שתף קטע נבחר

זה סופי: "הרוצחת הסקסית" זכאית

אחרי שהורשעה, זוכתה והורשעה שוב, זיכה סופית בית המשפט העליון באיטליה את הצעירה האמריקנית אמנדה נוקס וחברה רפאל סולסיטו, בפרשת רצח הסטודנטית הבריטית ב-2007: "הקלה עצומה"

בתום סאגה משפטית ביטל הלילה (שבת) בית המשפט העליון באיטליה את הרשעת הרצח של הצעירה האמריקנית אמנדה נוקס וחברה לשעבר, רפאל סולסיטו. ההחלטה של בית המשפט העליון היא הסופית בתיק הרצח המסעיר של הסטודנטית הבריטית מרדית קרצ'ר ב-2007.  "זו תבוסה למערכת המשפט האיטלקית", אמר הסנגור של משפחת קרצ'ר.

 

עוד חדשות בעולם:

היסטוריה בנאס"א: שנה מחוץ לכדור הארץ

פרויקט גרנדיוזי: מלונדון לניו-יורק בכביש מהיר

ארדואן: איראן מתחילה לעצבן. טהרן: תרגיע

 

סולסיטו ונוקס, שהמתינו לגזר הדין מבתיהם בבארי ובסיאטל, טענו לאורך כל הדרך כי הם חפים מפשע. בהודעה שפרסמה דרך סנגוריה מסרה נוקס לאחר הזיכוי: "אני חשה הקלה עצומה ואסירת תודה על החלטת בית המשפט העליון באיטליה. הידיעה שאני חפה מפשע נתנה לי את הכוח בימים האפלים ביותר של החוויה הקשה הזו". קרלו דלה ודובה, עורך דינה של נוקס, אמר בהתרגשות מחוץ לאולם בית המשפט: "זהו! לא יכול להיות יותר טוב מזה. הצדק ניצח, זו הייתה טעות מההתחלה".

 

אמנדה נוקס. "הצדק ניצח, זו הייתה טעות מההתחלה" (צילום: REUTERS/Peter Kramer/NBC/Handout) (צילום: REUTERS/Peter Kramer/NBC/Handout)
אמנדה נוקס. "הצדק ניצח, זו הייתה טעות מההתחלה"(צילום: REUTERS/Peter Kramer/NBC/Handout)

נוקס, היום בבית אמה בסיאטל (צילום: AP) (צילום: AP)
נוקס, היום בבית אמה בסיאטל(צילום: AP)

הוא זכאי. רפאל סולסיטו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הוא זכאי. רפאל סולסיטו(צילום: רויטרס)
 

"אני עדיין מעכלת את הרגע הזה, שמלא בשמחה", אמרה נוקס בהמשך הלילה מחוץ לבית אמה בסיאטל. "מרדית הייתה חברה שלי. הגיע לה כל כך הרבה בחיים האלה", אמרה ומחתה דמעה.

 

נוקס, שכונתה "הרוצחת הסקסית" בשל המראה המצודד שלה, נעצרה ארבעה ימים לאחר שגופתה העירומה למחצה של קרצ'ר נמצאה ב-2 בנובמבר 2007 במיטת חדרה בעיר פרוג'ה

באיטליה. השתיים למדו באוניברסיטה מקומית וגרו ביחד בדירה שכורה.

 

משחק מין או ריב על ניקיון?

פרשת הרצח עוררה עניין רב ברחבי העולם, בין השאר בעקבות הטענה שקרצ'ר נדקרה למוות במהלך "משחק מין" שיצא משליטה. לפי טענה אחרת דווקא ריב על ניקיון הבית הוא שהוביל למותה של הצעירה הבריטית. רודי גואדה, גבר מחוף השנהב שהודה ששכב עם קרצ'ר והיה בדירתה בליל הרצח, הורשע במשפט נפרד ברציחתה ב-2008 ונידון ל-16 שנות מאסר. בית המשפט טען אז כי מהממצאים עולה שהיו לו שותפים למעשה.

 

כאמור, הלילה הפך בית המשפט העליון את הרשעתם של נוקס וסולסיטו, שנקבעה בבית משפט לערעורים בפירנצה בשנה שעברה, והחליט שלא יתקיים משפט נוסף בעניינם. השופטים, שעיינו ביסודיות בתיק הרצח, הסיקו כי הראיות לא מצדיקות הרשעה. הסיבות להחלטתם יתפרסמו בתוך 90 יום.

 

שני המשפטים הקודמים שנערכו בפרשת הרצח של קרצ'ר סיפקו שני פסקי דין מנוגדים זה לזה. בראשון הורשעה נוקס יחד עם סולסיטו ברצח חברתה לדירה ובשני היא זוכתה מהרצח, דבר שהוביל לשחרורה מהכלא ולחזרתה לביתה בארצות הברית. אלא שאז הוחלט לערוך משפט חוזר שבו הורשעה נוקס שוב ונידונה ל-28.5 שנות מאסר וסולסיטו ל-25 שנות מאסר.

נוקס, שבחודש שעבר דווח על אירוסיה לחבר ילדותה, הודיעה כי אינה מתכוונת לשוב ל"ארץ המגף" גם אם תורשע שוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
"מרגישה הקלה עצומה"
צילום: AP
מומלצים