שתף קטע נבחר

תמלילי הקלטות הרב מצגר: "תגיד שתרמנו את הכסף לעניים"

כתב חדשות 2 גיא פלג חשף תמלילים של הקלטות שבהן נשמע הרב הראשי לשעבר מנסה לשכנע את עד המדינה בתיק נגדו לשקר למענו. מצגר חשוד בקבלת שוחד של מיליונים והוא יועמד לדין בכפוף לשימוע

כחודשיים לאחר שפרקליטות מחוז ירושלים החליטה להעמיד את הרב הראשי לשעבר יונה מצגר לדין, בכפוף לשימוע, בגין קבלת שוחד של כעשרה מיליון שקל, חשף הערב (יום ה') כתב חדשות 2 גיא פלג תמלילים משיחות שקיים הרב עם מקורבו שהפך לעד מדינה. בתמלילי ההקלטות נשמע הרב מנסה לשכנע את עד המדינה לשקר למענו.

 

לפי הדיווח, עד המדינה הקליט את הרב במספר מפגשים שנערכו בין השניים. בהקלטות נשמע הרב מנסה, לכאורה, לשכנע את העד לשקר למענו.

הרב הראשי לשעבר יונה מצגר (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
הרב הראשי לשעבר יונה מצגר(צילום: ירון ברנר)
 

עד המדינה: זה בטח מיליונים, הרב. הם יודעים את הסכומים שקיבלנו, באמת... הם הוציאו לי מהטלפון שלי את כל המיילים שלי. במיילים שלי כתוב ששלחו תרומה לבית התבשיל. יש להם שיחה שלי עם שמחה שהוא אומר לי 'תבוא תיקח ת'כסף', העשרת אלפים יורו שגדעון שלח.

 

הרב מצגר: תגיד שאתה תרמת את זה.

 

עד המדינה: מה זה תגיד "אני תרמתי את זה"?

 

הרב מצגר: לעניים.

 

עד המדינה: לאיפה? למי זה עניים?

 

הרב מצגר: נתנו לכל מיני עניים.

 

עד המדינה: עשרת אלפים יורו תרמתי לעניים? אני צריך להוכיח את הדברים האלה. הם יודעים שכביכול אני נתתי לך. אני אומר להם שלא. שאני לקחתי את זה לעצמי.

 

הרב מצגר: מה אתה רוצה שאני אעשה?

 

עד המדינה: אני לא יודע. תגיד לי אתה מה לעשות.

 

הרב מצגר: אתה חייב להמשיך בדרך שלך. אני אגן עליך כל חיי. החיים שלנו משותפים. אנחנו קשורים אחד לשני.

 

בהקלטה אחרת נשמע הרב מצגר מדריך את עד המדינה כיצד לענות לחוקרים, שמנסים לברר מהיכן הגיע הכסף שהועבר על פי החשד לרב הראשי לשעבר.

 

עד המדינה: אני לא אמרתי שנתתי לך, אז הם לוחצים ולוחצים. אני לא יכול להגיד 'אני לא זוכר, אני לא יודע', בגלל שהם משמיעים לי (הקלטות).

 

הרב מצגר: מה הבעיה שלך להגיד שאתה לא זוכר, לא יודע?

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
הרב יונה מצגר
צילום: ירון ברנר
מומלצים