שתף קטע נבחר

ח"כ כבל: אחדות? אפשר לעשות מזה סרט, אנחנו בדרך לאופוזיציה

חבר הכנסת מבכירי המחנה הציוני שולל את אופציית ממשלת האחדות וטוען בפוסט שפרסם בפייסבוק כי הספקולציות נמצאות רק בדמיונם של הפרשנים: "נתניהו אינו בנוי למהפך אידיאולוגי מהסוג ששותפות איתנו הייתה כופה עליו"

אפשר לשכוח ממשלת אחדות? ח"כ איתן כבל מהמחנה הציוני כותב הערב (יום א') בפוסט בפייסבוק כי מפלגתו אינה מתכוונת לחבור לליכוד ולהקים ממשלת אחדות, כפי שנרמז בימים האחרונים. "זה בדמיון, אפשר לעשות מזה סרט טוב, אבל חדשות זה לא", כתב כבל.

 

בימים האחרונים, ועל רקע המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד עם הסיעות שהמליצו על בנימין נתניהו כמי שירכיב את הממשלה הבאה, התגברו הספקולציות בדבר אפשרות שהמחנה הציוני ייכנס כשותף בכיר לממשלה. הכחשה גורפת לא נשמעה עד כה, ודבריו של כבל מנסים לעשות סוף לעניין. "בואו ננסה לשים סוף לספקולציות: המחנה הציוני הולך לאופוזיציה! בכל בוקר אני נפעם מחדש מכישרון התסריטאות של הפרשנים השונים, אבל המשא ומתן מתקיים רק בדמיונם. אפשר לעשות מזה סרט טוב, אבל חדשות זה לא", כתב בפייסבוק.

 

כבל, הרצוג וח"כ אראל מרגלית. לא חוברים לביבי (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
כבל, הרצוג וח"כ אראל מרגלית. לא חוברים לביבי(צילום: עידו ארז)

 

הוא הסביר כי החיבור בין הליכוד למחנה הציוני אינו אפשרי כלל - בגלל נתניהו. "טבעו של ביבי  דוחף אותו לחיבוק הדוב של הימין הקיצוני ולממשלה צרה עם 'השותפות הטבעיות'. הוא איננו בנוי למהפך אידיאולוגי מהסוג ששותפות איתנו הייתה כופה עליו, ומי שמצפה לשינוי אצל האיש שוגה באשליות. אפשר להמשיך עד אין קץ לחפש בין השורות רמזים לאחדות, כשם שמחפשים גרגר חמץ עם נר, אבל האופציה הזו מעולם לא הייתה קיימת וגם עתה היא יציר הדמיון בלבד", טען כבל בפוסט.

 

ח"כ כבל קינח את הפוסט שלו בעקיצה ישירה לנתניהו, ואולי רמז לגבי המחלוקות בין הצדדים:

 "ביבי הוא לא בגין. אין לו את מה שדרוש כדי לצאת למהלך מדיני מרחיק לכת, להסתער על ידידיו הטייקונים ולשנות את סדר העדיפויות הלאומי. לכן הוא חוזר השכם והערב על מחויבותו לימין הקיצוני ולחרדים. הפעם, רק הפעם, אני מציע להאמין לו", סיכם.

 

תמיכה בממשלת אחדות נשמעה היום מצדה של שר התרבות והספורט היוצאת, לימור לבנת, שהתראיינה לרדיו גלי ישראל והציעה לנתניהו לא לוותר על האופציה. "אני חושבת שנכון יהיה היום מבחינת הצרכים הבינלאומיים שלנו וגם בכלל כרגע אנחנו רואים את השסעים בעם בציבור שרק הלכו והתרחבו במהלך מערכת הבחירות האלה. זה לא טוב. זה לא טוב ליהודים, זה לא טוב בכלל", אמרה לבנת. "יש קושי להקים ממשלה לאומית מול האתגרים העומדים בפנינו. ממשלת אחדות תקל על ישראל גם בפני העולם, וכשאני מדברת על אחדות זה ללא ציפי לבני, אלא עם העבודה בלבד".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ כבל והרצוג. הולכים לאופוזיציה?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים