שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  לא רק כדורגל: אצטדיון טדי ייצר חשמל

  המערכות הסולאריות יחסכו כ-400 אלף שקל בשנה בהוצאות החשמל באצטדיון טדי והוא יספק חשמל גם למתקני ספורט נוספים של העירייה

  אנרגיה ירוקה במגרש הירוק: הפרויקט הסולארי הראשון מסוגו בישראל להתקנת מערכת סולארית באצטדיון כדורגל, יוצא לדרך. אצטדיון טדי בירושלים יצטרף בקרוב לשורה של אצטדיוני כדורגל מובילים בעולם ויהיה אצטדיון הכדורגל הראשון בישראל שבו תתוקן מערכת סולארית על כל היקפו לייצור חשמל ירוק לצריכה עצמית. המערכת מתוכננת להיבנות בקיץ הקרוב כאשר ההפעלה המסחרית מתוכננת לרבעון האחרון של השנה - כלומר בסיבוב הראשון של עונת הכדורגל הבאה.

   

  הדמיית הפרויקט באצטדיון טדי (צילום: פ. ברוייד אדריכל, גולדשמידט ארדיטי בן נעים אדריכלים) (צילום: פ. ברוייד אדריכל, גולדשמידט ארדיטי בן נעים אדריכלים)
  הדמיית הפרויקט באצטדיון טדי(צילום: פ. ברוייד אדריכל, גולדשמידט ארדיטי בן נעים אדריכלים)

   

  בעיריית ירושלים אמרו כי המערכת הסולארית באיצטדיון טדי תוקם על פי הסדרת מונה נטו ותשמש לצריכה עצמית של החשמל באתר עצמו ובמתקני ספורט נוספים של העירייה. המערכת תוקם בהיקף של 639 קילוואט ותוכל לייצר כמיליון קוט"ש בשנה, שכולם אנרגיה נקייה וידידותית לסביבה.

   

  עוד הוסיפו בעירייה כי המיזם מהווה ייעול כלכלי מהותי הצפוי להוזיל משמעותית את עלות החשמל הנצרכת באצטדיון טדי בכ-400 אלף שקל בשנה, כיוון שעלות ייצורו של חשמל סולארי לאורך שנות הפרויקט, זול מרכישתו מחברת החשמל.

   

  את היוזמה מובילות עיריית ירושלים וחברת מוריה, החברה לפיתוח ירושלים שיזמו, התקינו ומפעילות במשך ארבע השנים האחרונות כ-120 מערכות סולאריות על מבני חינוך וציבור ברחבי ירושלים. את הפרויקט תנהל מטעם מוריה חברת אנרגיה ייעוץ וניהול בניהולו של גיל פונדיק.

   

  ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, אמר: "העיר ירושלים הופכת בשנים האחרונות למובילה בספורט ובתשתיות ספורט, עם הקמת קריית הספורט הבינלאומית במלחה, במסגרתה הורחב אצטדיון טדי ל- 31,000 מקומות ישיבה, במטרה להפכו לאצטדיון הלאומי. כעת אנו שמחים לשלב את הספורט עם קיימות ואנרגיה

   ירוקה ולהפוך את אצטדיון טדי למתקן הספורט הראשון בארץ שיופעל באמצעות אנרגיה סולארית וכולנו תקווה שגם נבחרות ישראל והקבוצות הירושלמיות ייהנו מהאנרגיה החדשה שתביא לניצחונות רבים".

   

  דורון נויוירט, מנכ"ל חברת מוריה, העומד בראש הצוות המוביל את הפרויקט: "אנו שמחים על יציאתו לדרך של הפרויקט הסולארי הראשון מסוגו בישראל באצטדיוני כדורגל, באצטדיון טדי בירושלים. מדובר בפרויקט ייחודי ומאתגר עבור העיר ירושלים ומהווה חלק חשוב ובלתי נפרד מראייה רחבה של עיריית ירושלים וחברת מוריה לפרויקטים ירוק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ראובן שוורץ
  אצטדיון טדי. מהעונה הבאה - החשמל יופק מאנרגיית השמש
  צילום: ראובן שוורץ
  מומלצים