שתף קטע נבחר

בית שמש: בית הספר עם החומה יועבר לחרדים

בהסכם בין הצדדים הוחלט כי "שפות ותרבויות" שעמד במוקד המחלוקת בין הצדדים יועברו כולו לחרדים, ואילו לחילונים יוקצה מבנה אחר בעיר. "זה הישג גדול", אמר יו"ר ועד ההורים העירוני

סוף הסיפור: בית הספר "שפות ותרבויות" בבית שמש, שעמד בתחילת השנה במרכז המחלוקת בין חרדים לחילונים, יועבר למתחם אחר בעיר ובמבנה המתפנה ילמדו חרדיות בלבד. כך הוחלט בין הצדדים אחרי דיונים של ארבעה חודשים. המהלך ייצא לפועל בשנת הלימודים הבאה.

 

יממה לפני פתיחת שנת הלימודים התגלתה בבית הספר חומה שחצתה אותו לשתיים. ראש העירייה משה אבוטבול הסביר כי הוחלט להקצות כיתות לטובת התלמידות החרדיות בשל מצוקת בבית הספר "משכנות דעת - בית יעקב". לדבריו, במבנה של "שפה ותרבויות" לומדים 144 תלמידים בלבד במבנה שמיועד ל-500.

 

החציצה בבית הספר בתחילת השנה (צילום: נחשון פיליפסון) (צילום: נחשון פיליפסון)
החציצה בבית הספר בתחילת השנה(צילום: נחשון פיליפסון)

ואחרי פירוקה (צילום: נחשון פיליפסון) (צילום: נחשון פיליפסון)
ואחרי פירוקה(צילום: נחשון פיליפסון)

בצד החילוני לא עברו על כך לסדר היום והשביתו את היום הראשון ללימודים. אחד ההורים אף נעצר לאחר שריסס כתובות על החומה. במשרד החינוך הוציאו צו סגירה לחלק החרדי של בית הספר, ובג"ץ הורה להסיר את החומה. בהמשך הוצאו התלמידות החרדיות מחוץ למתחם בית הספר ונכון לעכשיו הן לומדות בקרוואנים חיצוניים.

 

כעת הושג הסכם שבעקבותיו יימצא פתרון לחלק החילוני של התלמידים – שיקבלו מבנה במקום אחר, שהיה שייך בעבר לחרדים. "בית הספר ממוקם בשכונה חרדית והעירייה רצתה לסגור אותו מפני שהיה מחסור מאוד גדול בתלמידים", מסביר יו"ר ועד ההורים העירוני יניב פוגל, שהיה ממובילי המחאה. "ועד ההורים העירוני,ועד הורי בית הספר, העירייה ומשרד החינוך נכנסו למשא ומתן שנמשך ארבעה חודשים שבסופו התקבלה הצעת ההורים והוחלט כי בית הספר 'שפות ותרבויות' יועבר למתחם אחר בעיר, ואילו כל תלמידות 'משכנות דעת – בית יעקוב' יועברו למבנה המריבה".

 

פוגל ציין כי הצעד נועד למנוע מאבקים שעלולים לפגוע בתלמידים. "הבנו שאי אפשר שכל שנה יהיה מאבק סביב בית ספר כזה או אחר בעיר, שיגיע עד לכדי דיונים בבתי משפט", הוא אומר. "בסופו של דבר, הצלחנו להגיע להסכמה בזכות הידברות בין הצדדים, ואני חושב שזה הישג מאוד גדול לעיר כמו בית שמש. הבטחנו שנמשיך בהידברות על דברים שנוגעים בילדים שלנו ושלא נגיע למצב של אלימות פיזית ומילולית". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נחשון פיליפסון
החומה שפורקה
צילום: נחשון פיליפסון
מומלצים