שתף קטע נבחר

ועדי הורים בקמפיין: שר חינוך זה לא פיצוי

עוד לפני שבנט החליט לבקש את התיק, הורים פנו לראש הממשלה בדרישה למינוי "דמות שהחינוך זורם בעורקיה". היום יתקיים כנס על מינוי מקצועי, בשבוע הבא מתוכננת הפגנה

"חינוך זה לא פיצוי", זהו השם של הקמפיין שהשיקו בשבוע שעבר פורום ועדי ההורים היישוביים, ובמסגרתו נשלחו מאות אימיילים לראש הממשלה בנימין נתניהו הקוראים לו למנות לתפקיד שר החינוך אדם "שהחינוך זורם בעורקיו". הערב (יום ב') יקיימו בשיתוף האוניברסיטה העברית כנס שידון בשאלה האם שר החינוך צריך להיות מינוי פוליטי או מקצועי.

 

בימים האחרונים שינה יו"ר מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט את עמדתו, וביקש מראש הממשלה את תיק החינוך. ואולם בשבועות האחרונים במהלך המשא ומתן הקואליציוני לא הציבה אף מפלגה כתנאי את קבלת התיק, ונראה היה שחשיבותו בעיני הפוליטיקאים הבכירים אינה גדולה.

 

באימייל שנשלח לראש הממשלה נתניהו כבר בשבוע שעבר כתבו ההורים: "בימים אלו, יותר מכול זקוקה מערכת החינוך במדינת ישראל ליציבות. תהליכי שינוי בחינוך אורכים זמן: מרגע הגיית הרעיון, דרך בניית תוכנית קונקרטית ועד להטמעתו בקרב רבבות אנשי חינוך, נדרש מאמץ ארוך ועקבי. ספינה כזו לא ניתנת לניווט כשהזמן הממוצע לכהונת הקברניט עומד על פחות משנתיים. לפיכך חשוב להשלים את המהלך שאושר על ידי ממשלתך הקודמת ולהקים מועצת חינוך שטווח ראייתה תואם את הטווח הדרוש בחינוך ואשר תבטיח רצף ביישום ההחלטות, כמקובל במדינות המובילות בחינוך בעולם".

 

עוד כתבו ההורים כי יש למנות לתפקיד שר החינוך "דמות שהחינוך זורם בעורקיה. אין לראות בתפקיד פיצוי למי שלוטש את עיניו לקבינט המדיני-ביטחוני. אנא מנה שר חינוך ראוי. זה לחלוטין בידיים שלך".

 

הערב יקיימו ההורים בשיתוף האוניברסיטה העברית כנס שידון בשאלה אם שר החינוך צריך להיות מינוי מקצועי או פוליטי,

 ובו ייקחו חלק בין היתר שר החינוך לשעבר שי פירון, חבר הכנסת פרופסור מנואל טרכטנברג וחברת הכנסת גילה גמליאל. ביום חמישי הבא מתוכננת להתקיים הפגנה בגן סאקר בירושלים שכותרתה: "אין ימין, אין שמאל, כולנו אותו מכלול – העם דורש חינוך איכותי".

 

מארגן הכנס, מרכז תחום הגנים בפורום וועדי ההורים הישוביים, ישראל אליסף, אמר: "במשך עשור התחלפו שישה שרי חינוך. המציאות הזו בלתי הגיונית, כל שר שמגיע מביא איתו אג'נדה חדשה, מבטל את הרפורמות של קודמו בתפקיד. המצב הזה הוא בלתי נסבל, עבור התלמידים, עבור ההורים ובעיקר עבור עובדי ההוראה שלא מצליחים לעמוד בקצב. לא כך צריכה להיראות מערכת החינוך בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר
"זקוקים ליציבות"
צילום: עפר מאיר
מומלצים