שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נעצר חשוד אלבני ברצח הישראלי בברלין

  החשוד, בן 28, נעצר בצ'כיה לאחר שנמלט מגרמניה. לפי החשד הוא פגש את הישראלי בהוסטל שבו לן. המניע לרצח עדיין לא ברור

  משטרת גרמניה הודיעה אמש (יום ו') כי צעיר בן 28, תושב אלבניה, נעצר בצ'כיה בחשד לרצח הצעיר הישראלי בברלין בשבוע שעבר. הצעיר נעצר בסמוך לגבול עם גרמניה. המשטרה אמרה כי מניע הרצח נותר בינתיים לא ברור.

   

  על פי משטרת גרמניה, החשוד פגש בישראלי, בן 22, בהוסטל בברלין לפני כשבוע ועל פי החשד רצח אותו ביום שלאחר מכן. המעצר אירע בעקבות צו מעצר אירופי שהוצא נגד החשוד, זאת לאחר שבמשטרת ברלין התקבל מידע כי לאחר הרצח הוא נמלט מחוץ לגבולות גרמניה.

  זירת הרצח (צילום: spreepicture) (צילום: spreepicture)
  זירת הרצח(צילום: spreepicture)

   (צילום: spreepicture) (צילום: spreepicture)
  (צילום: spreepicture)

   (צילום: spreepicture) (צילום: spreepicture)
  (צילום: spreepicture)

   (צילום: google maps) (צילום: google maps)
  (צילום: google maps)

  גופת הישראלי נמצאה בשרידי כנסיית המנזר הפרנציסקאני הישן באזור אלכסנדרפלאץ במרכז העיר ועליה סימני אלימות קשים ביותר. בשל כך התקשו החוקרים בשלב ראשון לזהות אותו. הדרכון הישראלי שנמצא במכנסיו סייע בזיהויו. קונסול ישראל בברלין, איל סיסו, זיהה את הגופה במכון הפתולוגי בברלין ובעקבות כך נמסרה הודעה למשפחה בארץ.

   

  הצעיר הגיע לפני כמה שבועות לגרמניה וביום שישי האחרון התייצב בשגרירות הישראלית וסיפר לאנשי הביטחון במקום כי נגמר לו הכסף. הקונסול סיסו יצר קשר עם אחותו של הצעיר, שהבטיחה לסייע לו בהסדרת הקדמת כרטיס הטיסה שלו חזרה לישראל. השגרירות חיברה בין הנרצח לאנשי חב"ד, שארגנו לו על חשבונם מקום לינה באכסניה הסמוכה למרכז הארגון באלכסנדרפלאץ.

   

  מאחר שלצעיר לא היה טלפון נייד, שמרה השגרירות על קשר עם אחותו ונעשו שיחות עמה כמה פעמים בימים ראשון ושני השבוע. הקונסול ניסה לדבר עם הצעיר בתחילת השבוע באכסניה, אך נמסר לו בקבלה שהוא אינו בחדרו. אחרי שהתברר שהצעיר לא יצר קשר עם אחותו כדי להסדיר את שובו לישראל, התקשר הקונסול שוב לאכסניה ביום שלישי ואז נמסר לו להפתעתו שהמשטרה ביקרה במקום וחיפשה עליו מידע לאחר שנמצאה גופתו.

   

  רק לאחר שפנה למשטרת ברלין, עודכן הקונסול על אודות מקרה הרצח שאירע יומיים לפני כן. הגרמנים ביקשו לקבל תחילה את טביעות אצבעותיו שלה הנרצח, ומאוחר יותר אף ביקשו לקבל דגימת DNA שלו כדי לקבוע בוודאות את זהותו. לנוכח התארכות תהליך הזיהוי ביקש הקונסול סיסו לראות את הגופה במכון הפתולוגי וזיהה אותה לפי צילום המופיע בדרכון של הקורבן.

   

  כנסיית המנזר שבה נמצאה הגופה נמצאת ממש ליד היציאה מתחנה של הרכבת התחתית של ברלין, והאזור נחשב למרכזי מאוד בשעות היום. חלקים נרחבים באזור הכנסייה מגודרים, כך שלא ניתן לגשת אליה ישירות. היא נהרסה בהפצצות האוויריות של האמריקנים והבריטים על ברלין ב-1945.


  פורסם לראשונה 10/04/2015 23:22

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים