פתח הליכוד בקמפיין שלישי נוקב נגד יו"ר כולנו. מאות אלפי בני אדם קיבלו שיחת טלפון מהליכוד שבה נשמע כאמור כחלון בהקלטה מהעבר מביע תמיכה בנתניהו.

 

כחלון מסר בתגובה: "זאת לא דרך. זאת לא דמוקרטיה. עצוב שהם הגיעו למקום הזה. גם בקמפיין יש גבולות אדומים. אני שמח שהם הודו אבל עצוב שהם היו צריכים להגיע למקום כל כך נמוך. אני חושב שהציבור מספיק נבון להבין שמדובר בזיוף ושאני לא אצביע למפלגה שאיבדה את החמלה שלה ואת הדרך החברתית. בדיוק בגלל זה עזבתי את הליכוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
משה כחלון
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים