שתף קטע נבחר

לוחם צנחנים נדקר - והשתלט על הפלסטיני

פיגוע בשומרון, יממה לפני פסח: קבוצת שוהים בלתי חוקיים ניסתה לחצות את הגדר באזור מחסום אורנית. אחד מהם התנפל על מפקד כוח מגדוד 101 של הצנחנים ודקר אותו בסכין. המפקד נפצע קל בראשו והשתלט על המחבל תוך שניות

פיגוע יממה לפני ליל הסדר: יואב לייטמן, לוחם בגדוד 101 של הצנחנים, נדקר בצהריים (ה') בפלג גופו העליון באזור מחסום אורנית שבשומרון. הוא נפצע קל אך מיהר להשתלט על הפלסטיני שתקף אותו ועצר אותו. לאחר מכן הוא פונה לבית החולים בילינסון.

 

האירוע התרחש כשכוח בפיקודו של לייטמן הגיע לנקודה בגדר המערכת באזור אורנית, שם ניסתה קבוצה של כמה שוהים בלתי חוקיים (שב"חים) להיכנס לשטח ישראל. גם שאר השב"חים נעצרו. לדוקר, נער תושב טול כרם, לא נעצר בעבר ואין לו עבר ביטחוני. הוא ניסה להיכנס לישראל באופן בלתי חוקי, ובמהלך בידוק על ידי כוח צה"ל שלף סכין ודקר את לייטמן.

מפקד הכוח השתלט על הדוקר (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
מפקד הכוח השתלט על הדוקר(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

זירת הפיגוע, באזור מחסום אורנית (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
זירת הפיגוע, באזור מחסום אורנית(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: google maps) (צילום: google maps)
(צילום: google maps)
 

הכוח עסק בפעילות שגרתית נגד כניסת שוהים בלתי חוקיים. מיד לאחר מכן פרסם דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, את תמונת ההשתלטות, וכתב בעמוד הפייסבוק שלו על לייטמן: "איזה לוחם".

 

תנועת חמאס בירכה על פיגוע הדקירה בשומרון. בהודעה מטעם הארגון נאמר כי הפיגוע מדגיש את הנחישות של העם הפלסטיני להמשיך בדרך ההתנגדות על שלל אופניה למרות כל המכשולים והקשיים.

 

במקביל השלימה משטרת ירושלים את היערכותה לקראת חג הפסח. ראשיתה של ההיערכות בימי טרום החג, בהם הוצבו שוטרי משטרת ירושלים, לוחמי מג"ב ומתנדבים ברחבי העיר, במקומות הומי קהל ובמרכזי קניות. מערך הביטחון השוטף והאבטחה בעוטף ירושלים עובה למניעת כניסת גורמים עוינים ותתוגבר הפעילות בצירי התנועה.

 

במהלך החג עצמו יתפרסו השוטרים גם סביב העיר העתיקה וסמטאותיה ובאזורי בתי הכנסת לשם שמירת הסדר והביטחון, אבטחת המתפללים, הסדרה והכוונת התנועה. באירוע ברכת הכוהנים ביום שני של חול המועד ושבת אחרי החג השני תתוגבר הפעילות סביב העיר העתיקה וסמטאותיה בצירי תנועת המתפללים ובכותל המערבי.

 

השתתפו בהכנת הידיעה רענן בן צור ורועי קייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
החייל הפצוע השתלט על התוקף
צילום: דובר צה"ל
מומלצים