שתף קטע נבחר

קשיש תובע נער שתקף אותו: "הבזק מהשואה"

לפני שנתיים הותקף באכזריות ראובן יונה בן ה-81 בידי בן 15 לאחר שהעיר לו שקפץ על סככה בגן ציבורי. הנער לא הורשע בעצם היותו קטין והקשיש החליט לתבוע אותו. "התקיפה העלתה תחושות חוסר אונים כפי שחווה בשואה"

ראובן יונה, ניצול שואה בן 81 מפתח תקווה, תובע נער שתקף אותו בגן ציבורי בעיר לפני שנתיים. הנער תקף אותו לאחר שיונה שהעיר לו על כך שקפץ על סככת הרשת בגן וסיכן את עצמו. כעת מגיש הקשיש תביעה אזרחית נגד הנער בסך 600 אלף שקלים. "אירוע התקיפה העלה בתובע תחושות חוסר אונים ותלות ששחזרו את תחושותיו כפי שחווה אותן במלחמת העולם השנייה", נטען בתביעה.

 

עוד בחדשות:

להציל את ישראל מעצמה. הילרי ואנחנו

לפני הקראת האישום: הרב פינטו חש ברע

 

את התביעה הגיש יונה לבית משפט השלום בירושלים באמצעות עו"ד עמיקם חרל"פ ועו"ד מיכאל אלנתן. בחודש מרס 2013, בעת שישב הקשיש על ספסל בגן ציבורי ברחוב פרידמן בפתח תקווה, הוא הבחין בשני נערים בני 15 קופצים על סככת הרשת.

יונה מאושפז לפני שנתיים. "נזקים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים" (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
יונה מאושפז לפני שנתיים. "נזקים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים"(צילום: באדיבות המשפחה)

 (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
(צילום: באדיבות המשפחה)

בתביעה מצוין כי יונה חשש שהם ייפגעו ולכן פנה אליהם וביקש מהם לרדת. בתגובה, כך מצוין בתביעה, החל אחד הנערים להטיח בו מילים פוגעניות ולבסוף תקף אותו בעוצמה וגרם לו לחבלות קשות. כתוצאה מהתקיפה אושפז יונה לכמה שבועות, שבמהלכם נאלץ לעבור ניתוח ונזקק לשיקום פיזיולוגי ופסיכולוגי.

 

בתביעה נטען עוד כי הנער הנתבע היכה את התובע, תקף אותו ונטש אותו לאחר המעשה מבלי לסייע לו ומבלי לקרוא לעזרה רפואית. הנער התוקף נעצר שבועיים לאחר התקיפה והועמד לדין. הוא הודה במיוחס לו. עם זאת הוא לא הורשע עקב היותו קטין, אך הוטל עליו עונש.

 

בתביעה נטען עוד כי לפני התקיפה היה יונה אדם בריא, ובעקבות התקיפה נאלץ לעבור טיפולים ממושכים ואינו מסוגל ללכת ללא עזרה. בנוסף, הוא ממעט לצאת מביתו ונגרמה לו נכות.

 

"התובע החל לסבול מסיוטי לילה, הבזקים שבהם חווה מחדש את התקיפה, חרדה, הסתגרות בבית ועוד", צוין בתביעה, שאליה צורפה חוות דעת של "עמך", המרכז הישראלי לתמיכה נפשית וחברתית בניצולי שואה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות המשפחה
ראובן יונה
צילום: באדיבות המשפחה
עו"ד עמיקם חרל"פ
מומלצים