שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אבי אטינגר: "המציאות שלי חרדתית"

  הוא לא חושב שהוא בהכרח לוזר, מסביר לאן נעלם בתקופה האחרונה, ומספר למה היה אומלל ב"מועדון לילה". אבי אטינגר מככב בעונה החדשה של "גולשי ספות", ומדבר על העליות והירידות בקריירה, על החרדות ועל הזוגיות. ראיון

  אבי אטינגר יעשה הכל כדי שנחשוב שהוא לוזר, אפילו אם זה אומר להפסיק את הראיון באמצע כי הוא מחכה לאוטובוס בדרך הביתה מהעבודה בעשר בלילה. תדמית האנדרדוג המשונה, אותה טיפח במהלך השנים, היא חלק בלתי נפרד מהפרסונה של הבחור, שמעיד על עצמו כשחקן גרוע שכבר מוצה בתחום הבידור כי אין לו מספיק חומרים למופע סטנדאפ משלו ולכתוב לאחרים - הוא פשוט לא יודע.

   

  אבל אטינגר, שאוטוטו יחגוג יום הולדת 46, חובק זוגיות כבר שנה, מתפרנס מתפקידו כבודק תוכנה בחברת הייטק, ומככב בימים אלה בעונה השנייה בדוקו ריאליטי של HOT "גולשי ספות" (משודרת בימים ג'-ה' בשעה 20:15). "אני לא יודע אם אני לוזר", הוא אומר בראיון, "ב-2002 הכריזו עלי כהבטחה גדולה, והיום אני חושב שזו הבטחה שמומשה מדי".

   

  למה אתה מתכוון?

   

  "זיהו פוטנציאל והוא מוצה. עשיתי את מה שעשיתי, או שאני צריך להמציא את עצמי מחדש או לא יודע. לא יזמתי פרויקט משל עצמי. כשחקן אני גרוע, יש לי בקושי עשר דקות חומר של סטנדאפ משנת 97', אבל אני לא אחזיק מופע לבד. אני לא כזה מצחיק, לא אעמוד שעה ואגרום לאנשים לצחוק. אין לי ככותב מספיק מעבר להבלחה של חמש דקות, אני הסלט שמגישים ליד המנה העיקרית".

   

  "אני לא הכי היגייני". אבי אטינגר (צילום באדיבות HOT) (צילום באדיבות HOT)
  "אני לא הכי היגייני". אבי אטינגר
   

  דמות הלוזר היא הקצנה שלך או שפשוט הדמות השתלטה עליך?

   

  "אני לא יודע אם תדמית הלוזר השתלטה עלי. לא ברור לי מה אני מוכר קומית, לפעמים הקצנתי את תדמית הלוזר שלא בחוכמה. זאת היתה החלטה שיווקית פרופר ליצור את הדמות הזאת - כי אם הייתי עושה בדיחות על זוגיות הייתי הולך לאיבוד".

   

  כשנשאל מתי החל דרכו בעולם הבידור, אטינגר שולף סיפור הזוי במיוחד, רק שמפיו זה דווקא נשמע הגיוני. "בגיל ארבע היתה תצוגת אופנה במלון הילטון וההורים אמרו לי 'אל תעשה את זה'. החלטתי לנקום ואז הלכתי לערבי סטנדאפ בקאמל קומדי קלאב". אטינגר המשיך במופעי הסטנדאפ עד שערב אחד, שי ודרור היו בקהל ומאז הכל השתנה: הוא קיבל פינה בתוכנית, השתתף ב"לילה בכיף", תוכנית הקאלט של "ביפ", ועשה את כל הדרך עד לפריים טיים של קשת כפאנליסט ב"מועדון לילה".

   

  "הרגשתי אבוד שם", הוא מתוודה.

   

  מדוע?

   

  "עשיתי הקבלה בין 'מועדון לילה' ל'לילה בכיף', שם עבדתי עם דודו ארז ושחר חסון. אני מתגעגע ל'לילה בכיף'. לא הייתי בשירות קרבי בצבא, וכל מטאפורה שאשתמש בה ללחימה זה יהיה לעג, אבל כשאני רואה את דודו ושחר אני מרגיש כאילו שעברנו משהו והיינו במשהו שאנשים לא יכולים להבין - צילמנו שלוש תוכניות ביום. היתה תחושה שאנחנו אחד בשביל השני וב'מועדון לילה' לא הרגשתי כך. זה היה קשה".

