שתף קטע נבחר

האם תחויבו להצטרף למאגר הביומטרי?

שר הפנים הודיע אתמול כי בכוונתו לאמץ את דו"ח הרשות לניהול המאגר הביומטרי ולחייב את הצטרפות כלל התושבים. עו"ד יהונתן קלינגר מהתנועה לזכויות דיגיטליות מודאג: "אין מדינה בעולם שמחייבת הצטרפות למאגר כזה"

לאחר שהסתיים פיילוט בן שנתיים של המאגר הביומטרי פרסמה אתמול (ב') הרשות לניהול המאגר דו"ח שקובע חד משמעית שאין חלופה אחרת למאגר במתכונתו הנוכחית.

 

בקרוב לכל אחד (צילום: Shutterstck) (צילום: Shutterstck)
בקרוב לכל אחד(צילום: Shutterstck)

 

שר הפנים גלעד ארדן הודיע כי מדינת ישראל תחייב בקרוב את האזרחים להיכלל במאגר הביומטרי.

 

 

 

הרשות לניהול המאגר הביומטרי היא יחידה עצמאית הכפופה לשר הפנים. לטענת ארדן, היא ערכה את הדו"ח על פי דרישות החוק תוך התייחסות למשתנים רבים ואמות מידה קפדניות שכללו מבחנים ומדידות מקצועיות, לרבות בנוגע לתופעת גניבת הזהויות והיקף הנזקים הנגרמים.

 

לטענת השר, המאגר יאפשר איזון בין הגנה על הפרטיות לבין יכולת ההתמודדות עם פשיעה העלולה להתבצע תוך שימוש בהתחזות ובזהויות גנובות.

 

"עלינו להילחם בניסיונות של ארגוני טרור ופשיעה לזייף את זהותם של אזרחים", אמר.

 

אך לא כולם חושבים כמו השר ארדן. עו"ד יהונתן קלינגר מהתנועה לזכויות דיגיטליות אמר היום (ג') בראיון לאולפן ynet: "מתוך דו"ח מרכז ומידע של הכנסת עולה כי אין מדינה בעולם שמחייבת הצטרפות למאגר כזה. אמנם בעולם יש מאגר לעבריינים אבל באף מדינה אין שום מאגר חובה לכל האזרחים. אפילו בהודו הוא לא חובה".

 

בתשובה לשאלה האם תגובת התנועה לזכויות דיגיטליות מוגזמת אמר קלינגר: "אנחנו בעד קידמה. בעד חופש ביטוי ברשת ושימוש ברשת אבל לא כל טכנולוגיה צריך לאמץ. אפשר להשיג את אותו פתרון בכך שיאפשרו לתת כרטיס עם טביעת אצבע".

 

קלינגר סבור גם שאנחנו לא זורקים את הפרטיות שלנו בכל מקום – "אתה לא חייב להיות שם. כל אחד בוחר איפה לתייג עצמו. לא לכולם יש פייסבוק. שהמאגר יהיה וולנטרי אבל למעשה מכריחים אותי. פייסבוק לא מכריחה אנשים להצטרף".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstck
מאגר ביומטרי
צילום: Shutterstck
מומלצים