שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

הרצוג: נוביל את ישראל לעתיד טוב יותר

יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג וציפי לבני התארחו במשדר המיוחד באולפן ynet: "ישראל זקוקה להחלפה בהנהגה שלה", אמר הרצוג והחמיא ללבני על ההחלטה לוותר על הרוטציה: "מנהיגה לאומית, אני גאה בה". שיעור ההצבעה גבוה: 13.7% נכון לשעה 10:00

הקלפיות פתוחות ברחבי הארץ ועם ישראל אומר את דברו. יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג אמר הבוקר (יום ג') באולפן ynet כי "ישראל זקוקה להחלפה בהנהגה שלה ואנחנו נוביל את ישראל לעתיד טוב יותר". שיעור ההצבעה גבוה יחסית ועומד על 13.7% נכון ל-10:00 בבוקר לעומת 11.4% בבחירות הקודמות. זה שיעור ההצבעה הגבוה ביותר מאז בחירות 99'.

 

יום הבחירות  (צילום:  מוטי קמחי, מרק ישראל סלם ג'רוזלם פוסט) (צילום:  מוטי קמחי, מרק ישראל סלם ג'רוזלם פוסט)
יום הבחירות (צילום: מוטי קמחי, מרק ישראל סלם ג'רוזלם פוסט)

בוחרים ברחבי הארץ  (צילום: עידו ארז" רויטרס,AP, AFP) (צילום: עידו ארז
בוחרים ברחבי הארץ (צילום: עידו ארז" רויטרס,AP, AFP)

הרצוג אמר כי לכל אורך הקמפיין הוא הקפיד לומר את האמת לציבור. "הצגנו תוכניות בכל תחום. אנחנו מאמינים באמירת אמת. לא סתם הפתק שלנו הוא אמת. אנחנו לא מוכנים לומר דברי שקר".

 

ציפי לבני, שאמש הודיעה שהיא מוותרת על הרוטציה עם הרצוג, הסבירה את המהלך: "שנינו יצרנו את השותפות שהפכה את הרצוג עם המילה מהפך למשהו אמיתי ומעשי. שנינו אנשים שלא חושבים על הכיסא. אם זה מה שיביא להחלפת נתניהו לא ניתן לזה לעמוד כמכשול. נתניהו כמו נתניהו לא מורגל במצב שבו אין שיקול אישי". הרצוג החמיא לה: "לבני היא מנהיגה לאומית מהמדרגה הראשונה ואני מאוד גאה בה".

 

הרצוג אמר כי "העובדות ברורות. לכל אזרח שרוצה שינוי יש ברירה אחת - להצביע למחנה הציוני ולחולל שינוי בישראל. כדי לעבור את השלב הזה אנחנו צריכים תמיכה מסיבית של הציבור. לכל מצביעי יש עתיד אני אומר שאם הם רוצים את לפיד בממשלה, הדרך היחידה היא לתת לנו את הקול. מנדט נוסף ללפיד לא ישנה דבר, מנדט נוסף לנו יאפשר לנו להרכיב את הממשלה. אמרנו לכל אורך הדרך שאנחנו עושים מאמץ להחליף את השלטון. אנחנו עושים הכול כדי שיהיה פער משמעותי". יו"ר המחנה הציוני אומר כי המבחן יהיה הקמת ממשלה יציבה.

 

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו הצביע בירושלים כמה דקות לאחר פתיחת הקלפיות יחד עם רעייתו שרה ובנם יאיר. "אני אתקשר אחרי הבחירות קודם כול לנפתלי בנט ואחר כך לחבריי במחנה הלאומי", אמר נתניהו. "לא תהיה ממשלת אחדות לאומית עם מפלגת העבודה".

 

השר לשעבר גדעון סער הצביע בת"א ואמר: "יום בחירות הוא תמיד יום חשוב ומרגש. הדרך של הליכוד היא הדרך בה אני מאמין בכל לבי. זאת הדרך הנכונה לישראל ולעתידה. אני מצביע 'מחל' - לליכוד בראשות נתניהו״.

 

סער עם הפתק מחל. "הדרך של הליכוד היא הדרך בה אני מאמין בכל לבי" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
סער עם הפתק מחל. "הדרך של הליכוד היא הדרך בה אני מאמין בכל לבי"(צילום: מוטי קמחי)

 

צפו ברמיקס החדש של נוי אלוש - רק ב-ynet:

 

 

הרצוג ורעייתו מיכל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרצוג ורעייתו מיכל(צילום: מוטי קמחי)

הנשיא ורעייתו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הנשיא ורעייתו(צילום: גיל יוחנן)

לבני מצביעה (צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות") (צילום: צביקה טישלר,
לבני מצביעה(צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות")

ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה מצביעים (צילום:  EPA) (צילום:  EPA)
ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה מצביעים(צילום: EPA)

 

יו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, אמר לאחר שהצביע בחיפה: "זה סיום של קמפיין ארוך ומתיש, הרבה מרץ, הייתה הרבה תמיכה ואהדה, ואני מקווה שבערב נביא תוצאות. במשך כל התקופה ניסו להסיט אותנו לנושאים אחרים והייתה התעקשות שלנו לדבר על הצעירים ועל יוקר המחיה ולחיות פה טוב".

 

יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, אמר לאחר שהצביע בנוקדים: "אני קורא לכל אזרחי ישראל לצאת ולהצביע למפלגה ציונית כלשהי, זה לא משנה אם זה מרצ, ישראל ביתנו, או בית יהודי. העיקר לצאת ולהצביע למפלגה ציונית כי חשוב לשמור על אופייה, על הצביון היהודי והציוני של מדינת ישראל".

לפיד מצביע (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
לפיד מצביע(צילום: עידו ארז)

כחלון מצביע (צילום:  EPA) (צילום:  EPA)
כחלון מצביע(צילום: EPA)

בנט ורעייתו גילת מצביעים (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
בנט ורעייתו גילת מצביעים(צילום: בראל אפרים)

 

גם יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, הצביע בשעת בוקר מוקדמת מלווה ברעייתו גילת. "היום זה היום שלנו. זה היום של כל מי שאוהב את ארץ ישראל, שאוהב את ירושלים, כן ירושלים של זהב, אפילו בקול צרוד", אמר בנט סמוך לקלפי ברעננה. "זה היום של כל מי שאוהב את חיילי צבא הגנה לישראל. היום ישראל מרימה את הראש. הבוקר חסר לי מאוד אורי אורבך ז"ל שאמר פעם שהבית היהודי זה גשר - לא גשר במובן שדורכים עליו, אלא גשר שמתחברים ממנו. היום עם ישראל מתחבר. בוקר טוב ישראל".

 

 

יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, אמר לאחר הצבעתו: "כמו כל אזרח ערבי היום במדינה אני נרגש להצביע ולהיות חלק מההיסטוריה ומנקודת מפנה שתשנה באופן מהותי את מציאות חייהם של האזרחים הערבים וכל האזרחים במדינה. אני קורא לכולם לצאת ולהצביע הבוקר, ולהאמין שאפשר שיהיה פה טוב יותר. שאנחנו, ערבים ויהודים, יכולים במו ידינו לייצר עתיד טוב לילדינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
יצחק הרצוג ואשתו מצביעים הבוקר
צילום: gettyimages
מומלצים