שתף קטע נבחר

מרצ שרדה בקושי: "לא לממשלת אחדות"

אחרי שבועות של חשש מירידה אל מתחת לאחוז החסימה, הראו המדגמים חמישה מנדטים. תוצאות האמת: תמר זנדברג, מספר 5, עלולה להישאר בחוץ

לאורך כל יום הבחירות חששו במרצ באשר לגורל המפלגה, אבל ב-22:00 בלילה אמש (ג'), כשראו שעל פי שלושת המדגמים מקבלת המפלגה 5 מנדטים, חבריה ופעיליה יכלו לנשום לרווחה. עם זאת, לחברי המפלגה עדיין חיכה לילה ארוך, שבסיומו התבשרו כי אמנם עברו את אחוז החסימה - אבל קיימת אפשרות שתמר זנדברג, החמישית ברשימה, תישאר בחוץ. ספירת כל הקלפיות עדיין לא הסתיימה. 

 

לצפייה במפת הבחירות המתעדכנת - לחצו כאן

לבלוג החי של בחירות 2015 - לחצו כאן

רוצים להרכיב את הקואליציה?  היכנסו ונסו

 

"עשינו את זה נגד כל הסיכויים", אמרה יושבת ראש המפלגה זהבה גלאון לאחר המדגמים, שהראו קרב צמוד בין נתניהו להרצוג, ולפני תוצאות האמת שתיארו סיפור שונה לחלוטין. "אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולברך את חברי יצחק הרצוג על ההישג הגדול של המחנה הציוני ואני קוראת לו לא ללכת לממשלת אחדות. מרצ תמליץ על הרצוג לנשיא להקים ממשלת מרכז-שמאל. זה אפשרי. אנחנו רואים שוויון בין הגושים. האיש הזה שאמר היום על הערבים שהם מגיעים במשאיות להצביע - לא ראוי להיות ראש ממשלה".

 

 

 

גלאון פתחה את יום הבחירות בפתח תקווה, עיר מגוריה, שם הצביעה. משם המשיכה לסיור בין הקלפיות ובקניונים וקיימה שיחות עם מתלבטים. בתחילת הקמפיין דיברו במרצ על שאיפה להשיג עשרה מנדטים, אבל בימים האחרונים גבר הלחץ במפלגה, לנוכח הסקרים שהראו כי היא קרובה מאוד לאחוז החסימה,

ופעיליה החלו בעבודה אינטנסיבית מול המתלבטים.

 

בתוצאות המדגמים צפו חברי המפלגה ופעיליה במטה המפלגה בצוותא בתל אביב. "ברור שזו אכזבה", אמר יו"ר הסיעה אילן גילאון. "זה מאכזב לעומת מה שהיינו ראויים לקבל בתור המפלגה הכי אדומה חברתית, הכי ירוקה סביבתית, והכי שקופה מבחינת ניקיון כפיה. היינו ראויים ליותר מנדטים. אנחנו מקווים עכשיו שהרצוג יצליח להקים ממשלה מתוך מה שיהיה. זה לא נראה פשוט, אבל אנחנו נתמוך בו אצל הנשיא".

 

סמוך ל-22:30 פנו חברי המפלגה ופעיליה למסיבה במבנה של צוותא, שם הרימו כוסית וחגגו. "יותר מהכול חשוב לומר שההודעות על מותנו היו מוקדמות ומוגזמות", סיכם גילאון, והוסיף: "אנחנו אופטימיים ומקווים שעד הבוקר נגיע ל-6 מנדטים. אנחנו ממשיכים את העבודה כל הזמן - בין בחירות, תוך כדי בחירות ואחרי הבחירות".

פורסם לראשונה 18/03/2015 02:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים