שתף קטע נבחר

המסתורין של בירת התאומים העולמית

יותר מ-200 זוגות תאומים נולדו בעיירה בוסנית בת 20 אלף תושבים, שרוצה להפוך לאטרקציה תיירותית. השערה לתופעה הנדירה: נישואים במשפחה

עיירה בבוסניה, ביתם של יותר מ-200 זוגות תאומים מתוך אוכלוסייה של כ-20 אלף תושבים, טוענת כי היא "בירת התאומים" של העולם ומנסה להשתמש בעובדה הזו כדי להפוך לאטרקציה תיירותית.

 

עוד חדשות בעולם:

אפקט לוביץ: טורקיה קוראת לטייסים להתחתן

שבועה במאפיה: נשיקה בפה, כיתוב בערבית

גופת הילדה הוקפאה בתקווה שתחזור לחיים

 

נדזיב ווצ'לז, עיתונאי מקומי, הבחין בתופעה כשאשתו אמירה ילדה תאומים במהלך המלחמה, שנמשכה בין 1992 ל-1995. הוא סיפר כי הלך לשכנים לשאול עגלה לתינוקות, וגילה שהם כבר השאילו אותה למשפחה נוספת שילדה תאומים. "אז הבנתי כמה תאומים יש פה", סיפר. הוא גילה שבמהלך המלחמה נולדו לפחות 21 זוגות תאומים, ואמר כי המספר לדעתו גבוה בהרבה בהתחשב בעובדה שתושבים רבים נמלטו בעקבות הקרבות והעוני.

אלמדינה ואג'לה דיוליץ' (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אלמדינה ואג'לה דיוליץ'(צילום: רויטרס)

אדמיר וסדמיר בייריץ' (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אדמיר וסדמיר בייריץ'(צילום: רויטרס)

אלמה וסלמה בורזיץ' (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אלמה וסלמה בורזיץ'(צילום: רויטרס)

דז'ניסה ומריסה קאוקוביץ' (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
דז'ניסה ומריסה קאוקוביץ'(צילום: רויטרס)

אילחן ואלחן היליץ' (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אילחן ואלחן היליץ'(צילום: רויטרס)

דרך עמוד הפייסבוק "בוזים - עיירת התאומים" מצא נדזיב לפחות 200 זוגות תאומים שנולדו בעיירה. כעת ראש העיר החליט להפוך את בוזים ליעד תיירותי, באזור שעד כה נשען ברובו על תיירות קטיף של פטל וערמונים. "יכולה להיות פגישה שנתית של תאומים מבוזים ומרחבי המדינה, הראשונה מסוגה בבוסניה", אמר ראש העיר אגאן בוניץ' על תוכניתו.

 

לפי הרופאים בבית החולים המקומי, לידת תאומים צפויה אחת ל-88 לידות. אלא שהנתונים הרפואיים מראים על חוסר במעקב בעקבות המלחמה בשנות ה-90. על הטענה שיחסים בין קרובי משפחה יכולים להעלות את מספר התאומים אמר ראש העיר: "המקומיים בעיקר מתחתנים בינם לבין עצמם. זו קהילה די פטריארכאלית ומסורתית".

 

זומרטה הודזיץ', שאחראי על רישום הלידות בעיירה, אמר כי הוא "זוכר את השנים שבהן היו תאומים כמעט בכל כיתה. היו גם שלישיות". קמאל, אב מובטל לתאומים בני 17 חודשים, אמר כי יש "היסטוריית תאומים" במשפחה שלו ושל אשתו. "אולי הם יהיו ספורטאים. הם יכולים להיות הכול, רק לא פוליטיקאים", סיפר במבט לעתיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
יותר מ-200 זוגות תאומים בעיירה הקטנה
צילום: רויטרס
מומלצים