שתף קטע נבחר

יחימוביץ': נכשלנו, לחזור לאידיאולוגיה

לאחר המפלה שספג המחנה הציוני אמרה ח"כ שלי יחימוביץ' באולפן ynet כי "ממשלת אחדות ירדה מהפרק" וכי היא תמשיך להעניק גיבוי להרצוג. דב חנין מהרשימה המשותפת: "לא הייתה אלטרנטיבה אמיתית מול נתניהו"

בבוקר שאחרי הניצחון הגדול של הליכוד דיברה ח"כ שלי יחימוביץ' מהמחנה הציוני באולפן ynet על הצורך לשנות גישה להבא: "יכול להיות שצריך לחזור לנהל קמפיינים על בסיס הדבר הפשוט כל כך שקוראים לו אידיאולוגיה". היא אמרה שיש להודות בכישלון ושממשלת אחדות אינה אופציה.

 

"לצערנו, לבושתנו ולאכזבתנו נתניהו הולך להוביל ארבע שנים. אני חושבת שעשינו מאמצים כבירים כדי להחליף את השלטון, נכשלנו במאמצים האלה ונתניהו הוא ראש ממשלה", אמרה יחימוביץ', "ממשלת אחדות ירדה מהפרק וגם האופציה של להיכנס כגלגל חמישי בעגלה לממשלת נתניהו. אני חושבת שגם מבחינת הרצוג היא לא עומדת על הפרק אלא אם יקרו נסים ונפלאות בלתי אפשריים".

 

"זה בוקר של מפח נפש ואכזבה ותוצאה שהיא גם במידה רבה מכה בתדהמה. זה כמובן לא הבוקר שהיינו רוצים להתעורר אליו". היא ציינה שבקמפיין שניהלה המסרים היו מחודדים יותר, אך ייתכן שהרצוג צדק בכך שניהל את מסע הבחירות באופן שניהל. "הוא עשה עבודה לא רעה, הוא עשה מאמץ מאוד גדול", אמרה.  

"ממשלת אחדות ירדה מהפרק". ח"כ יחימוביץ' (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
"ממשלת אחדות ירדה מהפרק". ח"כ יחימוביץ'(צילום: עידו ארז)היא קראה לא לחזור ל"DNA הקלוקל" של מפלגת העבודה שנהגה בעבר להחליף ראשים לאחר שנכשלו בבחירות: "אם מישהו מחכה לסכינים הארוכות שיישלפו הוא יכול להירגע. אני מתכוונת לסייע לו ולתמוך בו. אני מתכוונת להמשיך לסייע להרצוג, אני חושבת שזה נחוץ לנו, אני חושבת שיש כאן אנשים שכואבים ואבלים את התוצאה הזאת והדבר האחרון שהם צריכים לראות את ההתכתשויות ואנחנו חבים גם למצביעים שלנו חוב עמוק".

 

לדברי יחימוביץ', "לפעמים הדרך היא ארוכה. ואגב מנחם בגין הוא דוגמה מצוינת לדבר הזה, וכל עוד יש אמונה אמיתית בצדקת הדרך ואידיאולוגיה. הפוליטיקה היא לא מטרה, היא כלי למימוש השקפת עולם".

 


 

ראש מועצת אשכול והמיועד לחבר כנסת מטעם מפלגת יש עתיד, ח"כ חיים ילין, אמר במשדר: "אנחנו מסיימים עם 11 מנדטים. כשאתה מסתכל משם זה לא נראה טוב, אבל כשאתה מסתכל

מלמטה, מאיפה שהתחלנו, זה נראה טוב. בחיים זה הכול רמת ציפיות".

 

ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) התייחסה לשמונת המנדטים שקיבלה מפלגתה: "ציבור מאוד אידיאולוגי עשה את הדבר הנכון כדי למנוע ממשלת שמאל. אני חושבת שלמחנה הלאומי זה ניצחון אדיר, העם בחר בצורה מובהקת וכל הכסף הזר של עמותות השמאל לא הועיל. אנחנו עושים תחקירים כדי לראות מה לא היה נכון, אבל את הסחף של השבוע האחרון שבו איבדנו חמישה מנדטים אני לא חושבת שיכולנו למנוע. נתניהו עשה קמפיין מאוד אפקטיבי. אני אומרת שאין אפשרות לממשלת שמאל, או שביבי יהיה ראש ממשלה בממשלת אחדות או שהוא ראש ממשלה בממשלת ימין".

 

דב חנין מהרשימה המשותפת אמר במשדר כי בשבוע האחרון הוא חש שנתניהו יכול להפסיד את הבחירות, אולם לדבריו "הבעיה שלא עמדה מולו אלטרנטיבה אמיתית. האלטרנטיבה צריכה להיות קודם על דרך ולא על פרסונה. זה גם הכישלון של מרצ, היא מפלגה שבטית של שבט מאוד חשוב, אבל שבט. אם אנחנו רוצים לייצר שמאל אחר אנחנו צריכים שמאל ששובר את המחסומים השבטיים. היה פה מחסום שלא הצלחנו לעבור אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ח"כ שלי יחימוביץ'
צילום: עידו ארז
מומלצים