שתף קטע נבחר

חשד: מרצה ביצע מעשים מגונים בסטודנטית

בערוץ 10 פורסם כי מרצה בכיר באוניברסיטה העברית הטריד מינית סטודנטית ונגע בה בניגוד לרצונה. הוא אף אמר לסטודנטית "שמעתי שהתימניות חמות". בדיקה שנערכה הובילה לסטודנטית נוספת. באוניברסיטה נקטו נגדו בצעדים וממשיכים לבדוק אם יש עוד נפגעות

סטודנטית באוניברסיטה העברית הגישה תלונה חמורה נגד מרצה בכיר ומוכר באוניברסיטה בטענה להטרדות מיניות ומעשים מגונים. כך נחשף הערב (א') בחדשות ערוץ 10. בנציבות להטרדות מיניות באוניברסיטה בדקו את התלונה ומצאו כי יש לה בסיס, ונגד המרצה ננקטו מספר צעדים מידיים ודחופים. בדיקה מקיפה באוניברסיטה הובילה לסטודנטית נוספת, שסיפרה דברים דומים.

 

על פי התלונה הראשונה, במהלך נסיעה לחו"ל אליה נסעו המרצה וסטודנטים במסגרת קורס אקדמי הזמין המרצה את הסטודנטית לחדרו, ושם לכאורה נגע בה ניגוד לרצונה וביצע בה מעשים מגונים. מקרה זה, על פי התלונה, הגיע לאחר שהמרצה השמיע מספר התבטאויות מיניות בוטות ומשפילות כלפי הסטודנטית, כגון "ידוע שתימניות חמות".

 

האוניברסיטה העברית. מתייחסים במלוא החומרה (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)
האוניברסיטה העברית. מתייחסים במלוא החומרה(צילום: רון פלד)

לפני כחודשיים התלוננה הסטודנטית על המעשים ולתמונה נכנסו שתי הנציבות להטרדות מיניות באוניברסיטה העברית. המקרה דווח גם להנהלת האוניברסיטה, שהחלה בבדיקת הנושא והעברתו לטיפול רשויות המשמעת במוסד האקדמי. במהלך בדיקת התלונה הנציבות להטרדות מיניות ליוו את הסטודנטית וסייעו לה בקשיים שעלו.

 

בעקבות התלונה הגיעו באוניברסיטה לסטודנטית נוספת, שדבריה נבדקים, ומנסים לאתר אם יש נפגעות נוספות. יצוין כי לא הוגשו תלונות במשטרה, וכי נגד המרצה ננקטו הליכים משמעתיים בלבד ובהם כאלה שאינם מאפשרים לו מפגש אישי עם סטודנטים.

 

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "תלונת הסטודנטית נבדקה מיידית על ידי הנציבות למניעת הטרדה מינית באוניברסיטה, אשר ערכו בירור כמתחייב מהדין והנוהל האוניברסיטאי. הן מצאו שיש בסיס לתלונה ויש מקום להעביר את הטיפול לממונה על המשמעת של הסגל האקדמי. הנהלת האוניברסיטה עודכנה על התלונה מיד עם קבלתה ועוקבת אחר תהליך הבדיקה.

 

האוניברסיטה מלווה את הסטודנטית לכל אורך ההליך, והתלונה נמצאת כעת בטיפולן של רשויות המשמעת של האוניברסיטה.

 אנו מנועים מלמסור מידע לגבי ניהולם של הליכים אלו. ניתן למסור כי רשויות המשמעת החליטו על נקיטת מספר אמצעים מיידים ודחופים כבר בשלב זה נגד המרצה".

 

עוד נמסר: "טיפול במקרה מסוג זה חייב להיעשות באופן יסודי ומעמיק, עם מרב הרגישות. האוניברסיטה רואה בחומרה רבה כל ביטוי של הטרדה מינית והיא פועלת נמרצות למיגור התופעה ובענישת המבצעים הטרדה מינית. האוניברסיטה העברית אינה סובלנית לעבירות כגון זו ובמקרים קודמים הענישה עבריינים במלוא חומרת הדין". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים