שתף קטע נבחר

מחאה נגד כץ: איסור נסיעת שרים בשבת

לאחר ההתבטאויות של שר התחבורה נגד גולשים שזעמו על היעדר תחבורה ציבורית בשבתות ובחגים, עצומה קוראת למנוע משרים להתנייד בזמנים אלו "על חשבון משלם המסים". "זו אפליה. שנבחרי הציבור יתנו דוגמה אישית"

המחאה האינטרנטית נגד היעדר תחבורה ציבורית בשבתות ובחגים נמשכת, וכעת קמה עצומה חדשה, שעליה חתומים כבר יותר מ-3,000 איש, הקוראת לאסור על השרים להשתמש ברכבי השרד שלהם בזמן שהציבור שמסתמך על תחבורה ציבורית לא יכול להתנייד.

 

"חשוב ביותר לא לאפשר לשרים שמונעים תחבורה ציבורית בשבתות וחגים להשתמש ברכבי שרד על חשבון משלם המיסים", נכתב באתר העצומה. "הגיע זמן שכל נבחרי הציבור יתנו דוגמה אישית, במיוחד השר (ישראל) כץ שמתנגד נחרצות לתחבורה הציבורית בשבתות וחגים ובכך פוגע בשכבות החלשות ובמיוחד בנוער, בחיילים, בסטודנטים ובקשישים".

שר התחבורה ישראל כץ (צילו: עידו ארז) (צילו: עידו ארז)
שר התחבורה ישראל כץ(צילו: עידו ארז)
מחאת הגולשים ותגובתו של השר, השבוע ()
מחאת הגולשים ותגובתו של השר, השבוע
 

יוזם העצומה הוא אלכסיי, תושב עכו בן 33, אמר כי בעיניו מדובר באפליה. "השר כץ יושב במגדל השן ואנחנו ממנים לו את הרכב בשבתות וחגים, בעוד שהוא מונע מאנשים תחבורה ציבורית", אמר. ההתנהלות שלו והתנגדותו הנחרצת לתחבורה ציבורית בשבת מקוממת. להרבה אנשים אין רכב פרטי - חיילים, גמלאים, סטונדטים".

 

"גם לנו מגיע לטייל וליהנות מסוף השבוע", הוסיף, "אנחנו משלמים מסים מהגבוהים במערב, והוא קובע בשיא החוצפה וחוסר הרגישות שלו שלא תהיה תחבורה ציבורית בשבת". אלכסיי ציין כי "כרגע המחאה נשארת ברמת החתימות והעלאת המודעות, אין כוונה להפגין. צריך להבין מה קורה בפועל כי יש ציבור שלם שמממן לשרים את הרכבים והם שמים פס על כולו".

 

גולשים רבים הביעו השבוע מחאה בעמוד הפייסבוק של שר התחבורה על הפסקת שירותי התחבורה הציבורית בימי שבת, וספגו ממנו בחזרה מתקפה בוטה. "מפגן הצביעות שלך ושל חבריך לשמאל... קיבל את התשובה ההולמת בקלפי", הטיח השר באחד הגולשים שהציע להקים שרשור טרמפים לחג בעמודו של השר. מענה לטענותיו, כך המשיך השר בתקיפות, יכול הגולש לקבל מח"כ יצחק הרצוג, יו"ר המחנה הציוני.

 

תגובה שהעביר משרד התחבורה ביטאה עמדה זהה לזו של השר כץ. "הדורשים הפעלת תחבורה ציבורית בשבתות אינם מייצגים את רוב משתמשי התחבורה הציבורית", הבהירו שם, "אלא אלה עמותות וגופים המזוהים ברובים עם השמאל ופועלים נגד הממשלה, כמו שראינו בבחירות האחרונות".

 

אלא שמתברר כי עם "גופים המזוהים עם השמאל", יש כמה בכירים במפלגת הליכוד, מפלגתו של השר כץ. בשנים 2007 ו-2008, לפני כניסתו של כץ לתפקיד שר התחבורה, הוגשו מספר הצעות חוק פרטיות, שביקשו לאפשר הפעלת תחבורה ציבורית בשבת. על ההצעות חתומים, בין השאר, חבריו הקרובים של השר. למשל גלעד ארדן (מספר 2 בליכוד), יולי אדלשטיין (מספר 3 בליכוד), זאב אלקין (מספר 8 בליכוד ויו"ר הקואליציה בכנסת ה-19) וגם שר התחבורה לשעבר, צחי הנגבי, מספר 9 בליכוד ומקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ששון תירם
שר התחבורה ישראל כץ
צילום: ששון תירם
מומלצים