   

  אתה בקשר עם שחר חסון ודודו ארז?

   

  "עם דודו אני מגיש בגלי צה''ל, ואת שחר אני רואה מדי פעם. אנשים אומרים לי: 'גדלתי עליך'. כמה זמן עבר? שש שנים. התוכנית הזאת היתה קאלט, אבל היינו בתוך העשייה של זה. זאת היתה חוויה מאוד אינטנסיבית. לא יודע למה זה לא חוזר. אנחנו לא מדברים על איחוד".

   

  "הרגשה היא שעברנו משהו". אבי אטינגר, דודו ארז ושחר חסון (צילום: קרן נתנזון) (צילום: קרן נתנזון)
  "הרגשה היא שעברנו משהו". אבי אטינגר, דודו ארז ושחר חסון(צילום: קרן נתנזון)
   

  רבים רואים את אטינגר כעוף מוזר והוא מבחינתנו יכול להבין, ואפילו מפרשן את הסיבה לכך. "אני לא הכי היגייני, אני גר בג'יפה, אני מתלבש כמו בולבול הקבולבול, כאילו שאני בן 14. יש לי חרדה ממחטים, ממקומות עם רעש מאינטראקציה עם אנשים. העולם הוא מקום קשה ומורכב. לאט לאט מתגברים. מוזר זה שמישהו אומר שאתה לא מתנהג לפי נורמה. אני יודע למה אני מתנהג ככה, אז מבחינתי זה לא מוזר".

   

  אז למה באמת אתה מתנהג ככה?

   

  "יש דרך שבה אני רואה את המציאות. הייתי רואה את המציאות בחרדתיות, אני לא פסיכוטי ברמה של שומע קולות, אבל אני מבין שיש נקודות מבט שונות משלי. היו לי פחדים מאנשים".

   

  ואיך זה עולה בקנה אחד עם העובדה שאתה מופיע בטלוויזיה?

   

  "לעמוד מול מצלמה זה אחרת, כי אתה לא רואה אנשים ונכנס לבועה. אתה מרגיש מוגן, כי פתאום משקיעים בך ומאפרים אותך. זה אחרת".

   

  יש לך בת זוג, אתה כבר חושב על חתונה?

   

  "אני תיכף בן 46, ואני בזוגיות כבר שנה. היא סובלת אותי ואני לא בן אדם הכי קל. בוא ניתן לה להתמודד עם 'גולשי ספות'.  לכל אדם יש רצונות לכאן ולכאן, ואי אפשר לדעת מה ילד יום. חתונה זו לא מילה גסה".

   

   

  אבי אטינגר. אני לוזר? (צילום: יוני טובלי) (צילום: יוני טובלי)
  אבי אטינגר. אני לוזר?(צילום: יוני טובלי)
   

  אטינגר כאמור חוזר לחיינו בעונה השנייה של "גולשי ספות", כשבמהלך התוכנית הוא יתארח אצל ספות של אנשים זרים בברלין. "הלכתי ל'גולשי ספות' כי זה נראה לי מגניב לנסוע לחו"ל. זאת פעם ראשונה שמציעים לי מהעבודה לנסוע.

   לא ידעתי לאן אני נוסע עד ליום של הטיסה. אמרתי שאם אני מטייל עם צוות אני מוגן, כי מפחיד לטייל לבד. לאכזבתי הבנתי שאני טס לברלין שהייתי בה. עברתי דברים שם, שתראו בהמשך העונה".

   

  יכול להיות שעשית את זה בשביל הכסף?

   

  "לא הייתי אומר שעשיתי את זה בשביל כסף. זה לא ריאליטי, זה דוקו. אני פליט דוקו. זה לא כזה הרבה כסף, אבל לא ניכנס לזה".

   

  אתה מודע לזה שהקאמבק שלך מעבר לפינה?

   

  "כבר היה לי סוג של מיני קאמבק, אז אני לא מתרגש. מקסימום התוכנה תחכה. זה בסדר אם הקאמבק יבוא, וזה בסדר אם לא יבוא. אני לא מישהו שבא משום מקום, וכשאצא מהריאליטי ארגיש שאני על גג העולם, ואז תהיה הצניחה. אני התחלתי בערוצי נישה ונעלמתי, אחר כך חזרתי ושוב נעלמתי, זה גלים כאלה. מה זה פרסום? שעוד אנשים יצעקו ייטינגר? אם אנשים צוחקים אז עשיתי את שלי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ענת מוסברג
  אבי אטינגר
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים