שתף קטע נבחר

מקובל נעצר: "תקף מינית נשים בטיפול"

"הקבליסט" יהושע אוזן, שחיבר 7 ספרים ולטענתו הוסמך אצל גדולי הרבנים, חשוד במעשים מגונים ובאינוס של שתי נשים לפחות שהגיעו אליו לקבלת ייעוץ. לדבריהן, הן עברו "חקירה אינטימית חודרנית". הוא מכחיש: זה חלק מהטיפול, לא נגעתי בהן

המקובל יהושע אוזן מרמלה חשוד בביצוע מעשים מגונים בנשים שבאו לבקש את עזרתו. הוא נעצר בתום חקירה סמויה והובא הבוקר (ג')להארכת מעצר בבית משפט השלום ברמלה. הידיעה על מעצרו של אוזן גרמה להלם בקהילה שבה הוא מתגורר, שם הוא נחשב לבעל כוחות מאגיים. הפרשה עצמה נחקרה בתקופה האחרונה באופן סמוי על ידי יחידת ההונאה של מחוז מרכז. אמש, לאחר שהיו בידיהם כמה עדויות של נשים שהיו אצלו, החליטו במשטרה לעצור את אוזן, שמכנה עצמו רב.

 

אוזן, שהוסמך לדבריו אצל גדולי הרבנים בישראל, מוכר ככזה שיכול לפתור בעיות זוגיות ואישיות, וחיבר לא פחות משבעה ספרים הקשורים לקבלה. שמו הלך למרחוק ומכל רחבי הארץ הגיעו אליו מאמינים כדי שיסייע להם בפתרון בעיותיהם. הפגישות נערכו במשרדו במרכז הארץ. 

 

יהושע אוזן בבית המשפט (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
יהושע אוזן בבית המשפט(צילום: אבי מועלם)

 

 

לפני כמה שנים עלה שמו לכותרות לאחר שנחשף ב"ידיעות אחרונות" כי אחת המטופלות שלו הורישה לו בצוואתה נכסים וסכומי כסף אדירים, שהיו קשורים בין היתר לבעלה - אמן מוכר מאוד בישראל. החלטה זו עוררה סערה בקרב בני משפחתה של המנוחה, שניסו למנוע זאת.

 

לאחרונה הגיעו למפלג ההונאה של מחוז מרכז תלונות של שתי נשים, שהצביעו על התנהלות בעייתית של אוזן. השתיים, שאינן מכירות זו את זו, סיפרו כי הגיעו אליו לצורך קבלת ייעוץ בגין משבר שפקד את חייהן האישיים. על פי עדויותיהן, השיחה עם המקובל עברה בשלב מסוים לחקירה בשאלות אינטימיות וחודרניות מאוד.

 

בהמשך הטיפול החל אוזן על פי החשד לשלוח ידיים, ובמקרה אחד לפחות חשוד הרב גם באונס. אם לא די בכך, מהעדויות שאספה המשטרה עולה כי באחד המקרים הוא אף חרג ממנהגו והגיע ליישוב מרוחק, שבו מתגוררת אחת הנשים. הוא התקשר אליה, אמר שהוא נמצא באזור והגיע לבצע "תיקון".

 

האישה קיבלה את הרב בביתה, ושם על פי החשד הותקפה מינית. לנוכח חומרת העבירות החליטו במשטרה לעצור את אוזן, והיום בבית המשפט יבקשו להאריך את מעצרו וגם לחשוף את זהותו. במשטרה חושדים כי ייתכן שיש נשים נוספות שהותקפו מינית על ידי המקובל. הוא עצמו הכחיש את החשדות המיוחסים לו וטען כי מה שעשה היה בגבולות המותר של הטיפול שהעניק לנשים. בכל מקרה, לטענתו, הוא לא נגע באף אחת מהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
יהושע אוזן בבית המשפט
צילום: אבי מועלם
צילום: אלי סניור
פרקליטו של המקובל, עו"ד אשר חן
צילום: אלי סניור
מומלצים