שתף קטע נבחר

נתניהו וכחלון לקראת חתימה: 'מגבשים הסכם'

מנהיגי הליכוד וכולנו נועדו ממושכות, בהודעתם נאמר כי "הפגישה הייתה טובה, הושגה התקדמות". הם ייפגשו שוב היום, צוותי המו"מ מגבשים הסכם

בזמן שהמגעים עם הבית היהודי וישראל ביתנו נתקלים בקשיים, המשא ומתן בין הליכוד למפלגת כולנו מתקדם לעבר סיכום: אמש (יום ב'), מעט לפני חצות, פרסמו הליכוד וכולנו הודעה זהה, לפיה ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר המיועד משה כחלון נועדו ממושכות במשרד ראש הממשלה, וצוותיהם החלו לגבש את ההסכם הקואליציוני.

 

בהודעת שתי המפלגות נאמר כי "הפגישה הייתה באווירה טובה ובמהלכה הושגה התקדמות במשא ומתן הקואליציוני בין שני הצדדים. במקביל נועדו במשכן הכנסת צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל כולנו, המגבשים את ההסכם". פגישת המשך בין נתניהו לכחלון תתקיים היום.

כחלון. בדרך לממשלה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כחלון. בדרך לממשלה(צילום: מוטי קמחי)
 

כבר במהלך קמפיין הבחירות הודיע נתניהו כי הוא מייעד את משרד האוצר לכחלון. בנוסף תקבל כולנו את משרד השיכון, שבו צפוי לכהן המועמד לרמטכ"לות בעבר, ח"כ יואב גלנט. המפלגה שזכתה לעשרה מנדטים צפויה לקבל גם את המשרד להגנת הסביבה ואת אגף התכנון.

 

אתמול בבוקר נענה נשיא המדינה ראובן ריבלין לבקשת נתניהו והעניק לו 14 ימים נוספים להקמת ממשלתו הרביעית. נתניהו אמר לריבלין: "התקדמנו ואנחנו בדרך להקמת ממשלה, אבל דרוש לי זמן נוסף על מנת שהיא תהיה יציבה". ריבלין ענה לו: "מאחל לך שבמשך הימים הקרובים תצליח להרכיב ממשלה יציבה למדינת ישראל". המועד הסופי להקמת הממשלה הוא שבעה במאי.

 

מיד לאחר הבחירות כבר שורטטה ממשלתו הרביעית של נתניהו, שאמורה למנות 67 חברי כנסת. אולם מה שאמור היה להיות קל, הפך קשה לנוכח הוויכוחים על התיקים הבכירים כמו חוץ וביטחון, שאותם דרשו ישראל ביתנו והבית היהודי. לכך יש להוסיף את הרצון של חברי הכנסת של הליכוד לקבל תפקידים או להשתדרג בתפקידיהם כשרים. עד כה לא נחתם אף הסכם קואליציוני.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
כחלון. בדרך לממשלה
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים