שתף קטע נבחר

קנסות גבוהים למדריכי טיולים לא מורשים

במבצע אכיפה של משרד התיירות ואגודת מורי הדרך ניתנו קנסות בסך אלפי שקלים למדריכים שפעלו ללא רישיון. הליכי בירור נפתחו נגד חברות טיולים

צוותים של משרד התיירות ואגודת מורי הדרך יצאו בסוף השבוע למבצע אכיפה רחב היקף להטלת קנסות בסך אלפי שקלים על מדריכי טיולים שפועלים ללא רישיון. המבצע יימשך בימים הקרובים ובאגודת מורי הדרך מבטיחים להגביר את המבצע באתרי תיירות בירושלים, באזור הכנרת, בנצרת, בכרמל ובאזורים נוספים ברחבי הארץ.

 

מטרתו של המבצע שהחל בשיתוף פעולה בין מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי ובין יו"ר אגודת מורי הדרך, בני כפיר, הוא לאתר הפרות של חוק המדריכים בלתי חוקיים ושולחיהם. מורי הדרך מצטרפים אל הפקחים כמלווים ועד כה הטילו קנסות בגובה אלפי שקלים על מדריכים שפעלו ללא רישיון.

 

"אנחנו עושים מאמץ גדול לסגור את הפערים שנוצרו במשך השנים בתחום האכיפה", אמר כפיר. "משרד התיירות עושה מאמץ אכיפתי ראוי לשבח. מורי דרך מכל הארץ, ששומעים על כך, מתקשרים אלינו ומבקשים להתנדב לסייע לפקחים במבצעים דומים. קבוצות מתנדבים כבר מתחילות להתארגן במקומות שונים. רוח חדשה נושבת בשטח. לפנינו עדיין דרך ארוכה מאוד, אבל אנחנו כבר מקבלים דיווחים מהשטח על חברות שמתחילות להפנים את השינוי".

 

במבצע שנכנס לתוקף בתחילת חודש מרס ובימים האחרונים צבר תאוצה, כבר חולקו קנסות למדריכי טיולים באלפי שקלים. כך לדוגמה, מדריכה שישבה באוטובוס שהגיע מהצפון לאזור מלון קיסר באילת הודתה שאין ברשותה רישיון וספגה במקום קנס בגובה 3,000 שקלים.

 

במקרה נוסף באזור עכו העתיקה, נבדקו 14 קבוצות שונות שסיירו בעיר. באחד המקרים התגלה כי מדריך שהוביל קבוצה ישראלית אינו מורה דרך מוסמך וגם הוא קיבל קנס בסך 3,000 שקלים. במספר אירועים נוספים, באזור אילת והצפון, החלו הפקחים בהליכי בירור עם חברות טיולים שהעסיקו מדריכים שלא היה ברשותם רישיון אותו יכלו להציג.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זיו ריינשטיין
קנסות גבוהים למדריכים לא מורשים
צילום: זיו ריינשטיין
מומלצים