שתף קטע נבחר

לוסי אהריש: "קיבלתי המון-המון אהבה"

העיתונאית שריגשה את כולם בטקס המשואות סיפרה כי בכתה כבר כשנודע לך שתדליק משואה. סימה שיין, שעמדה בצל סערת המוסד, חשבה בתחילה שעובדים עליה. רמי לוי הודה לעובדים וללקוחות. מאחורי הקלעים של הטקס

רגע לפני טקס הדלקת המשואות הלב של לוסי אהריש כבר דפק בחוזקה. "אני רואה את כמות האנשים שמתחילים להגיע ומתחילה לעכל. ההורים שלי שם, האחיות שלי, חברים טובים שגדלתי אצלם בבית גם הגיעו. אז המשפחה האמיתית שלי כאן, וזה מאוד מרגש". זמן קצר לאחר מכן ההתרגשות שלה הגיעה לכל בית בישראל. העיתונאית הצעירה, אחת מ-14 "ישראלים פורצי דרך" שהדליקו השנה את המשואות, התרגשה עד דמעות כשבירכה גם בערבית. צפו בראיון איתה ועם כמה מדליקי משואות אחרים, ובחלקים מהטקס עצמו.

 

 

אהריש סיפרה כי בכתה כבר כשנאמר לה לראשונה שתדליק משואה ביום העצמאות: "אני ידועה בתור מישהי מאוד אמוציונלית, אז כן, זה מאוד מרגש וכבוד מאוד גדול. קיבלתי המון-המון אהבה, ברמה שלא תיארתי לעצמי. זה כל כך לא ברור מאליו שאנשים מחבקים, אוהבים ותומכים - ואנשים שבכלל לא מכירים אותך בכלל ולא יודעים מי אתה ומה אתה, אלא רק חולקים את אותה ראיית עולם, את אותה מדינה".

 

בטקס עצמו השיאה אהריש משואה גם "לכבוד מי שאינם איתנו עוד ונפלו קורבן בשל שנאת חינם בידי מי ששכחו כי כולנו נולדנו בצלמו של אל אחד, לכבוד המזרחים והאשכנזים, הדתיים והחילונים, הערבים והיהודים. לכבוד בני המולדת הזאת שמזכירה לנו כי אין לנו ארץ אחרת, לכבודנו הישראלים, לכבוד בני האדם ולתפארת מדינת ישראל".

לוסי אהריש מדליקה משואה, "לתפארת מדינת ישראל" ()
לוסי אהריש מדליקה משואה, "לתפארת מדינת ישראל"

זיקוקים בירושלים, בתום טקס הדלקת המשואות (צילום: עמית שאבי "ידיעות אחרונות") (צילום: עמית שאבי
זיקוקים בירושלים, בתום טקס הדלקת המשואות(צילום: עמית שאבי "ידיעות אחרונות")

מחאת ארגון הימין הקיצוני להב"ה נגד אהריש בוטלה ביום הטקס. והיא לא הייתה היחידה שהתמודד עם מחאה. אשת המוסד סימה שיין, האישה הראשונה שמונתה לראש חטיבת המחקר במוסד, עמדה בפני מחאת נשות מוסד, שטענו כי יש מועמדות ראויות יותר ממנה. "הייתי בטוחה שמישהו עובד עליי ואחרי שהוא הזדהה עוד פעם ועוד פעם הבנתי שזה נכון", סיפרה שיין על הרגע שבו התבשרה כי תדליק משואה.

 

אליס מילר, שעתרה לבג"ץ ובכך פרצה לראשונה את דרכן של נשים לקורס טיס בצה"ל, הדליקה אף היא משואה. "ההתלהבות מטורפת, זה אירוע של פעם בחיים", אמרה רגע לפני הטקס. היא סיפרה על המסע שלפני הטקס: "ידעתי שצריך לעשות זיקוק פנימי ולחשוב מה הדבר העמוק שיושב לכם בתוך הלב, שלכבודו הייתם רוצים לפאר את מדינת ישראל". ומה היעד הבא שלה, נשאלה מילר, וענתה: "פוליטיקה".

הדגלנים בטקס (צילום: עמית שאבי "ידיעות אחרונות") (צילום: עמית שאבי
הדגלנים בטקס(צילום: עמית שאבי "ידיעות אחרונות")

 (צילום: עמית שאבי "ידיעות אחרונות") (צילום: עמית שאבי
(צילום: עמית שאבי "ידיעות אחרונות")

אחד מ-14 המדליקים הוא גם הבעלים של אחת מהרשתות הגדולות בארץ - רמי לוי. "אני ממש מתרגש, זאת ההזדמנות להודות לכולם - גם לעובדים, גם ללקוחות, ולכל עם ישראל שבחר בי", אמר רמי לוי, שעה קלה לפני הדלקת המשואה. הוא סיפר כי לקח לו זמן לעכל את בחירתו לטקס.

  

"אחרי שעיכלתי הרגשתי שקיבלתי חותמת ממדינת ישראל ועם ישראל על מה שאני שומע במשך כל יום - שאני הולך ברחוב ואומרים לי 'תשמע רמי, היום אנחנו יכולים לקנות דברים שלא יכולנו לקנות, היום יצרת תחרות, בזכותך אנחנו גומרים את החודש'. כל מיני אמירות כאלה שאתה שומע במשך כל השנה. פתאום אומרים לך שאתה הולך להדליק את המשואה, זה שם חותמת. אני מאמין שהרבה זמן אחרי שאני אדליק אני אמשיך להתרגש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים