שתף קטע נבחר

הגזרים לדרעי: התחבורה או הכלכלה

בניסיון למצוא חלופה שתאפשר את העברת מנהל התכנון לידיו של משה כחלון, הציע נתניהו ליו"ר ש"ס תיק חלופי. אנשי דרעי: "אנחנו לא עוסקים בתיקים"

זה הפתרון שיוביל להקמת הממשלה ה-34? המשא ומתן הקואליציוני עדיין תקוע. חלוקת המשרדים והסוגיות שבמחלוקת עדיין רחוקות מפתרון, ובשל כך מנסים בליכוד למצוא חלופות יצירתיות. בין היתר הועלתה אפשרות להעניק את תיק התחבורה או את תיק הכלכלה ליו"ר ש"ס אריה דרעי, שמצדו לא מסכים להוציא מסמכות משרד הפנים את מנהל התכנון.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בתחילת השבוע עם יו"ר כולנו משה כחלון ומיד לאחר מכן עם דרעי מתוך מטרה לפתור את המחלוקת הקיימת בין שני יושבי הראש בכל הנוגע לתיק הפנים.

כחלון ודרעי. מאבק ממושך בדרך לממשלה (צילום: יונתן בלום, ירון ברנר) (צילום: יונתן בלום, ירון ברנר)
כחלון ודרעי. מאבק ממושך בדרך לממשלה(צילום: יונתן בלום, ירון ברנר)

כחלון הבהיר במהלך המשא ומתן כי תנאי הכרחי לחתימה על הסכם קואליציוני הוא העברת מנהל התכנון במשרד הפנים לסמכותו וזאת בנוסף לקבלת משרדי האוצר, השיכון והגנת הסביבה. לפי תוכנית כחלון, שלושת המשרדים אמורים להבטיח לו ציר יעיל לטיפול במשבר הדיור. כחלון הבהיר את הדברים גם בפגישה עם נתניהו, אך דרעי הודיע שהוצאת מנהל התכנון אינה מקובלת עליו.

 

על מנת לפתור את המחלוקת ניסה נתניהו להציע לדרעי תיקים בולטים אחרים כדי שיוותר על תיק הפנים. במצב כזה ניתן יהיה להוציא מסמכות המשרד את מנהל התכנון ולהעבירו לכחלון. דרעי לא השיב עדיין להצעות החלופיות, וציין כי עוד לא הגיעה העת לעסוק באיוש התיקים. הוא הוסיף כי ימתין עד שצוותי המשא ומתן יסגרו את הנושאים האחרים.

 

"אנחנו לא עוסקים בתיקים", אמרו אנשי דרעי, "עדיין לא סיכמנו את הנושאים הכלכליים והחברתיים. אריה לקח חופש יומיים ומחכה שצוות המשא ומתן יתקדם. רק לאחר מכן יתקדם עם התיקים וזה לא יקרה בשבוע הקרוב".

 

בתוך כך נמשכות השיחות גם עם יתר המפלגות, אולם עם אף אחת מהן עדיין לא הושגו סיכומים. על הפרק עוד עומדות להכרעה שאלת הגדלת מספר השרים בממשלה, השאלה על התיקים הבכירים - חוץ וביטחון, והקרב בתוך הליכוד על קבלת תפקידים בממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, "ידיעות אחרונות"
דרעי. "לקח חופש יומיים"
צילום: אוהד צויגנברג, "ידיעות אחרונות"
מומלצים